vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Чи можна за допомогою медикаментів повністю вилікувати СНІД?

Сучасні люди задаються питанням, чи можна повністю вилікувати СНІД, адже кількість ВІЛ-інфікованих постійно зростає. Згідно зі статистикою в Росії в даний час проживає понад 600 тис. людей з ВІЛ-інфекцією, але ще більш жахливим є той факт, що на кожен діагностований випадок припадає 4 заражених, які навіть не підозрюють про це.

Можно ли с помощью медикаментов полностью вылечить СПИД?

Справа в тому, що поширенню ВІЛ-інфекції сприяє саме незнання людей про свій стан здоров’я. Людина, яка є носієм ВІЛ, може протягом від 1 до 10 років не помічати прояви будь-яких симптомів, продовжуючи заражати своїх статевих партнерів. Особливо важлива відповідь на питання, чи виліковний СНІД, для самих хворих, а також їх рідних та близьких.

Головні відмінності ВІЛ від Сніду

СНІД є термінальною стадією ураження організму людини ВІЛ-інфекцією. Проблема лікування Сніду полягає в тому, що на цій стадії захисні функції організму вже дають серйозний збій, тобто людина вже не може самотужки боротися з різною патогенною мікрофлорою, яка оточує всюди. На останніх стадіях розвитку Сніду людина може померти від звичайної застуди. Той факт, що СНІД діагностується вже тоді, коли імунітету майже немає, значно ускладнює ситуацію.

Людей, які страждають від Сніду, можна порівняти з тими, хто пройшов агресивну променеву терапію і втратив лейкоцити внаслідок опромінення. Проте хворих, які пройшли променеву терапію, поміщають в спеціальні стерильні палати аж до проведення пересадки кісткового мозку, а у випадку зі Снідом такі заходи не дають належного ефекту. Справа в тому, що навіть умовно патогенна мікрофлора, яка знаходиться в кишечнику людини, при відсутності нормального імунного статусу виходить з-під контролю і розвивається в повноцінну інфекцію.

ВІЛ контролювати досить легко за допомогою спеціальної антиретрововірусної терапії та здорового способу життя. На цій стадії організм ще має захисну систему, і людина може відчувати себе здоровим, адже захворювання ще ніяк не проявляє себе. При своєчасному виявленні носії ВІЛ можуть прожити настільки ж довге життя, як ті, хто не є носієм цього небезпечного вірусу.

СНІД діагностують, коли імунний статус організму вже істотно підірваний. Нерідко такий стан визначається у випадках, коли людина протягом життя була інфікована ВІЛ, але не здогадувалася про це, тому не отримувала необхідного лікування.

Крім того, СНІД нерідко діагностується у людей, які ведуть асоціальний спосіб життя, зловживають алкоголем чи наркотиками, так як люди, що підпадають під цю категорію, халатно ставляться до свого здоров’я і необхідності регулярного прийому препаратів.

В дійсності захворювання можна лікувати за допомогою правильно підібраної медикаментозної терапії, навіть коли воно перейшло в стадію Сніду, але досягти позитивної динаміки вдається далеко не у всіх хворих. Не варто думати, що можна вилікувати цю хворобу лише медикаментами.

При переході ВІЛ у СНІД хворий повинен зробити все можливе, щоб продовжити своє життя і поліпшити імунний статус, що передбачає чимало зусиль над собою. У цьому випадку необхідний не тільки прийом лікарських засобів за розкладом, але й дотримання певних заходів особистої гігієни, виконання комплексу лікувальної фізкультури, а також правильне збалансоване харчування і повна відмова від всіх шкідливих звичок.

Сучасні препарати для лікування Сніду

Відповідь на питання, чи можна вилікувати СНІД, в даний час однозначно негативний. Однак незважаючи на те, що ця хвороба є потенційно небезпечною, все ж вона не є неконтрольованою, адже навіть при переході захворювання в стадію Сніду все ще є шанси звернути процес назад і повернути людині нормальний імунний статус, що дасть йому можливість вести повноцінне життя.

У той же час потрібно пам’ятати, що стадія Сніду небезпечна саме тим, що організм втрачає здатність боротися з патогенною мікрофлорою, тому далеко не у всіх випадках вдається врятувати хворому життя навіть при застосуванні сучасних лікарських засобів, внаслідок чого людина помирає від інфікування органів.

Головним проявом Сніду є почастішання випадків захворюваності вірусними і бактеріальними інфекціями, у тому числі на туберкульоз, цитомегаловірус, пневмонію, герпес і т. д.

При переході в стадію ВІЛ Сніду хворі можуть скаржитися на такі симптоматичні прояви, як:

 • тривала діарея;
 • червоні висипання на слизових і шкірних покривах;
 • загострення ротових інфекцій;
 • поява болю в горлі;
 • збільшення декількох лімфовузлів;
 • підвищення температури тіла до 38°С.

До симптомів Сніду відносяться слабоумство, тривала лихоманка, значна втрата маси тіла, кашель і підгострий енцефаліт. Крім того, у важких випадках може спостерігатися серйозне порушення роботи мозку. Можуть мати місце і ускладнення у вигляді ракових пухлин, у тому числі саркоми Капоші, лімфоми мозку, ураження вірусом нейронів.

При наявності симптоматичних проявів загострення інфекційних і вірусних захворювань в першу чергу проводиться терапія, спрямована на зниження навантаження на імунітет. Препарати, націлені на усунення наявних інфекцій, дозволяють в значній мірі полегшити завдання імунітету. Хворий повинен дотримувати певний режим дня і постійно стежити за гігієною.

Крім усього іншого, для перекладу Сніду назад в стадію ВІЛ потрібно спрямована антиретровірусна терапія, що включає такі препарати, як:

 1. Зидовудин.
 2. Ставудин.
 3. Зальцитабин.
 4. Диданозин.
 5. Ганцикловір.
 6. Пентамідин.
 7. Флуконозол.
 8. Фоскарнет.
 9. Триметоприм.
 10. Невірапін.
 11. Індинавір.
 12. Нелфінавір.
 13. Ритонавір.
 14. Саквінавір.

Схема лікування цими препаратами підбирається в індивідуальному порядку. Через певний проміжок часу може з’являтися резистивность вірусу до препаратів, тому лікарі рекомендують приймати відразу кілька засобів для придушення наявного вірусу.

Важливість здорового способу життя

Для перекладу Сніду назад в стадію ВІЛ дуже важливим моментом є здоровий спосіб життя. Хворому слід відмовитися від усіх шкідливих звичок, у тому числі алкоголю, наркотиків і тютюнопаління, якщо він не зробив цього раніше. Крім того, дуже важливо не піддаватися депресії і знизити рівень емоційного і фізичного напруження. Для підтримки імунітету обов’язково треба почати прийом прописаних лікарем вітамінних комплексів і дотримуватись правил здорового харчування.

Хворим слід здійснювати тривалі прогулянки на свіжому повітрі, але при цьому необхідно одягатися максимально тепло, якщо на вулиці холодно, щоб не допустити розвитку респіраторних захворювань. Крім усього іншого, важливе значення в лікуванні Сніду мають загартовування і виконання посильних фізичних вправ.

Важливу роль у справі лікування Сніду відіграє настрій самого хворого. Якщо людина сама хоче жити і побороти вірус, то за допомогою лікарської терапії і правильного способу життя це цілком можливо. Звичайно, в даний час не існує спрямованої терапії, яка б дозволяла повністю усунути ВІЛ з організму людини, однак ті засоби, які є, допомагають значно поліпшити стан хворих.

Чи стане можливим лікування Сніду в майбутньому?

У багатьох країнах ведуться розробки новітніх засобів проти ВІЛ-інфекції, тому у хворих на Снід є надія на те, що в найближчому майбутньому з’являться засоби, які дозволять їм повністю позбутися від цієї хвороби.

В даний час дуже перспективними є дослідження людей, які мають генетичний імунітет до ВІЛ-інфекції. Таких людей лише 1% від всього населення планети, але вивчення їх генокода дозволило виявити, що вони мають певні генетичні мутації, які дозволяють їм виробляти білки, що блокують розвиток вірусу в Т-лімфоцитах. Генетики зі всього світу шукають способи виведення специфічних мутованих білків в штучних умовах і їх пересадки хворим.

Крім усього іншого, потенційно перспективним способом лікування ВІЛ-інфекції є радіологічний метод. Як вважають вчені, на ранніх стадіях розвитку ВІЛ-інфекції проведене спрямоване опромінення в поєднанні з противірусною терапією дозволяє усунути вірус з організму людини. Незважаючи на те, що в даний час проводяться досліди такої терапії, ще не існує підтверджених випадків виліковування від ВІЛ-інфекції за допомогою такого методу.

Потенційно перспективними засобами є новітні антиретровірусні препарати, які знаходяться тільки на стадії тестування і з’являться в розпорядженні хворих через кілька років. Можливо, деякі з цих препаратів зможуть повністю усувати ВІЛ-інфекцію з організму хворого, тому надія на те, що незабаром з’являться нові ефективні ліки і СНІД стане виліковний, все ж є.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code