vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Як швидко проходить алергія

Люди, які страждають від алергічних реакцій на різні речовини, цікавляться: якщо зайнятися своєчасним лікуванням, то як швидко проходить алергія, особливо у дитини? У сучасному світі дане захворювання є проблемою для багатьох жителів землі. Алергія не вибирає когось конкретного: вона вражає людину будь-якого віку, національності і статі.

Как быстро проходит аллергия

Як швидше впоратися з алергією

Алергічна реакція виникає у людини у відповідь на дію деяких речовин, які називаються алергенами. Організм сприймає їх за шкідливі і намагається позбутися, виробляючи відповідні антитіла. В кровоносну систему викидаються хімічні речовини (гістамін – одне з них), які і викликають алергію. Виражається все це у вигляді висипань на шкірі, сльозотечі, нежиті, чханні і іншими симптомами.

Першим етапом в позбавленні від алергії є визначення тих речовин, які сприяли її появі. Іноді це можна зробити дуже швидко, так як алерген очевидний – наприклад, чоловік почав несамовито чхати близько певного рослини, виділяє пилок.

В іншому випадку буде потрібно якийсь час, щоб зрозуміти, на що організм відгукнувся алергічною реакцією. Людині доведеться згадати, коли з’явилися ознаки такого стану, в який момент вони були сильнішими. При виникненні підозри на кілька алергенів, необхідно поступово усувати їх зі свого оточення і спостерігати за станом здоров’я. Так можна виявити причину алергії і не впускати її в своє життя в майбутньому. Часто буває і так, що людина самостійно не може впоратися із завданням визначення речовини, що заважає жити. У такому випадку слід звернутися за допомогою до лікаря. Він проведе відповідне тестування і виявить всі можливі алергени. А це допоможе позбавитися від захворювання.

Найпростіше, що можна зробити для позбавлення від алергії після виявлення винуватців її виникнення – видалити зі свого життя алергени. Якщо це якісь продукти, необхідно прибрати їх зі свого харчового раціону. При відвідуванні місць громадського харчування слід звертати увагу на склад страв. При алергічних реакціях на шерсть домашніх тварин потрібно припинити контактувати з ними. Прийшовши в гості до власників кішки або собаки, треба попередити господарів, що можливості пограти з їх улюбленцями немає з причини здоров’я.

У себе вдома алергік повинен ретельно прибиратися. Миючі засоби треба вибирати спеціальні, не алергенні. Необхідно стежити, щоб у квартирі не було пилу, вчасно позбавлятися від сміття. Якщо немає можливості повністю позбутися від алергенів, людині слід вдатися до фармакологічних препаратів. Їх сучасна фармацевтика випускає в достатній кількості.

Як впоратися з алергією у малюків

Новонароджені діти – створіння тендітні. Їх організму важко впоратися з багатьма факторами, які з’являються з того часу, як тільки вони прийшли в цей світ.

Алергія у немовлят часто виникає на якійсь продукт, який приймається мамою. Якщо дитина не перебуває на грудному вигодовуванні, то алерген варто шукати в складі суміші, якою малюка годують. Варто тільки виключити шкідливе речовина з раціону, як всі симптоми алергічної реакції зникнуть. Часто буває так, що дане захворювання у новонародженого є спадковим. У такому випадку питання про те, як довго проходить алергія у дитини, не має однозначної відповіді. Найімовірніше, лікуватися доведеться досить довго.

Ймовірність того, що малюк народиться алергіком, виявляється ще до його народження. Якщо один з батьків страждає даним захворюванням, то ймовірність наявності захворювання у майбутньої дитини становить приблизно 30%. Якщо обидва батьки схильні до алергічних реакцій, то ризик зростає до 90%.

Найперше батьки мають дізнатися ступінь тяжкості захворювання. Одна справа, якщо алергічна реакція проявляється у вигляді висипки, і зовсім інше, коли починається набряк Квінке. При стрімкому розвитку симптомів необхідно викликати бригаду швидкої допомоги. Але найкраще не допускати такого стану, а вчасно проконсультуватися з лікарем. Не слід шукати алергени самостійно у настільки маленького чоловічка. Самолікування не доведе до добра.

Багато батьки висловлюють нетерпіння при спробі впоратися з алергією. Але треба розуміти, що при прагненні позбутися від її проявів якимись косметичними засобами хвороба не піде. Використання мазей або купання у ванні з антисептичними засобами допоможе на нетривалий час позбутися від висипки на шкірі, але причину недуги не усуне.

Через деякий час проходить у малюка алергія залежить від тяжкості хвороби, своєчасності і правильності лікувальних дій. Якщо захворювання протікає важко, то з ним можна впоратися протягом декількох днів.

В іншому випадку доведеться лікувати дитину довго і обов’язково під наглядом досвідченого лікаря.

Буває і так, що комусь із батьків доведеться навіть лягти в лікарню з малюком, так як необхідна госпіталізація. Але не слід цього боятися. При правильному лікуванні і дотриманні батьками всіх рекомендацій лікаря все закінчується добре.

Яке лікування проводиться при появі симптомів алергії

Найпоширенішим способом лікування є використання антигістамінних препаратів. Ці ліки рятують від свербіння шкіри та чхання, а на інші симптоми здатні впливати менше.

Антигістамінні засоби діляться на 2 серії:

  1. Перше покоління. Ці ліки володіють великою кількістю побічних ефектів, наприклад, використовуючи їх, хворий піддається частою сонливості.
  2. Друге покоління. Дані препарати не чинять на пацієнта седативного впливу. Але в ряді випадків за ними помічений кардиотоксический ефект.

Призначаючи якийсь засіб, лікар керується багатьма факторами. Це і стан здоров’я пацієнта, і тяжкість форми алергії, і багато іншого.

Дані ліки випускаються в різних фармацевтичних формах: назальні спреї, оральні препарати, мазі.

Алергія лікується ще одним способом – специфічної алерген-імунотерапії. Вона полягає в проведенні ін’єкції вакцини алергену. Це сприяє пом’якшенню реакції системи імунітету на специфічні речовини, що викликають алергію. Але у цього методу лікування є ризик розвитку анафілаксії. Застосовують її в тому випадку, якщо не допомагають інші методи.

Вони застосовуються з метою не допустити запалення і подразнення порожнини носа. У даних засобів є побічні ефекти, тому їх призначають з обережністю.

Сучасна фармацевтична промисловість розробляє все нові і нові засоби боротьби з алергією, є проблемою для величезної кількості людей.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code