vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Особливості илеофеморального флеботромбоз

Илеофеморальный флеботромбоз ліворуч чи праворуч – це хвороба, яка вражає венозну частину судинної системи в області нижніх кінцівок. Розвиток захворювання супроводжується перекриттям кровотоку у венах клубового та стегнового сегментів. Блокують нормальне рух крові по судинах тромботичні маси, це захворювання небезпечне тим, що при ньому дуже висока ймовірність розвитку тромбоемболії легеневих артерій у важкій формі. Перебіг хвороби, як правило, важкий.

Особенности илеофеморального флеботромбоза

Іноді хвороба вражає дітей. Але в дитячому віці більшість пацієнтів благополучно позбавляється від неї. Імовірність успішного лікування дуже висока. Тромбоемболія легеневих артерій як ускладнення илеофеморального флеботромбоз у маленьких пацієнтів розвивається вкрай рідко. Проте у дорослому віці ускладнення можуть бути дуже важкими.

Причини розвитку патології

Як і інші тромботичні явища, дане захворювання розвивається через пошкодження стінок судин, порушення кровообігу, сповільнення кровотоку, підвищення згортання крові. Один з цих факторів або їх сукупність може призвести до розвитку тромбозу.

Деякі супутні чинники можуть послужити пусковими механізмами для розвитку хвороби у людини, яка до неї схильний:

 • дотримання постільного режиму протягом тривалого часу;
 • травми;
 • інфекційні хвороби бактеріального походження;
 • ДВЗ-синдром;
 • період відновлення після пологів;
 • новоутворення в області малого тазу (як доброякісні, так і злоякісні);
 • аневризма черевної аорти, клубових або стегнових артерій;
 • вагітність;
 • підколінна кіста;
 • ретроперитонеальний фіброз;
 • ятрогенное пошкодження вен.

Найбільш вірогідний і часто зустрічається фактор ризику – це створення умов, при яких застоюється кров у венах. Крім того, деякі пацієнти страждають вродженими або набутими тромбофилическими станами, які служать однією з головних причин розвитку венозного тромбозу илеофеморального характеру. При поєднанні декількох можливих причин ймовірність розвитку хвороби істотно підвищується.

Основна симптоматика

Пацієнт починає помічати такі прояви захворювання:

 • сильна набряклість нижніх кінцівок (обох або тільки одній);
 • придбання шкірою незвичайного відтінку: багряного або синюшного;
 • шкіра покривається маленькими коричневими цятками, які при натисканні не зникають;
 • хворобливі відчуття, що локалізуються в одній або обох ногах, паху, інтенсивність болю залежить від стадії розвитку захворювання;
 • гіпертермія.

При гострому перебігу хвороби симптоматика може дещо відрізнятися. Її особливості залежать від ступеня розвитку патологічного процесу. Лікарі виділяють 2 стадії захворювання:

 1. Продромальна. Її основний прояв – біль різної локалізації. Часто з’являються хворобливі відчуття в нижній частині живота, в області попереку і крижів, у нозі з тієї сторони, яка вражена патологічними змінами. Болі носять тупий ниючий характер. У хворих підвищується температура тіла. При периферичних шляхи розвитку ця стадія відсутня.
 2. Стадія виражених клінічних проявів. На цій стадії симптоматичну картину становить тріада із набряку, появи незвичайної забарвлення шкірних покривів і хворобливості. Болі вражають литковий м’яз, пахову область, переднемедиальную поверхню стегна. Вони носять дифузний характер і володіють високою інтенсивністю. Набряк стає все більш великим. Поступово він поширюється на всю ногу-від пахової області до стопи. В деяких випадках він переходить навіть на сідниці. Таке сильне поширення набряку супроводжується відчуттям розпирання і тяжкості. Це викликано тим тиском, який набряклі тканини надають на артерії. В результаті виникає спазм, що призводить до гострої ішемії кінцівки. Ішемія проявляється порушенням чутливості ноги, різкими болями, відсутністю можливості промацати пульс в артеріях.

Зміна забарвлення шкірного покриву при тромбозі може мати дуже широкий спектр кольорів. Бліда забарвлення виникає при спазмі артерій, які супроводжують ураженим венах. Пацієнт при цьому страждає від виражених болів. Ціанотичний забарвлення з’являється при практично повному порушенні відтоку крові із стегнової і клубової вен. При цьому малюнок вен на стегні стає видимим.

Як правило, у пацієнта задовільний загальний стан. Погіршення загального стану і самопочуття вказує на те, що гострий илеофеморальный тромбоз дав ускладнення. Щоб цього не сталося, необхідно звернутися за лікарською допомогою при виникненні найменших підозр і тривожних симптомів. Це дозволить вчасно розпочати лікування.

Лікування хвороби

Лікар, як правило, призначає препарати з наступних груп:

 • антиагреганти;
 • антикоагулянти;
 • препарати для зняття запалення.

Якщо перебіг патологічного процесу не встигло подолати початковий етап, то можливе застосування методик, які призводять до розчинення тромбу. Якщо частково тромб прикріплений до стінки судини, але при цьому його інша частина омивається кровотоком в просвіті зі всіх сторін, то обов’язкова профілактика тромбоемболії. Для цього встановлюється кава-фільтр, проводиться пликация нижньої порожнистої вени або перев’язка стегнової вени.

При гострій формі тромбозу хворого необхідно доставити в стаціонар в положенні лежачи. При цьому дуже важливо дотримуватися максимальної обережності. До проведення обстеження дуже важливо дотримувати постільний режим. Іноді можливості вдатися до ефективних методів діагностики немає. Без результатів УЗД і флебографии лікар може призначити антикоагулянти, при цьому пацієнт обов’язково знаходиться під наглядом і дотримується постільний режим протягом усього лікування.

При гострій формі хвороби призначаються такі препарати:

 • дезагреганти;
 • фибринолитики, тромболітики;
 • антикоагулянти.

Іноді пацієнтам потрібне хірургічне втручання. Як правило, до цього методу лікування вдаються при високому ризику виникнення ускладнень – тромбоемболії легеневої артерії, при загрозі розвитку венозної гангрени або якщо патологічний процес поширюється на нижню порожнисту вену.

Деяким пацієнтам доводиться пройти через ретроградний видалення тромбу. Як правило, цей спосіб оперативного лікування застосовується при ураженні лівих клубових вен. Проводиться втручання через флеботромбическое отвір у стегновій вені. Однак при сильному тиску з боку правої клубової вени проведення процедури виявляється неможливим. Крім того, перешкоджати проведенню операції можуть внутрішньосудинні перегородки, які утворюються внаслідок спайкового процесу.

При відсутності своєчасного адекватного лікування хвороба може викликати небезпечні наслідки. Загрозу для життя може представляти таке ускладнення, як тромбоемболія легеневих артерій. Це зобов’язує кожного хворого звернутися за медичною допомогою при появі перших тривожних симптомів.

Деякі профілактичні заходи дозволяють уникнути розвитку захворювання та його ускладнень. Зміцнити судини допоможуть помірні фізичні навантаження і правильне харчування. Дотримання цих простих принципів дозволить уникнути небезпечної хвороби.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code