vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Які кімнатні рослини викликають алергію

Багатьом людям цікаво знати, які кімнатні рослини викликають алергію. І це не дивно, адже рослинність в будинку сприймається як обов’язковий елемент домашнього затишку, сімейного вогнища. Кімнатні квіти здатні оживити інтер’єр, викликають позитивні емоції. Тим більше в тому розмаїтті, яке існує на сьогоднішній день. Але мало хто розуміє, що деякі кімнатні рослини можуть завдавати істотної шкоди здоров’ю.

Какие комнатные растения вызывают аллергию

Як правило, коли людина вибирає який-небудь рослина, він орієнтується на його зовнішній вигляд. На його розміри, форму листя і варіанти цвітіння. При цьому пріоритетом завжди виступає його невибагливість у догляді. Але все це не так важливо в порівнянні з іншими характеристиками, які повинні хвилювати в першу чергу. Справа в тому, що практично кожна квітка може викликати алергічні реакції, особливо у маленької дитини. Є деякий види рослинності, які можуть бути отруйні, їх слід тримати якомога далі від дітей і тварин.

Чому виникає алергія на рослини

Всім давно відомо, яка флора на вулиці викликають алергічні реакції, але ніхто не готовий до алергії на домашні рослини. А адже будь-яка з рослин виділяє різні леткі речовини, в тому числі і в домашніх умовах, на що кожна людина може мати свою індивідуальну реакцію. Важливо завжди пам’ятати, що всі рослини в природі є живими організмами, які дихають, виділяють продукти дихання і обміну. Мова йде про ефірні олії, ферменти, алкалоидах і інших речовинах. І в кімнатах, де є домашні рослини, завжди присутня висока концентрація всіх цих речовин.

Кожна людина стикається з таким явищем, як прояв ознак застуди, які швидко проходять. І якщо таке трапляється часто, то тут потрібно уважно спостерігати. Важливо виявити всі можливі закономірності. Наприклад, де такі ознаки присутні, а де ні. Можливо, що причина – алергічна реакція на рослинність в будинку. Не можна не звертати на це увагу, так як така алергія може спровокувати розвиток бронхіальної астми. Особливо вразливим в такій ситуації може стати дитина.

Звичайно, не можна не сказати про те, що люди з часом пристосовуються до таких алергенів. Імунітет людини має достатньо сил справлятися з ними. Але буває, що сильна концентрація їх у повітрі і певний стан організму все ж допускає алергічну реакцію. Особливо це стосується квітучих екземплярів, так як саме пилок рослин найчастіше провокує алергію. Найбільш часто алергію можуть викликати папороті, які випускають зрілі спори. Нерідко причиною алергії стає банальна пил, що скупчилася на квітках і листках.

Як проявляється алергія на рослини

Можна виділити найбільш характерні ознаки алергії на кімнатні квіти, а саме:

  • відчуття набряку носоглотки;
  • нежить, частий і без причини;
  • шкірний свербіж;
  • погіршення загального стану організму;
  • сльозоточивість.

Якщо не лікувати таку алергію і не усунути її джерело, то можна спровокувати більш серйозні форми алергії. Наприклад, респіраторні алергози, які являють собою цілу групу хвороб з ураженням дихального тракту. У цю групу входять алергічні захворювання риносинусит, ларингіт і трахеобронхіт. У них вже більш серйозна симптоматика, від сінної лихоманки до помилкового крупа. Небезпека цих захворювань криється в тому, що вони здатні викликати бронхіальну астму, а це вже хронічне захворювання.

Які рослини є алергенами

Отже, які кімнатні рослини можуть викликати алергію? Таких рослин, що викликають алергічні реакції у дорослих і дітей, величезна кількість. І перерахувати їх усі не представляється можливим.

Чому саме ці рослини? Відповідь проста. Алергія не провокується з-за високої вологості повітря, яка потрібна для утримання цих рослин. Коли в приміщенні підвищена вологість, то це значно знижує концентрацію пилоподібних частинок в повітрі. Але далеко не всі рослини можуть жити при підвищеній вологості.

З найбільш відомих видів рослин, що викликають алергію, можна виділити найбільш відомі. Наприклад, до кімнатним рослинам, які викликають алергію за рахунок своїх ефірних масел, можна віднести пеларгонію запашну, олеандр, кринум, аламанду, еухаріс, катарантус, хвилівника. Є рослини, сік яких вражає слизові оболонки і шкірні покриви. До них можна віднести дифенбахію, колоказию, аглаонему, алоказію, філодендрон, кротон, еуфорбію, акалифу, красулу, каланхое, жирянку та інші. Буває, що алергію можуть викликати спори, за допомогою яких рослина розмножується. До таких відносяться деякі з класу папоротниковидных.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code