vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Захворювання тромбоз вен нижніх кінцівок і його симптоми

Тромбозом вен нижніх кінцівок, симптоми якої можуть бути різними, називається процес утворення кров’яних згустків в просвіті вен на ногах. Спостерігається ураження глибоких вен, а також поверхневих (тромбофлебіт). Найнебезпечніше даного захворювання полягає у можливому відриві згустку крові, який закупорить легеневу артерію, тому може початися легенева емболія. Як побічне явище починається посттромботичний синдром.

Заболевание тромбоз вен нижних конечностей и его симптомы

Які причини виникнення тромбозу вен

Серед основних причин, за якими виникає венозний тромбоз, можна виділити кілька основних, передбачають:

 1. Завищену згортання крові.
 2. Уповільнений кровотік.
 3. Зміна в структурі стін судини.

Перша причина спостерігається із-за порушень в обміні речовин, онкології, захворюваннях печінки. При сповільненому кровотоці і застійних кров’яних явища, що належать до венах, можуть початися інфекційні хвороби, імуноалергічна процеси. Причиною такого уповільнення може бути варикоз, призначення тривалого постільного режиму, здавлювання судин. Зміни в структурі вен іноді пов’язано із запаленням, що виникли із-за отриманих травм, проведених хірургічних операцій, призначених ін’єкцій.

Ознаки та симптоми захворювання

Найчастіше тромбоз вен нижніх кінцівок має слабку вираженість при не надто помітних синдромах. Нерідко хворому людині властиво відчувати малозначні незручності. Найбільш імовірними ознаками захворювання є наступні:

 1. Почервоніння і набряк нижніх кінцівок.
 2. Відчуття жару у певній галузі, яка вражена.
 3. Виникнення судом ніг у нічний час.
 4. Поява тяжкості в них.

В гомілки або стегна може виникнути хворобливі відчуття або підвищена чутливість, що проявляється, якщо відбувається дотик до цього місця. Якщо спостерігається розвиток гострого тромбозу, то виникає венозний дефіцит, підвищена температура, біль з ознобом, що з’являються в області мускулатури литок. Разом з тим може виникнути набряк щиколотки або інших ділянок, всієї ноги повністю.

Шкіра в результаті стає глянсовою, а також синюшного. З причини порушення кровообігу хворі кінцівки на дотик холодніше, чим здорові. Після виникнення тромбу через близько двох днів можна очікувати появи під шкірою вен на ногах, які розширені.

Діагностика захворювання гострим тромбозом має загальну картину. Доступним, безпечним і досить точним методом проведення діагностичних процедур видається застосування ультразвукового сканування, що дозволяє визначити відмітні ознаки тромбозу вен від набряку, які мають інше походження. Ними можуть бути пухлини, лімфедема та ін., За допомогою даного методу можна визначити присутність тромбу, виявити його розміщення, рухливу вершину, особливості і ступінь ураження. З цією метою застосовують флебографію, яка може допомогти дослідити і виявити наявність рухомих тромбів, але це не завжди пов’язано з дуплексним скануванням.

Які виділяють причини ризику тромбозу вен

Фахівці виділять кілька причин, за яких виникає тромбоз вен в кінцівках:

 1. Надмірна вага.
 2. Часті і довгі авіаперельоти, а також поїздки на авто.
 3. Вагітність з пологами.
 4. Гіподинамія.
 5. У людей старше 40 років.
 6. Застосування гормональних протизаплідних засобів.
 7. Отримання травм кінцівок.

Як правильно лікувати тромб в кровоносній судині

Оскільки за тромбу в нижніх кінцівках відбувається порушення кровообігу, то провести курс лікування необхідно за досить короткий час. Іноді воно може протікати в хірургічному відділенні, що відноситься і до інших видів тромбозу, наприклад, ворітної вени, що негативно позначається на роботі печінки і підшлункової залози.

При відсутності правильного лікування може почати розвиватися ТЕЛА – це скорочене найменування тромбоемболії легеневої артерії. Дане захворювання розвивається протягом трьох місяців. Якщо існує підозра на тромбоз, то обов’язково знадобиться проведення обстеження та профілактика судин ніг. При підтвердженні діагнозу починають зцілення в негайному порядку. Це не дозволить тромбу збільшитися, оскільки він може відірватися, потрапивши в легеневу артерію.

При порушенні кровообігу в області нижче підколінних вен здійснюється проведення амбулаторного лікування. В інших випадках хворий чоловік повинен лікуватися стаціонарно. Тривалість постільного режиму повинна скласти близько 3-5 діб. При відсутності небезпеки ТЕЛА (тромбоемболії легеневої артерії), якщо тромб зафіксований, то не можна виключати ризик виникнення ускладнень, тому призначення лікарем постільної режиму повинно бути негайним. Воно становить близько 10 днів. Необхідна фіксація нагорі піднятої кінцівки.

Процедури при лікуванні тромбозу

Для швидкого лікування тромбозу та запобігання ускладнень здійснюється фіксація тромбу, яка нормалізує згортання крові та відновлює кровоток. Препарати, які можуть бути призначені:

 1. Диклофенак.
 2. Аэртал.
 3. Гинкор форт.
 4. Троксерутин.
 5. Троксевазин.

Перші два препарати є знеболюючими і флеботониками, лікарем можуть бути призначені ангіопротектори і бактерицидні засоби. Важливою процедурою при тромбозі є антикоагулянтна терапія. Воно передбачає внутрішньовенне разове введення речовини гепартина, після чого його вводять краплинно. Тривалість лікування повинна становити 7-10 днів. Залишився п’ятиденний період слід зробити добавку непрямих антикоагулянтів, продовживши лікування до трьох місяців. Потім лікар продовжує курс лікування, щоб не відбулося освіти інших тромбів.

Щоб тромб повністю опинився розчиненим, то фахівець призначає курс тромболітичної лікування. Введення спеціальних препаратів здійснюється з використанням голки. Аналогічний метод терапії характерний тільки для першої стадії захворювання. Лікарям не завжди вдається поставити діагноз тромбозу на останній стадії, оскільки початковим ознакою є захворювання ТЕЛА.

При виявленні у венах рухомого тромбу, потрібно проведення хірургічної операції, те ж саме потрібно, коли відбувається здавлювання лімфатичним вузлом або пухлиною ділянок судин.

Тромбоз вен нижніх кінцівок не вимагає призначення суворої дієти. Раціон не повинен містити гостре, жирне, копчене, продукти, що містять холестерин.

Особливості посттромботіческого синдрому та його наслідки

Якщо пошкоджені вени з клапанами, то захворювання може перейти в обтяжену форму. В результаті розриву капілярів спостерігається виникнення невеликих крововиливів. Серед симптомів цього захворювання можна виділити наступні:

 1. У місцях пошкоджень спостерігається коричневий колір шкіри.
 2. Шкіра може лущитися, сильно сохнути, на ній виникають синці.
 3. Можна спостерігати виникнення набряків, свербіння, виразок, хворобливого уражених ділянок.

Якщо спостерігається посттромботичний сидром, то ризик, пов’язаний із виникненням нових тромбів, є високим. Тромби при цьому утворюються у верхніх і нижніх кінцівках. З метою профілактики захворювання фахівці рекомендують носити компресійний трикотаж, зменшує набряки і біль.

Процес розсмоктування тромбу здатний викликати певні наслідки, пов’язані з пошкодженням клапанів, що викликає венозну дефіцитність. В результаті закупорки глибоких вен, що викликає відтік крові в поверхневі капіляри, відбувається збільшення на них навантаження. Це пов’язано з прискореним розвитком придбаної венозної дефіцитності.

Шкірний покрив здатна запалитися, в результаті утворюється дерматит або екзема. Відбувається утворення і розвиток трофічних виразок, які мають властивість то гоїтися, то заново відкриватися. Порушений кровообіг не дозволяє харчуватися м’яким тканинам. Пацієнтам, які знаходяться в групі ризику, обов’язково потрібні заходи профілактики, оскільки шкіра робиться більш вузької, що призводить до її пошкодження.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code