vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Для чого призначають УЗД на 19 тижні вагітності?

Що показує УЗД на 19 тижні вагітності? Це питання жінки часто задають лікаря. УЗД регулярно проходять всі вагітні жінки. Це дозволяє спостерігати за розвитком вагітності і здоров’я майбутньої мами і малюка. На різних термінах мети проведення дослідження різні.

Для чего назначают УЗИ на 19 неделе беременности?

 

В чому особливості вагітності на терміні в 19 тижнів

Вагітність на терміні в 19 тижнів вважається вже досить сформованої і стабільної. Животик майбутньої мами починає поступово збільшуватися. Дитинка вже ворушиться. На екрані УЗД можна навіть побачити, як малюк позіхає. Тому потрібно стежити за своїм здоров’ям і харчуванням.

Для того щоб малюк правильно розвивався, потрібно приймати вітаміни і дотримуватися дієти, яку призначить лікар. Продукти, з яких готується їжа, повинні містити калій, фосфор, клітковину.

Дитина вже може перевернутися, змінити положення, рухати ручками і ніжками. Однак далеко не завжди руху дитини свідчать про те, що він нормально розвивається. Іноді ситуація може бути абсолютно протилежною.

Що формується у дитини на терміні 19 тижнів

Формується нервова система і головний мозок. Малюк активний, він може будувати смішні гримаски. Ще зовсім недавно було прийнято вважати, що дитина, яка перебуває в животі у майбутньої матусі, нічого не бачить і не чує. Однак сьогодні вже доведено, що дитина чує звуки і реагує на світло, музику.

У дитини вже практично сформувалися органи дихання. Закладається система травлення. Дитина переносить поживні речовини. У його кишечнику починає утворюватися меконій. Він складається з клітин, які знаходяться в навколоплідної рідини.

В цей же період відбувається утворення підшкірного жиру, який відкладається в районі шиї, грудей і нирок.

До терміну 19 тижнів дитина досягає 15 см зросту і має вагу до 200 м, що набагато більше, чим на початку вагітності. Якщо дитина вже почав ворушитися до цього терміну, то це норма.

Як це ні дивно, але малюк вже навіть має свій режим дня. Він знаходиться в стані сну близько 18 годин на добу та спить приблизно 6 годин.

Чому так важливо пройти УЗД на терміні 19 тижнів

Це обстеження дозволяє визначити, наскільки правильно розвивається дитина. Він вже повинен здійснювати рухи, має органи травлення і нервову систему. Тіло дитини покривають волоски, які більше схожі на пушок.

На цьому етапі з’являються зачатки майбутніх зубів, щелепу на УЗД видно досить чітко. Під час проведення УЗД можна побачити вади розвитку. Це може бути гідроцефалія або хребетна грижа. Крім того, на ультрафіолетовому апараті лікар може побачити такі серйозні аномалії в розвитку, як синдром Дауна або заяча губа.

У нормі на цьому терміні вагітності порожнину матки збільшується і розташовується приблизно на 1,3-1,5 см нижче пупкової області. Важить вона близько 320 р. 19 тижнів вважається складним періодом. Іноді з’являється біль в області живота. Це говорить про те, що матка в тонусі. У деяких випадках під час УЗД можна вчасно розпізнати загрозу переривання вагітності.

Що вважається нормою під час УЗД

Багато батьків користуються даною процедурою для того, щоб дізнатися стать дитини. Однак її проводять для того, щоб побачити, як розвивається плід. Для того щоб знати, як проводиться розшифровка УЗД, потрібно розбиратися в тому, що вважається в медицині нормою. Норма на терміні в 19 тижнів – це певний набір параметрів, які дозволяють робити висновок про те, як розвивається дитина:

 1. Важливим критерієм є вага плоду. В нормі його вага становить від 230 до 300 р. Зростання його приблизно 22 див.
 2. БПР (біпаріетальний розмір) – це відстань між скронями. В нормі він становить приблизно від 41 до 46 мм;
 3. ОГ (обхват голівки) – при нормальному розвитку дитини 140-180 мм;
 4. ОЖ (обхват живота) – у нормі повинен бути від 125 до 155 мм;
 5. ЛЗР (лобно-потиличний розмір) – норма – 54-60 мм;
 6. ДПР (довжина передпліччя) – 20-26 мм
 7. Комірна зона має товщину 5 мм
 8. Товщина носової кістки – 5,2-5,5 мм.

Ці показники на терміні в 19 тижнів під час проведення УЗД є нормою. Однак лікар оцінює не тільки те, наскільки правильно розвивається дитина, але і те, в якому стані перебуває матка. Так, при потовщенні шару стінки матки (міометрії) лікар робить висновок про те, що вагітність знаходиться під загрозою викидня. В такому випадку мова йде про стан, який називається гіпертонусом. Це може бути небезпечно.

Не менш важливо і стан плаценти. У 19 тижнів її зрілість оцінюється як нульова, в цілому плацента проходить три основні ступені дозрівання. Крім того, важливими показниками є: кількість і якість навколоплідних вод. Важливо і стан пуповини. Вважається нормою, якщо вона має три посудини.

Крім того, лікар під час проведення процедури може визначити, у якому положенні знаходиться плід. Він може займати поперечне, косе, поперечне і нестійке становище.

Які патології можна побачити на ультразвуковому дослідженні в 19 тижнів

Термін у 19 тижнів є дуже важливим. Рухи ручками стають координованими, а не хаотичними, як це було раніше. Тому під час проведення дослідження лікар дивиться на різні параметри.

Саме на терміні в 19 тижнів лікар призначає проведення другого УЗД. Це важливе обстеження, оскільки можна побачити відхилення в розвитку. Далеко не завжди вагітність проходить нормально.

Які патології можна визначити на даному терміні:

 1. Гіпотрофія розвитку плода.
 2. Тіло дитини має аномальна будова.
 3. Фетоплацентарна недостатність.
 4. Дитина має затримку в розвитку.
 5. Синдром Дауна.
 6. Водянка головного мозку.

Сучасна медицина має можливості провести операційне втручання дитині під час вагітності. Велике значення має і самопочуття майбутньої мами. У деяких випадках за результатами УЗД лікар робить висновок про загрозу розвитку вагітності і поміщає маму в стаціонар під спостереження.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code