vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Вторинний імунодефіцит: лікування

Вторинний імунодефіцит, лікування такого прояву є важливою задачею сучасної медицини. Вторинний імунодефіцит не має ніякого відношення до поганої спадковості. Він має дуже складне походження, але його наслідки завжди однакові:

 1. Підвищена схильність до інфекційного зараження.
 2. Перебіг хвороби явно відрізняється від класичних форм.
 3. Захворювання викликається різними причинами, і локалізуватися може абсолютно довільно.
 4. Млява реакція на правильно підібране лікування, спрямоване на першопричину недуги.
 5. Обов’язкова наявність інфекцій, гнійно-запальних процесів. Причому незалежно від того. є цей процес причиною або наслідком інфікування і збоїв у роботі імунної захисту.

Вторичный иммунодефицит: лечение

Повноцінне функціонування імунного захисту організму може стати неможливим внаслідок найрізноманітніших факторів від інфекцій до причин техногенного характеру.

Етіологія вторинного імунодефіциту

Традиційна медицина розрізняє три можливі форми вторинного імунодефіциту:

 • спонтанний;
 • придбаний;
 • індукований.

Індукований імунодефіцит. Які причини такої недуги? Індукована форма цілком зобов’язана своєю появою зовнішніх причин, таких як інфекції, наслідки лікування антибіотиками, рентгенівське опромінення, хірургічне втручання і травми. Традиційно, до цієї форми захворювання відносять і ураження імунної захисту, які носять вторинний по відношенню до основного захворювання характер. Маються на увазі порушення імунітету, викликані діабет, гепатит, нефритом, або розвивається онкологією.

Набутий імунодефіцит. У минулому столітті людина вперше у своїй історії зіткнувся з вірусним ураженням захисної системи організму, наслідком чого розвивається СНІД. Це захворювання відрізняється високим відсотком летальних випадків та своєрідним переліком клінічних симптомів. До речі, лікування цього захворювання теж нестандартне.

Вірус імунодефіциту має імунотропний характер і безповоротно знищує лімфоїдну захист організму. Так виникає вторинний імунодефіцит. Етіологія Сніду до кінця не з’ясована, а тяжкість її наслідків настільки велика, що СНІД прийнято виділяти в окрему групу імунодефіциту.

Спонтанний імунодефіцит. Цей вид імунодефіциту характеризується непроясненій етіологією виникнення збою в роботі захисної системи. Які симптоми вторинного імунодефіциту?

 1. Клінічна картина цієї форми в основному зводиться до часто рецидивуючим інфекційно-запальних захворювань органів дихальної, сечостатевої та травної систем.
 2. Можливі такі процеси на очах, шкірі, м’яких тканинах, в придаткових пазухах носа тощо, і винуватцями такого ураження стають не самі небезпечні мікроорганізми.

Які причини хвороби? Група хворих з таким діагнозом дуже неоднорідна з-за того, що причина цього захворювання неясна і в цю групу хворих потрапляють всі пацієнти з нез’ясованим діагнозом імунодефіциту. Це одна з причин постійного скорочення кількості хворих цієї групи.

Як лікувати захворювання

Як відбувається лікування вторинного імунодефіциту? Поразка імунної системи повинно лікуватися максимальною підтримкою ослабленого імунітету. Сучасна медицина володіє трьома можливими інструментами для такої підтримки:

 1. Своєчасна вакцинація хворого.
 2. Лікувальні препарати, що заміщають імунітет, такі як імуноглобуліни, лейкоцитарна маса та інші.
 3. Медичні препарати иммунотропного характеру, типу імуностимуляторів, гранулоцитарно-макрофагальных препаратів та інших хімічно чистих і штучно синтезованих препаратів.

Як лікувати вторинний імунодефіцит иммунотропными препаратами, повністю залежить від характеру перебігу захворювання.

Вакцинотерапія. Цей інструмент застосовується в профілактичних цілях, і використовується виключно в період всіх захворювань у хворого. Будь-яка вакцина має свої показання, протипоказання та схему застосування.

Лікування препаратами, що заміщають імунітет – цей спосіб застосовується на будь-якій стадії хвороби. Особливо популярні препарати імуноглобуліну для внутрішньовенного використання. Основою всіх подібних препаратів є особливого роду антитіла, отримані від великої кількості донорів. Замісне лікування показує хороший результат при необхідності заповнити втрату антитіл при вторинному імунодефіциті, коли організм не в змозі виробляти достатню кількість імуноглобулінів або не здатний до їх синтезу.

Імунотропної лікування вторинного імунодефіциту

В основу терапевтичного застосування цього інструменту належить застосування найрізноманітніших імуностимуляторів. При комплексному підході до терапії інфекційно-запальних процесів без використання імуномодуляторів, антимікробне лікування буде малоефективним.

Застосування імуномодуляторів підпорядковується ряду нехитрих правил:

 1. Імуномодулятори призначають виключно в парі з препаратом, призначеним для лікування основного захворювання. Окремо він застосовується тільки у разі ремісії основного захворювання.
 2. Основним чинником вибору конкретного препарату є гострота протікання запального процесу.
 3. Призначати імуномодулятор слід тільки при спостереженні торпідної реакції організму на адекватне лікування, тобто при явно вираженому імунодефіциті.
 4. Методика використання такого препарату повинна знаходитися в рамках всіх інструкцій і приписів виробника. Внесення змін у ці схеми може здійснюватися тільки за ініціативою досвідченого імунолога.
 5. Вся процедура використання подібних препаратів зобов’язана проходити під постійним моніторингом спеціаліста.
 6. Діагностування якого б то ні було відхилення параметра імунітету від норми у практично здорової людини не може бути причиною призначення лікування імуноглобулінами.

Імуностимулятори. Враховуючи багатофакторність етіологічної складової вторинного імунодефіциту, позитивний результат від лікування повністю знаходиться в руках імунолога. Досвідчений і кваліфікований імунолог повинен так підібрати імунотропної лікування, щоб всі результати попередніх обстежень були максимально враховані. Такий підхід до лікування вторинного імунодефіциту зробить терміни перебування хворого в стаціонарі меншими, а термін ремісії захворювання набагато довше. У деяких випадках правильний підхід до лікування може врятувати хворому життя.

Спеціального лікування вторинного імунодефіциту сучасна медицина не знає, але будь-який лікар при терапії основного захворювання інфекційної етіології обов’язково порекомендує пройти курс імуностимуляторів і вітамінів. Імунодефіцит такими засобами не перемогти, але наблизити одужання вони однозначно допоможуть.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code