vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Про що розповість УЗД на 30 тижні вагітності

УЗД на 30 тижні вагітності призначається лікарями-гінекологами досить рідко і має своєю метою виявлення можливих відхилень від нормального розвитку плоду.

О чем расскажет УЗИ на 30 неделе беременности

Як правило, УЗД на 30 тижні вагітності проводиться трансабдомінально, тобто шляхом дослідження через живіт, і звичайно не вимагає якої-небудь попередньої підготовки. Вся процедура ультразвукового дослідження займає до 30 хвилин з урахуванням заповнення бланка результатів дослідження фахівцем, який проводив УЗД.

Для чого потрібно УЗД на 30-му тижні вагітності

Необхідно відзначити, що на даному терміні вагітності УЗД проводиться тільки за рекомендацією лікаря-гінеколога. При проведенні ультразвукового дослідження майбутньої мами лікарем перевіряються і оцінюються такі найважливіші характеристики:

  • наявність можливих вад розвитку;
  • визначаються основні параметри життя плоду (фізичні розміри, частота серцебиття, робота внутрішніх органів, рухова активність та ін);
  • перевіряється інтенсивність матково-плацентарного і фетоплацентарного кровотоку;
  • оцінюється стан плаценти (товщина, консистенція, наявність кальцинатів, ступінь зрілості тощо);
  • оцінюється стану навколоплідних вод і їх кількість.

За результатами проведення УЗД медичним фахівцем буде видано висновок, на підставі якого лікар-гінеколог при необхідності зможе призначити певну коригувальну терапію (прийом лікарських препаратів, полівітамінів та ін) або порекомендувати госпіталізацію.

Що відбувається з дитиною на 30-му тижні вагітності

Слід сказати, що на 30-му тижні вагітності, тобто на 7-му місяці, зростання майбутнього малюка складає близько 41 см і важить він вже близько 1,5 кг. Це норма, проте бувають і відхилення, виявити які – основна мета УЗД. У будь-якому випадку, фахівець, який проводить УЗД, обов’язково озвучить вагітній жінці, як розвивається майбутній малюк і якщо необхідність у проведенні коригуючої терапії.

Розшифровка результатів УЗД на 30-му тижні вагітності – це, в першу чергу, завдання лікаря-гінеколога, який спостерігає вагітну жінку.

Необхідно відзначити, що на 30-му тижні вагітності в організмі і мами і малюка відбуваються певні зміни. Так, дитина приймає згорнуте положення, а його ручки та ніжки перехрещуються. Це пояснюється тим, що вільного об’єму матки стає все менше для зростаючого організму, тому малюк змушений пристосовуватися до життя саме в таких умовах. Змінюється і зовнішній вигляд плоду – шкіра поки ще сморщена і має червоний колір, оскільки формування підшкірної жирової клітковини ще не завершилося. В цей час також відбувається інтенсивне формування мозку і нервових клітин, виникають нервові зв’язки, збільшується швидкість передачі нервових імпульсів, отже, починаючи з цього моменту, дитина здатна вчитися. Крім того, в цей період майбутня мама і інші члени сім’ї можуть, приклавши руку до живота, відчути, як малюк рухається, або навіть побачити обриси його тіла, які проступають під шкірою маминого живота під час руху.

Патології, виявлені на 30-му тижні вагітності

Слід сказати, що на 30-му тижні вагітності малоймовірно виявлення будь-яких патологій розвитку плоду крім відхилень, виявлених за результатами УЗД на ранніх термінах. Тим не менш, на 30-му тижні вже можливо діагностування вад серця і патологій плаценти, що призводять до затримки внутрішньоутробного розвитку дитини та потребують медикаментозної корекції. До такого роду відхилень відноситься порушення плацентарного кровотоку, що призводить до гіпоксії плода, і передчасне старіння плаценти, яке проявляється рихлістю консистенції і наявністю кальцієвих включень.

Крім того, можливо діагностування багатоводдя, гіпертонусу матки, обвиття плода пуповиною, освіта вузлів на пуповині і т. п.

У будь-якому випадку, результати УЗД на 30-му тижні вагітності повинні бути надані лікаря-гінеколога, який спостерігає вагітну жінку. На підставі даних УЗД лікар може прийняти рішення про призначення та проведення коригувальної медикаментозної терапії, або, якщо має місце загроза передчасних пологів або виявлені вади розвитку, можлива госпіталізація вагітної для моніторингу її стану та стану дитини, а також їх лікування в умовах стаціонару.

Зміни в жіночому організмі на 30-му тижні

В цей час жінка набирає вагу (30 – 40% від загального збільшення маси), стає трохи незграбною, її рухи уповільнюються і стають більш плавними. Трохи турбує печія і тяжкість внизу живота, а в молочних залозах запускається процес утворення молозива. Крім того, на шкірі низу живота можливе виникнення довгих довгастих червоних плям.

В цей період необхідно більше відпочивати і обмежити або повністю виключити фізичні навантаження, при яких можлива поява задишки. У разі виникнення слабких маткових скорочень або хворобливих кровотеч при низькому положенні плаценти необхідно терміново звернутися до лікаря. Крім того на 7 місяці виношування дитини слід зробити повторний аналіз рівня гемоглобіну в крові для його можливої корекції препаратами заліза. За рекомендацією лікаря-гінеколога на 30-му тижні вагітності можливе призначення ультразвукового дослідження для проведення моніторингу стану плода і можливого виявлення різних патологій.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code