vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Визначення позаматкової вагітності на УЗД

В даний час фахівці по ультразвуковому обстеженню все частіше визначають позаматкову вагітність на УЗД. Позаматкова вагітність – це патологічний стан, де запліднена яйцеклітина прикріплюється не до стінки матки, а до яєчника, черевної порожнини або труб матки.

Определение внематочной беременности на УЗИ

Це дуже небезпечний стан для будь-якої жінки. Щоб не виникли ніякі ускладнення, необхідно відразу записатися на прийом до гінеколога. Тільки він правильно вирішить проблему.

На якому терміні УЗД показує позаматкову вагітність?

Важко відповісти, на якому місяці буде виявлено дане патологічний стан. Все залежить від знаходження плодового яйця в трубах або в черевній порожнині. Але найчастіше ультразвукове дослідження говорить про наявність позаматкової вагітності на 4 тижні. Будь-яка жінка здатна відчути ознаки, які зазвичай виникають. До найбільш яскравим ознаками відносять:

  1. Больові спазми в нижній частині живота на ранньому терміні. Біль утворюється з однієї частини живота, в місці ураженої маткової труби. Але іноді біль може відбуватися з центральної ділянки живота.
  2. Біль при русі або зміні положення тулуба і його поворотах. Якщо плодове яйце знаходиться на самому великому ділянці маткової труби, то больові відчуття утворюються на 2 місяці вагітності. При знаходженні плодового яйця в перешийку біль поступово з’являється з 5 тижня.
  3. Наявність кров’янистих виділень. Шийкова вагітність характеризується рясними кров’янистими виділеннями.

Виношування плоду при такому його розташуванні безумовно неможливо. Сам по собі діагноз страшний тим, що все може закінчитися погіршенням стану жінки. Позаматкову вагітність називають підступною, так як вона здатна іноді протікати без прояву будь-яких ознак. Це може призвести до утворення екстреної ситуації, де потрібно хірургічне втручання.

В чому головна небезпека такого стану?

Плодове яйце, коли осідає в матковій трубі, приєднуючись до її слизовій оболонці, починає там рости. В результаті розвитку маткові труби крок за кроком збільшуються в окружності. Структура придатків не розрахована на таке навантаження. Якщо вчасно не звернутися до гінеколога, то труби матки можуть розірватися. При розриві кров, слиз і плодове яйце проникнуть у черевну частину, де викличуть серйозний інфікування. При сильному відтоку крові в черевну порожнину потрібно негайна реанімація. Тому варто уважно поставитися до прояву симптомів позаматкової вагітності. Далеко не кожен випадок має плачевний результат. Найпоширенішими ознаками прийнято вважати больові спазми і кровотеча, що вже самі по собі змушують жінку звернутися до гінеколога.

Кілька десятків років тому нефункціональний орган вирізали разом з маткою. Але на сьогоднішній день є щадні методи лікування виниклої патології. Цілісне будова органу буде повністю відновлено.

Зазвичай ускладнення утворюються тільки тоді, коли жінка не відчуває поганого самопочуття. Деякі просто не звертають уваги на ознаки позаматкової вагітності, думаючи, що їх турбують прості больові спазми в шлунку. Сприятливим результатом вважається від’єднання плода мимовільно. Про це свідчать численні кров’янисті виділення.

Які способи діагностування позаматкової вагітності та її причини?

Крім ультразвукового дослідження, де можна побачити позаматкову вагітність, існують і інші способи визначення патології. Відомий факт, що проста вагітність супроводжується виробленням великої кількості гормонів. При позаматкової вагітності результат тесту покаже, що рівень гормонів не підвищився. Це визначається в лабораторії. Тест на вагітність також здатний допомогти у визначенні подібної патології.

Варто звернути увагу на другу смужку. Вона не буде яскраво виражена. Це означає, що рівень головного гормону «вагітних» ХГЛ знижений. Досить важко визначити розташування плодового яйця в черевній порожнині. Але якщо при позитивних лабораторних тестах плід дитини не виявлений в матці, то приймають міри по позбавленню від виниклої патології. Серед усіх перерахованих способів діагностування найточнішим є ультразвукове обстеження. Причинами утворення можуть послужити малорухомі спермії. Конституціональні особливості будови статевих органів теж впливають на розвиток позаматкової вагітності. Але за статистичними даними, у більшості випадків від позаматкової вагітності страждають жінки, які в роду мають родичів (мама, бабуся, тітка), які стикалися з такою ситуацією.

Тому, якщо жінка схильна до позаматкової вагітності, їй слід постійно консультуватися з гінекологом і проходити планове УЗД для точного виключення патології.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code