vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Як пацієнтам робиться аналіз на алергію?

Як робиться аналіз на алергію? Таке питання цікавить багатьох людей. Аналіз крові на алергію – дослідження, за результатами якого виявляються алергени. Контакт з цими речовинами призводить до того, що в людському організмі розвивається алергічна реакція. Лаборант перевіряє, чи присутні в сироватці крові алерген-специфічні антитіла до алергенів, що належать до різних груп. Слід розібратися, що собою представляє і як робиться аналіз на алергію.

Как пациентам делается анализ на аллергию?

Методи діагностики

Як проводять аналіз на алергію?

Іноді для отримання більш точних результатів робляться обидва варіанти.

Підозра на алергію вимагає виявлення її джерела. Тільки алерголог може з’ясувати, яка речовина призводить до виникнення небажаних реакцій з боку організму. Він проведе опитування, подивиться медичні документи, такі як медична карта, напрямок та інші, розповість, як проводиться діагностика і підбере найбільш підходящий спосіб перевірки.

Особливо важливо якомога швидше виявити алерген, якщо небажані реакції відзначаються у дитини. В цьому випадку повинне бути проведено термінове лікування за винятком алергену.

Імунна система дитини має деякі відмінності, вона слабша, чим у дорослої людини, не так стійко переносить різні зміни, що відбулися в організмі. Цим і пояснюється більш важкий перебіг алергії у дітей.

Чому аналіз крові краще шкірної проби?

Діагностика алергії шляхом проведення аналізу має такі переваги:

 • виключається контакт шкіри з речовиною, що викликає алергію, а значить наслідком дослідження не стане гостро протікаюча алергічна реакція;
 • виявити речовину, до якого чутливий організм, можна в будь-який час, що не дозволяють шкірні проби;
 • для проведення тестів на виявлення різних алергенів потрібен всього один забір крові;
 • наявність різних показників і об’єктивних і кількісних забезпечує виявлення ступеня чутливості до різних речовин.

Не всім підходять шкірні проби, в таких випадках призначається аналіз. Вони протипоказані при значних ураженнях шкіри, ймовірності появи анафілаксії та її наявності в анамнезі.

Протипоказанням є надмірна алергічна реакція шкіри, так як результат дослідження може бути неправильним. Якщо людина часто приймає препарати, дія яких спрямована на зниження чутливості до деяких речовин, шкірні проби не проводяться. З-за недостатньої інформативності такий спосіб визначення алергенів не підходить літнім людям і дітям.

Види алергенів

Крім того, корисно знати, як здавати аналіз на алергію і які існують види алергенів. Вони мають різне походження і можуть бути розділені на кілька груп:

 1. Харчові. В даному випадку алергеном виступає їжа. Спочатку людину відправляють на здачу аналізу, який показує, як організм реагує на продукти харчування, які становлять основу раціону. При відсутності потрібного результату його спрямовують на розширене дослідження.
 2. Алергени, джерелом яких є тварини, – живий корм, призначений для годівлі риб, комахи, таргани, пух, шерсть, слина.
 3. Речовини рослинного характеру (тополиний пух, пилок, які опали з дерева чи трави, що належать до квітучим видами).
 4. Побутові алергени (сюди відносяться кліщі у складі домашнього пилу, пух, перо, що входять до складу подушок і ковдр, цвілеві гриби, присутні на вологих ділянках). Кліщі з домашнього пилу можуть викликати бронхіальну астму. Якщо симптоми алергії і втому зберігаються навіть після тривалого сну і при відсутності вдома тварин, рослин, які цвітуть, потрібно відвідати лікаря, щоб не допустити появи ускладнень.
 5. Ліки. Негативна реакція організму може відзначатися після прийому деяких ліків. Зазвичай до такого результату приводять Інсулін, антибіотики, але ця здатність є у всіх лікарських засобів.

Кому потрібно пройти дослідження, як до нього підготуватися, розшифровка результатів – всі ці питання актуальні для тих, у кого були виявлені наступні проблеми:

 • надмірна чутливість до певних продуктів чи ліків;
 • поліноз;
 • паразитарна хвороба;
 • атопічний дерматит;
 • екзема;
 • бронхіальна астма.

Необхідність у проведенні такого дослідження існує і при спадкової схильності до алергії.

Підготовка до дослідження

Обов’язково треба знати, як фахівці проводять аналіз на алергію. Для дослідження потрібна мінімальна підготовка. Слід виконати поради, дотримання яких звичайно вимагається під час здачі крові:

 • відмова від сигарет як мінімум на 1 годину до здійснення процедури і від алкоголю – за 1 день до її проведення;
 • відсутність навантажень будь-якого характеру протягом декількох днів перед процедурою (3 дні і більше);
 • здача аналізу повинна здійснюватися в ранковий час на голодний шлунок, іноді через 2 або 3 години після їжі (у деяких лабораторіях дослідження робиться через певний час після прийому їжі).

Розшифровка результатів

Алергени визначаються протягом 3-7 днів. Нижче представлені значення основних показників, які виявляються за результатами дослідження.

IgE загальний

В крові людини повинно міститися невелика кількість імуноглобуліну (вимірюється в ммо/мл). У людей, схильних до алергічних реакцій, виявляється високий рівень IgE. Від частоти контактів з алергенами залежить, наскільки буде завищений IgE.

Нормальне значення показника для кожного віку різне:

 • новонароджені, діти не старше двох років – включено 0-64;
 • діти віком 2-14 років – 0-150;
 • діти старше 14 років – 0-123;
 • люди віком до 60 років – 0-113;
 • літні люди – 0-114.

IgG (IgG4)

Дана речовина також являє собою імуноглобулін, але специфічний (вимірюється в нг/мл). Визначаючи його рівень, можна зрозуміти, чи є у людини алергія на продукти харчування. Нижче наведено референсні значення:

 • при IgG більше 1000 продукт розглядають як дозволену до вживання їжу;
 • при значеннях показника 1000-5000 продукт підходить для рідкісного вживання (1 або 2 рази в тиждень);
 • при надмірно високому показнику (5000 і більше) продукт треба виключити з раціону на три місяці.

Остаточний діагноз на підставі результатів аналізу ставить алерголог. Щоб не допустити розвитку ускладнень, при підозрах на алергію треба вчасно звертатися до лікаря для проходження обстеження, виявлення алергену, виключення контакту з ним і призначення лікування.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code