vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Загартовування організму холодною водою

Загартовування холодною водою організму – це доступний сучасним людям метод оздоровлення.

Закаливание холодной водой организма

Нині людина все більше долучається до «модернізованих» способів оздоровлення і зміцнення свого організму, а саме займається фітнесом, дотримується дієти, вступає в групу людей, які захоплюються йогою або ушу. Але чомусь забуває про такий старий та перевірений нашими праддідусями метод, як загартовування холодною водою. Вода – це потужне енергетичне джерело, за допомогою якого можна лікувати як фізичні, так і психологічні недуги.

Загартування – шлях до здоров’я

Сьогоднішній світ надто переповнений сучасними технологіями, які мають як позитивну сторону впливу на людське життя, так і негативну. Адже крім того, що сучасні технології полегшують життя, забезпечують нас комфортом, позбавляють від безлічі неприємних процедур, вони ще й згубно впливають на наше здоров’я. До всього іншого, вживана нами їжа і напої далекі від натуральності і ніяк не корисні.

Внаслідок цього негативу дуже сильно страждає наш організм, який благає про захист і підтримку. Міцної підтримки потребує імунна система. В наш час просто необхідно займатися спортом, вести здоровий спосіб життя і, звичайно ж, знати, чим корисно загартовування холодною водою.

У чому полягає користь загартовування холодною водою

Загартовування холодною водою – це один з найбільш ефективних методів зміцнення імунітету. Звичайно, багато людей на сьогоднішній день віддають перевагу більш сучасним і спрощеним варіантам укріплення. Це імуностимулятори, куплені в аптеці.

Як відомо, обливанням холодною водою займалися ще наші предки. Тому сумніватись в ефективності даної методики і користі для людського організму не доводиться. Зовсім не дивно, що цим методом задовольнялися люди, що жили в минулих століттях, адже загартовування обливанням має безліч переваг.

Основними плюсами обливання вважають те, що процедура допомагає людині з самого раннього ранку не тільки прокинутися і прийти в себе після нічного сну, але і отримати заряд бадьорості та позитивної енергії на весь день. А це, в свою чергу, – гарантія гарного настрою і вдало проведеного дня. А причина такого явища полягає в активізації холодною водою всіх функцій організму. Холодна вода налагоджує системи організму і налаштовує їх на правильну роботу.

Загартовування – це, перш за все, гарантія не підхопити застуду під час переохолодження з перших прохолодних осінніх днів або заморозків.

Загартувавши себе, людина вже не боїться низьких температур повітря, а також грипу або ГРВІ. Імунна система зміцнюється і організм може боротись із різними вірусами і бактеріями.

Загартовування обливанням холодною водою дуже корисно тим, хто страждає від серцевих хвороб. Для них обливання – це свого роду тренування, це профілактика захворювань серця або судин. Багатьом людям обливання можуть здатися важким процесом, тому на початковому етапі підійде і просте обтирання рушником, попередньо змоченим в холодній воді.

Останнім часом до лікарів почали звертатися все більше людей, які скаржаться на нервові розлади. Це і зрозуміло, адже сучасна людина, що йде в ногу з часом, просто зобов’язана потрапити в сучасний ритм нинішньої насиченого життя. Звідси і стреси, і хвилювання, і переживання, і особистісні розлади. У людини, яка займається загартовуванням, значно знижується дратівливість, а втому як рукою знімає. Крім цього, загартовування допомагає виховувати силу волі, твердість характеру і впевненість у собі.

Перший орган людського організму, який відчуває на собі весь позитив загартовування холодною водою – це шкіра. Обливання і контрастний душ сприяють оновленню клітин, підтягуванню та омолодженню шкіри. Більш того, завдяки холодній воді шкіра набуває здорового рожевого відтінку, стає еластичною і пружною.

Може, для когось це стане новиною, але зазначено, що процес обливання позитивно позначається на ендокринній системі організму, а це, в свою чергу допомагає скинути зайву вагу.

Крім того, що холодна вода дозволяє оздоровитися фізично, вона також сприятливо впливає і на людське біополе. Позитивний вплив на собі відчуває і вся енергетика людини. Прихильники загартовування організму холодною водою легше звільняються від усього накопиченого негативу.

Самим основним достоїнством загартовування холодною водою є те, що ця унікальна косметична процедура проводиться абсолютно безкоштовно. Її можна виконувати у спокійних домашніх умовах.

Методи загартовування холодною водою

Багатьом людям цікава процедура загартовування холодною водою, але через незнання методів загартовування і проведення процесу вони не зважуються розпочати загартовувати та зміцнювати свій організм таким способом. Способи загартовування організму водою досить прості, різноманітні і не вимагають якихось особливих умінь і навичок.

Починати загартовуватися треба з більш щадних методів, поступово переходячи до жорстких процедур. Отже, які ж існують методи загартовування водою?

Слід зазначити, що людський організм досить непередбачуваний, тому починати його загартування відразу ж з прийняття холодного душу або занурення в холодну ополонку категорично не варто. Такі методи можуть не тільки не допомогти, але призвести до поганих наслідків.

Починати загартовуватися треба з самого простого – повітряних ванн. Для початку можна просто бувати на повітрі частіше звичайного, потім слід переходити безпосередньо до повітряних ванн. Ці процедури можна спокійно проводити у себе вдома, тільки роздягатися необхідно повністю, щоб відбувся контакт шкіри з повітрям. Після проведення кількох подібних процедур можна сміливо приступати до загартовування водою.

Обов’язково варто згадати про те, що загартовуватися треба починати водою, температура якої повинна складати приблизно 35ºС.

Дану процедуру слід проводити щодня, а щотижня – знижувати температуру води на 10º. Коли вже можна буде спокійно обливатися водою в 22-24ºС, пониження варто зупинити і продовжувати обливатися такою водою протягом декількох місяців, щоб організм остаточно звик. По закінченню цього часу можна буде продовжити пониження температури до -18ºС. При цьому рекомендується якісний і повноцінний сон і відсутність стресів.

Ті люди, яких зовсім не приваблює ідея загартовування організму обливаннями або обтиранням, можуть спробувати загартовуватися контрастним душем. Душ передбачає зміну гарячої та холодної води. Однак відразу ж ставати під холодний душ не рекомендується: можна для початку облити холодною водою руки і ноги. Дану процедуру слід проводити вранці і ввечері.

Однієї з різновидів загартовування водою є обтирання снігом. Цю процедуру необхідно проводити крок за кроком і дуже обережно. Варто спробувати спочатку вивалити рушник в снігу і обтертися ним, а потім вже обтиратися безпосередньо снігом.

Для найсміливіших і загартованих людей існує метод купання в ополонці. Варто відзначити, що моментальне занурення в крижану воду дуже небезпечно і зовсім не рекомендується. Починати потрібно з обливання тіла водою, потім можна почати процес поступового занурення в крижану воду. Якщо занурення проводиться в перший раз, то декількох секунд перебування в ополонці буде цілком достатньо.

Невеликий висновок

Навколишнє середовище досить прихильне до людини, тому потрібно робити які-небудь дії і заходи, щоб захистити себе і свій організм від вірусів і шкідливих бактерій.

Варто дбайливіше ставитися до свого організму, дати йому можливість зміцнитися за допомогою такої оздоровчої процедури, як загартовування холодною водою, і не надати жодного шансу інфекції.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code