vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Які домашні квіти викликають алергію

Про те, які домашні квіти викликають алергію, можуть задуматися ті, у кого в родині є діти, люди похилого віку та люди з схильністю до таких реакцій. Весна і літо вважаються сезонами, коли все цвіте і пахне, але вони улюблені тільки тими, хто не страждає нежиттю і коростою від контакту з пилком.

Какие домашние цветы вызывают аллергию

В науці алергія на цвітіння називається поліноз, дане захворювання стає хронічним після першого контакту з алергеном.

Проявляється така хвороба допомогою подразнення слизової оболонки в носі в той момент, коли на неї потрапляє пилок. Алергія без лікування може значно вплинути на дихальну, травну і нервову системи, що в деяких випадках закінчується набряком.

Медиками зафіксовано близько 700 видів квітів, на які у людини може бути реакція, але неможливо уникнути контакту з усіма цими рослинами, тому варто максимально поліпшити умови проживання та відпочинку і виключити зі свого будинку всілякі алергени. Різні кліматичні зони відрізняються присутністю того чи іншого виду рослини, і деколи людям доводиться змінювати місце проживання для того, щоб уникнути серйозної реакції і періодів загострення. За кордоном вчені стали складати флористичні карти, щоб надати людині, що бажає переїхати в більш кращі умови для свого перебування.

Самим оптимальним варіантом для прогулянки вважається ранок, так як в цей час вся пилок і рослини покриті росою, відповідно є можливість вдихати абсолютно чисте повітря без компонентів, здатних стати реагентами. У ранкові години в будинку може бути набагато менше пилу в повітрі, так як самі кімнатні квіти тільки прокидаються, а вікна в основному залишають відкритими, відповідно, ризик виникнення реакції знижується.

Причини, які можуть викликати алергію на квіти

Причина алергії на кімнатні квіти полягає в тому, що вони знаходяться поруч з людиною, відповідно в будь-який момент може бути контакт з пилком. Лікарями доведено, що причина реакції полягає в тому, що частинка пилу з квітки потрапляє в організм і може осісти на слизовій порожнини носа, згодом дратуючи її. Для початку алергії досить зіткнутися з фактором проникності (понюхати рослина). В основному компоненти кімнатних квітів потрапляють до людини через епітелій і тим самим руйнують функцію захисту організму (послаблюють імунітет).

В основному реакція на кімнатні квіти проявляється у тих, хто володіє спадковістю і схильністю до такого захворювання. Сам момент реагування здійснюється за допомогою вступу в реакцію імуноглобулінів в крові і збільшення біологічно активних компонентів, таких як:

  • гістамін;
  • брадикінін;
  • серотонін.

Які кімнатні квіти викликають алергію?

Природа сама по собі ціла загадка, і тому не вдається досі точно вивчити її рослини, тварин і глибини океану. Важливо зауважити, що деякі рослини можуть виділяти буквально величезні кількості пилку, що провокує алергію. Квітучі і лугові трави можна знайти тільки на вулиці, а ось деякі воліють вирощувати саме декоративні кімнатні квіти, якими можна милуватися цілий рік. Саме до них варто звертатися максимально акуратно, щоб виключити виникнення сильного стресу у організму і летального результату. Перш чим заводити рослини в будинку, бажано ознайомитися зі списками, на які кімнатні квіти буває алергія.

Деякі вважають, що якщо зрізати рослину, наприклад, в полі, і принести його додому, то не буде небезпеки для здоров’я. Насправді навіть такі банальні рослини, як соняшники, полин і мати-й-мачуха, зірвані і привезені в житлове приміщення, продовжують виділяти пилок, тому може виникнути алергічна реакція.

В питанні, які кімнатні квіти викликають алергію, далеко не безпечно для алергіка і трав’яниста лікарська рослина, так як якщо у людини вже є схильність, то потрібно максимально обережно ставитися до вживання відварів і настоїв.

Можуть викликати алергію полин, хміль, а також кропива, які використовують у лікувальних цілях для зовнішнього застосування. Відомі випадки, коли настій з кропиви на спирту, який використовується у вигляді компресу, викликав алергічну реакцію. Можна зустріти і тих, хто страждає реакцією на листя лимона і апельсина, причому незалежно від того, кімнатні рослини чи ні.

Ті, хто любить прикрашати свій будинок за допомогою декоративних квітів, практично не замислюються про те, що їх здоров’ю загрожує серйозна небезпека. Саме тому дуже часто люди живуть тривалий час з нежиттю, вважаючи, що це просто звичайна застуда. Далеко не завжди риніт має простудне походження, і в першу чергу варто звернути увагу на квіти, що знаходяться в спальній кімнаті. Квіти з підвіконня виділяють ефірні масла, це і стає причиною виникнення алергії.

Суть такого поширення алергенів полягає в тому, що вони досить летких і можуть поширитися після викиду з квітки за кілька секунд, відповідно людина не може відстежити, коли саме відбувається виділення і відкрити в цей момент вікно. Як тільки відбувся контакт зі слизовою оболонкою, починається погіршення дихання, можливий набряк гортані.

У більшості випадків алергія на домашні квіти викликана тим, що у людини є індивідуальна непереносимість або певне відторгнення конкретного квітки. У цьому випадку варто негайно позбутися від реагенту.

Симптоми алергії на квіти

У кожної людини алергічна реакція проявляється по-різному, а тому досить не просто відрізнити її від застуди. Насправді, якщо є відомості про схильності, то варто бути обережними і не контактувати з квітами, здатними стати реагентами. Перебування в клініці і тривале лікування набагато складніше, чим просто позбутися від квітки з підвіконня.

Перебування у приміщенні з реагентом буде постійно супроводжуватися утрудненим диханням, нежиттю, свербінням по всьому тілу або ж конкретно в одній області. При появі алергічної реакції досить часто спостерігається сильне виділення з носа у вигляді прозорої води.

Поліноз можна супроводжуватися ще й першіння в горлі, свербінням в очах і вухах. Будь-яке місце, куди може потрапити пилок, стане свербіти і доставляти дискомфорт. Сльозотеча, наявність кон’юнктивіту або ефекту присутності піску в очах також приносить далеко не найприємніші відчуття.

Дуже важливо вчасно відмовитися від присутності квітів у будинку, якщо є реакція хоча б на одну рослину. Алергія небезпечна тим, що вона може протікати поступово і в процесі проявиться в найсильнішій формі, що може супроводжуватися набряками, висипом і навіть діатезом сильної ступеня. Якщо правильно підійти до лікування алергії і вибору рослин, то можна прикрасити свій будинок і при цьому залишитися здоровою людиною.

Необхідно пройти проби в спеціальному центрі, щоб виключити повторення реакції на квіти.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code