vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Які норми УЗД в 34 тиждень вагітності?

Третє планове обов’язкове УЗД є дуже важливим для підготовки до пологів. При УЗД на 34 тижні вагітності норма ваги для плода становить 2100-2400 р, зростання – 43-44 см. Розміри плоду майже дорівнюють розмірам доношеної дитини (для неї нормою є вага від 2500 г, зріст – від 45 см). Але, звичайно, поява на світ такого малюка буде дещо передчасною, адже його шкіра ще не повністю сформувалася, а легким буде важко самостійно впоратися з диханням і атмосферним повітрям.

Каковы нормы УЗИ в 34 недели беременности?

Колір шкірного покриву втрачає червоність і поступово стає рожевим, на шкірі шар потовщується сировидним змащенням. Починаючи з терміну УЗД на 33 тижні вагітності, показники якого, безсумнівно, важливі для оцінки здоров’я малюка, у мами з’являється приємна можливість зробити фотографію личка дитини, сучасні технології дозволяють здійснити це навіть в 3D-форматі. Але головним залишається медичне дослідження параметрів плода і його положення в матці, адже це останнє планове УЗД перед пологами.

Як і в попередніх дослідженнях, лікар оцінює кількість плодів, їх розташування у матці. Визначає розміри: окружність голівки, животика, довжину кісток. Для того, щоб не допустити ускладнень при пологах, спеціаліст ретельно досліджує плаценту, її товщину, положення, ступінь дозрівання, контролює кількість і прозорість навколоплідних вод.

За результатами дослідження складається висновок. У ньому фіксується термін у тижнях, з яким співвідноситься вагітність, і розміри плоду щодо норм розвитку.

Проведення всіх трьох скринінгових (обов’язкових) обстежень з допомогою ультразвуку нешкідливо для дитини і дає лікарям цінну інформацію про його стан і готовність організму матері до природних пологів.

Всього за час вагітності можливе проведення до десяти УЗД за медичними показаннями. Це кількість Моз вважає безпечним.

Норми розміщення плоду

Перше, на що звертає увагу лікар при УЗД на 34 тижні вагітності, це положення плоду щодо виходу з матки. Нормою є головне передлежання, так як воно найбільш сприятливе для природних пологів.

При зворотному положенні плоду, коли до виходу з матки дитина повернутий тазом (сідничне або тазове передлежання), доктора, швидше за все, запропонують зробити кесарів розтин. У виняткових випадках зустрічається поперечне передлежання, тобто плід розташований поперек матки. Це положення є абсолютним показанням до пологів за допомогою кесаревого розтину.

Невірне розміщення малюка не завжди є перешкодою до можливості жінці народити самостійно, іноді дитина за кілька тижнів до пологів змінює положення і сама повертається голівкою до виходу з матки. Майбутня мама може допомогти цьому процесу, виконуючи комплекс вправ, підібраних лікарем.

Стан плаценти і навколоплідних вод

Середні норми УЗД при вагітності.

Ще однією важливою частиною ультразвукового скринінгу на 34 тижні вагітності є вивчення розташування і будови плаценти, наявності та прозорості навколоплідних вод. В нормі нижній край плаценти повинен розташовуватися на 8-9 см вище від шийки матки. Для спеціаліста представляє інтерес, до якої саме стінці прикріплена плацента. Результати вимірювання товщини плаценти в місці, де вона прикріплюється до пуповині, не повинні свідчити ні про надлишкову товщину (це говорить про можливий запальний процес), ні про плацентарну недостатність. Ці дані важливі для підготовки та прогнозування перебігу природних пологів, запобігання допологової або пологової кровотечі, також вони можуть допомогти при проведенні кесаревого розтину.

Внутрішня структура плаценти повинна відповідати нормам зрілості: для 34 тижні вагітності це I і II ступінь. Лікарями ще в часи зародження ультразвукової діагностики були введені терміни «зрілість» і «старіння плаценти». Існує чотири ступені зрілості, вони позначаються цифрами 0, I, II, III. Плацента нульового ступеня зрілості має однорідну структуру, далі при дозріванні вона починає поділятися на частки. Нерідко зустрічається передчасне старіння плаценти, коли III ступінь зрілості фіксується ще до настання 36-го тижня вагітності. Це небезпечно порушенням виконання плацентою своїх функцій. У такому випадку може допомогти лікування, рекомендоване лікарем. При проведенні дослідження фахівець може зазначити кальциноз плаценти – омертвіння окремих її ділянок. При цьому здорові ділянки плаценти беруть на себе функції пошкоджених ділянок.

Навколоплідні води в нормі повинні бути прозорими. Їх помутніння, вміст у них згустків або пластівців свідчить про неблагополуччя в організмі матері, можливе інфекційно-запальне захворення. В цьому випадку призначають додаткові аналізи, щоб підібрати курс лікування, нешкідливий для мами і малюка.

Норми ваги і росту дитини

При останньому плановому УЗД спеціаліст вимірює плід і фіксує приблизні вагу і зріст малюка. Нормою буде вага плоду 2100-2400 гр і оіст 43-45 див. Якщо зріст і вага дитини трохи відрізняються в меншу сторону, це не є показником затримки розвитку, дитина може наздогнати необхідні норми протягом декількох тижнів.

При УЗД на 34 тижні вагітності показники розміру внутрішніх структур дитини дуже важливі для оцінки розвитку плода:

  1. БПР – біпаріетальний розмір: норма 80-93 мм.
  2. ОГ – окружність голівки плоду: норма 296-340 мм.
  3. ЛЗ – лобно-потиличний розмір: норма 100-119 мм.
  4. ОЖ – окружність живота: норма 275-335 мм.
  5. Стегнова кістка: норма довжини 59-70 мм.
  6. Плечова кістка: норма довжини 54-65 мм.
  7. Кістки передпліччя: норма 49-56 мм.
  8. Кістки гомілки: норма 54-64 мм.

Висновок за результатами УЗД видають на руки майбутньої матері, і нерідко жінки самостійно оцінюють їх, порівнюють з таблицями норм розвитку і відчувають сильне занепокоєння після виявлення будь-яких невідповідностей. При будь-яких сумнівах, що виникли після вивчення результатів УЗД з приводу перебігу вагітності і розвитку малюка, краще звернутися до лікаря, щоб він підтвердив або розвіяв побоювання майбутньої матері. Адже норми для УЗД є статистичними, умовними, тому розшифровка результатів повинна здійснюватись лише спеціалістом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code