vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Вплив куріння на імунітет

Вплив куріння на імунітет – важлива проблема, якою займаються вчені всього світу. Тютюнопаління щорічно нищить мільйони життів, і в групі ризику опиняються люди абсолютно різного віку.

Влияние курения на иммунитет

Чим небезпечно куріння?

Куріння – це не просто шкідлива звичка, це справжнє захворювання, яке в деяких випадках є хронічним.

Серед них – злоякісні пухлини легенів, рак легенів, різке зниження потенції, жіноче безпліддя, погіршення зору, а найголовніше – зниження імунітету, адже організм курця не здатний боротися із зовнішніми подразниками.

Важливою проблемою є і проблема підліткового куріння: зазвичай діти вперше пробують сигарети у віці від 12 років. Причини можуть бути самі різні: це і “друзі”, і батьки, і вплив реклами. У таких підлітків найчастіше спостерігаються хвороби серця, зниження ваги, погіршення загального стану і працездатності. Ймовірність захворювання на рак становить майже 70%.

Відмовитися від куріння ніколи не пізно. Однак краще це зробити до того, як у пацієнта виявлять новоутворення.

Вплив на імунітет дорослої людини

На питання, чи впливає куріння на імунітет, вчені дали позитивну відповідь. Після численних дослідів і неодноразових діагностичних заходів лікарі нарешті з’ясували, як саме табак руйнує імунну систему, і чому курці хворіють значно частіше тих людей, які ведуть здоровий спосіб життя:

 1. Спостерігається різке зниження кількості тромбоцитів, які відповідають за регенерацію судин.
 2. Поява новоутворень (в тому числі і ракових пухлин), викликаних курінням, значно послаблює захисну функцію організму людини.
 3. Зниження популяції легеневих тромбоцитів.
 4. Зниження рівня імуноглобулінів – спеціальних ферментів, які містяться в слині людини і відповідають за імунну відповідь.
 5. Погіршення роботи печінки.

І це лише деякі проблеми, з якими стикаються курці. Уникнути їх можна тільки шляхом відмови від шкідливої звички. Електронні сигарети, кальяни, курильні трубки роблять на організм ще більший вплив, чим сигарети. Штучні замінники є елементарним плацебо, що “обманює” організм та імунну систему, але ні в якому разі не допомагає повністю позбутися від руйнівних процесів.

Вплив на імунітет дитини

Впливу куріння на імунітет дитини приділяється особлива увага. В школах на уроках ОБЖ вчителі неодноразово розповідають, як тютюн шкодить здоров’ю. Однак за порогом школи підліток все одно піддається впливу вулиці і стає заручником шкідливої звички.

Батьки можуть не відразу розпізнати, що їх чадо курить. Про це може свідчити тільки слабкий запах, загальне нездужання. Однак незабаром починають спостерігатися порушення імунної системи, які стають очевидними:

 1. Дитина починає часто хворіти.
 2. Знижується рівень тромбоцитів.
 3. Виникають проблеми в роботі серця.
 4. Виникають проблеми в роботі печінки, яка також відповідає за імунний захист.
 5. Спостерігається різке погіршення пам’яті.

Якщо батьки помітили такі порушення, треба негайно звернутися до фахівця. І поговорити з дитиною на хвилюючу тему про те, як куріння впливає на імунітет, і до чого призводять такі ранні захоплення. Адже практично 98% онкологічних хворих почали палити в ранньому віці. Позбутися шкідливої звички у дорослому віці їм не вдається: вплив куріння на імунну систему тотально.

Лікування імунних захворювань у курця

Якщо відмовитися від шкідливої звички ніяк не вдається, і у пацієнта помітно погіршується стан здоров’я, необхідно прийняти елементарні лікувальні заходи, які допоможуть хворому поліпшити стан здоров’я і відмовитися від залежності:

 1. Необхідно багато часу проводити на свіжому повітрі, по можливості відправитися на природу.
 2. Вживати свіжі овочі та фрукти, вирощені в рідному для хворого регіоні.
 3. Займатися спортом по мірі можливості (куріння робить активні заняття фізичними вправами практично неможливими).
 4. Рекомендується вживання такого сиропу, як Лазолван (можна знайти аналоги)
 5. Регулярна консультація імунолога.
 6. Профілактика сезонних застуд, які особливо активно впливають на стан курця.

Щоб підібрати правильну і грамотну терапію, не залишитися під впливом куріння на імунну систему, необхідно знайти хорошого імунолога, а ще регулярно робити томографію легень. Саме це допоможе виявити порушення на ранніх стадіях, уникнути їх подальшого, фатального розвитку. В майбутньому хворому рекомендується змінити свій життєвий уклад і повністю відмовитися від сигарет, особливо в літньому віці або в репродуктивний період.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code