vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Проведення узд на 4 тижні вагітності

За весь період вагітності майбутньої матері доведеться пройти чотири ультразвукових дослідження. УЗД на 4 тижні вагітності проводиться для визначення події зачаття і уточнення терміну вагітності. Всього жінці крім цього ультразвукового дослідження потрібно пройти ще три – по одному в кожному триместрі.

Проведение узи на 4 неделе беременности

УЗД на четвертому тижні після зачаття

Четвертий тиждень від зачаття ще називають шостий акушерської тижнем. Що ж побачить майбутня мати, прийшовши на цьому терміні на УЗД? На такому малому терміні обстеження за допомогою УЗД-апарату покаже, що майбутня дитина на даному етапі розвитку схожий на пуголовка. У нього величезна голова і маленький хвостик. Розмір ембріона на цьому терміні приблизно дорівнює кісточці апельсина. На УЗД 4 тижні вагітності вже можна побачити роботу сердечка, яке почало своє формування. Крім того, у ембріона на цьому терміні з нервової трубки починають свій розвиток спинний і головний мозок.

При проведенні трансвагінального ультразвукового дослідження з’являється можливість навіть почути ритм серця майбутнього малюка. На терміні 4 тижні він становить приблизно 70-110 ударів в хвилину. Сердечко ембріона поки що складається лише з 2 каналів. Справжнє серце буде сформовано лише через якийсь час, коли ці трубки з’єднаються. На цьому терміні нервова трубка все ще відкрита, але незабаром вона повинна закритися, в чому їй має допомогти прийом фолієвої кислоти. Це засіб рекомендується приймати в першому триместрі всім жінкам, які готуються стати матір’ю. Фолієва кислота допоможе уникнути вад розвитку, які може викликати дефект нервової трубки.

На терміні 4 тижні вагітності в яєчниках все ще видно жовте тіло, яке відповідає за сприятливе протікання вагітності. Ембріон в цей період розташований у маткової порожнини на желточном мішку, який має вигляд кільця до 4 мм діаметром, з нього майбутній чоловік отримує корисні речовини.

Також на цьому терміні за допомогою УЗД можна діагностувати позаматкову вагітність. Таке трапляється, якщо тести на вагітність позитивні, а плодове яйце на УЗД не видно.

Проведення процедури УЗД на терміні 4 тижні

УЗД на цьому терміні можна провести як звичайним способом, так і трансвагінально. Фахівці рекомендують для більшої інформативності провести саме трансвагінальне ультразвукове дослідження. При цьому способі датчик буде вводитися в піхву.

Особливої підготовки до УЗД не потрібно, тільки попереднє спорожнення сечового міхура. У разі якщо звернення до лікаря було пов’язано з виділенням невеликої кількості крові при наявності затримки і позитивного тесту на вагітність, то в цьому випадку щоб уникнути викидня УЗД краще провести звичайним способом.

Процедура УЗД дуже проста і безболісна. Пацієнтка приходить до фахівця і лягає на кушетку. Лікар видавлює на живіт невелику кількість гелю, який забезпечить якісний контакт датчика з поверхнею живота. Процедура ультразвукового дослідження повністю нешкідлива. Після процедури гель забирається з живота за допомогою паперової серветки, а майбутньої матері вручається перший знімок її малюка.

Перші ознаки вагітності

Але якщо жінка звернула увагу, що менструація не прийшла вчасно, то можуть закрастися підозра про вагітність, що настала. В цей період крім проведення тесту потрібно звернути увагу і на інші ознаки.

Часті позиви в туалет по малій нужді. Причина такого частого відвідування санвузли криється в збільшеному гормоні вагітності ХГЧ. Така гормональна перебудова може стати стресом для організму. Також ХГЛ впливає на кровопостачання органів сечостатевої системи, з цієї причини вони стають більш чутливими до кінця вагітності. У період виношування майбутньої матері необхідно випивати близько трьох літрів води і не вживати речовини, які викликають прискорене сечовипускання.

Швидка стомлюваність. Вагітність – це величезна праця для організму. Навіть коли живота ще немає і не потрібно носити з собою зайвих 5-7 кг ваги, все одно відбуваються зміни є великим навантаженням для жінки. Тому майбутньої матері рекомендується багато відпочивати і спати не менше 8-9 годин. Це необхідно для повного відновлення сил. Тим більше в першому триместрі ще не сформована плацента, яка несе всю відповідальність за забезпечення дитини поживними речовинами. З утворенням плаценти у багатьох жінок спостерігається зникнення такої патологічної сонливості і швидкої стомлюваності.

Болючість молочних залоз. Весь організм готується до народження дитини, і молочні залози не виняток. Тим більше вони стануть головним живильним органом після пологів для малюка. Тому вже на такому ранньому етапі вагітності відбувається зміна структури молочних залоз. Всі ці зміни можна оцінити за допомогою УЗД.

Токсикоз. Він вважається одним з типових ознак вагітності, особливо якщо супроводжується затримкою менструації. Це явище також обумовлено підвищеним вмістом ХГЛ в організмі майбутньої матері.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code