vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Як проводити загартовування дітей, що часто хворіють

Загартовування дітей, що часто хворіють – дуже відповідальна процедура як для батьків, так і для лікаря. Тому важливо дотримуватись систематичність і поступовість її проведення. Найкраще загартовувати дитину з перших тижнів його життя.

Как проводить закаливание часто болеющих детей

Користь загартовування

Регулярне загартовування часто хворої дитини допомагає імунній системі боротися з шкідливими мікроорганізмами і вірусами. Крім того, малюк стає більш сильним, дисциплінованим і уважним. Тому оздоровча процедура впливає на гармонійний розвиток дитини.

Завдяки гартуванню організм:

  • краще чинить опір різним інфекціям;
  • легше переносить захворювання;
  • швидше відновлюється;
  • стає більш витривалим.

Що стосується незагартованих дітей, то у них при температурі, нижче звичайної, рефлекторно звужуються всі кровоносні судини організму. Це призводить до того, що в порожнині носа температура знижується приблизно на 2 градуси. Нормальна робота імунної системи порушується, що супроводжується зменшенням кількості антитіл. Природно, ризик розвитку інфекційного захворювання значно підвищується.

Якщо загартувати дитину, то кровоносні судини організму будуть краще реагувати на зниження температури повітря. До того ж, захисні сили продовжать функціонувати в звичайному режимі. Саме тому більшість педіатрів наполягає на проведенні такої оздоровчої процедури.

Для загартовування не потрібні дуже низькі температури, головне – контрастність і регулярність. Лікарі відзначають високу ефективність процедури при впливі на стопи, шию, поперек. Проте краще застосовувати загартовування рівномірно на шкірному покриві всього тіла.

Не можна впливати холодом на дитину більше 20 хвилин. При цьому потрібно обов’язково дотримуватись систематичність і поступовість проведення процедури. Варто враховувати і той факт, що малюкові слід створити нормальні умови. Наприклад, в будинку температура не повинна перевищувати 20 градусів вдень і 18 градусів вночі. В іншому випадку оздоровлення не принесе бажаних результатів.

Також необхідно одягати малюка по погоді. Не потрібно загортати його шарфами та іншими предметами гардеробу, особливо якщо вони зроблені з синтетичних волокон. З першого року життя дитина повинна гуляти не менше 4 годин на добу, тому важливо підбирати якісні речі з натуральних тканин.

Коли слід починати загартовування

Коли і як загартовувати часто хворої дитини? Фахівці рекомендують починати оздоровчі процедури з перших тижнів життя. У них також можна включити повітряні ванни і лікувальну гімнастику. Малюка потрібно залишати на повітрі роздягненим на кілька хвилин при температурі 22 градуси. Поступово її слід знижувати до 20-18 градусів.

В якості оздоровчої заходи можна використовувати і водні процедури. Вони допоможуть зміцнити стінки судин, що покращує опірність організму до інфекцій. Також після купання можна приблизно 30-40 секунд обливати дитину водою, температура якої на кілька градусів нижча від тієї, що використовувалася у ванні.

Починати слід з 32-34 градусів, але кожні 3-4 дні необхідно знижувати цей показник на 2-3 градуси. Якщо дотримуватися такий режим, то через 3-4 тижні можна дійти і до 18 градусів. Тим не менше для немовляти така температура є оптимальною. Після проведення процедури малюка необхідно обережно розтерти махровим рушником, так як це поліпшить кровообіг.

Що стосується плавання в басейні, то воно є ефективним тільки в комплексі з повітряними ваннами. Їх потрібно застосовувати до і після проведення основної процедури. Лікарі рекомендують обливатися приблизно 2-4 рази на 1-1,5 тижня і щодня мити ноги теплою водою. Процедури слід починати з температури води (27-28 градусів). Знижувати її потрібно кожні 2-3 дні на кілька градусів(у підсумку до 15 градусів).

Не варто забувати і про хороше закаливающем ефект контрастного душу. Змінювати теплу воду (до 40 градусів протягом 1 хвилини) холодної (приблизно 15 градусів), подовжуючи її вплив на півхвилини. Але не можна примушувати дитини до тривалого впливу холоду, так як у нього може скластися негативне враження від загартовування. Тому при проведенні оздоровчих процедур необхідно враховувати і емоційний стан малюка.

Поради з використання

Але якщо протипоказань немає, то тривалість таких заходів не може тривати більше 1 хвилини. Важливо пам’ятати і про поступовості кожної процедури.

Що стосується загартовування після застуди, то його слід поновити не раніше, чим через тиждень. Якщо у дитини підвищена температура зберігалася протягом 4 і більше днів, то оздоровчі заходи потрібно починати через 1,5-2 тижні. У тих випадках, коли малюк хворів 10-14 днів, загартовувати її можна тільки через місяць після повного одужання.

Не варто забувати і про повітряних ваннах. Перед пробудженням дитини від 3 років потрібно знизити температуру в кімнаті на кілька градусів. Потім варто відправитися з ним на коротку пробіжку або приступити до виконання нескладних фізичних вправ. Після цього можна використовувати різні водні процедури (контрастний душ, обливання прохолодною водою після купання).

Безумовно, оздоровчі заходи не гарантують того, що дитина зовсім перестане боліти. Тим не менш такі процедури не тільки полегшать перебіг багатьох захворювань, але і зменшать їх тривалість. До того ж, загартовування тренує витривалість та стійкість організму до багатьох недуг.

Висновок по темі

Загартовувати дитину потрібно обов’язково регулярно і поступово. В іншому випадку, малюк може захворіти на застуду чи пневмонію (запалення легенів). Тому перед проведенням оздоровчих процедур варто проконсультуватися з лікарем.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code