vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Як відповісти на питання Чи можна вилікувати ВІЛ на ранніх стадіях

Чи можна вилікувати ВІЛ на ранніх стадіях? Саме цей життєво важливий питання задають всі, хто зіткнувся з цим діагнозом, зумівши виявити його на ранніх стадіях. Адже здоров’я і життя – найважливіші фактори для кожної людини, а ця хвороба досить швидко здатна зруйнувати перше і скоротити другу.

Как ответить на вопрос можно ли вылечить ВИЧ на ранних стадиях

ВІЛ – одна з найбільш поширених, підступних і важких хвороб нашого часу, що поширюється з величезною швидкістю. Про цю хворобу чув кожен, але як з нею боротися, знають зовсім небагато.

У чому різниця між ВІЛ та Снід?

ВІЛ – це вірус імунодефіциту людини, стан, коли імунна система організму настільки ослаблена і зруйнована, що не може впоратися з найбільш невинною шкідливої інфекцією, що потрапила в тіло людини. І в цьому його головна небезпека.

СНІД – це синдром набутого імунодефіциту, стан, до якого призводить хвороба за кілька років. Це крайня, термінальна стадія захворювання, що закінчується летальним результатом. Ці 2 стани тісно пов’язані між собою. Виключити останню стадію неможливо, але відсунути її на кілька років, якщо вести правильний і здоровий спосіб життя, застосовувати схеми лікування і піклуватися про свій імунітет, можна.

Шляхів зараження вірусом всього 3:

  • при незахищеному статевому контакті з зараженим людиною;
  • через кров при прямому переливанні або застосуванні використаних інструментів;
  • від інфікованої матері до дитини.

У всіх випадках є ризик заразитися ВІЛ, але це не завжди відбувається. При статевому контакті ризик зараження самий низький, всього 0,1% при вагінальному, і 1% при анальному. Відомі випадки, коли пари, в яких один був заражений, а інший-здоровий, жили статевим життям протягом декількох років, і один з партнерів залишався здоровим.

Близько 30% становить можливість передачі вірусу дитині від ВІЛ-позитивної матері. При дотриманні всіх правил безпеки лікування під час виношування дитини, кесаревого розтину при розродженні, відмови від грудного вигодовування, деякі діти залишаються здоровими.

Але найнебезпечніший спосіб зараження ВІЛ – при попаданні крові інфікованої людини в тіло здорового. Ймовірність захворіти становить майже 90%, а тому це самий небезпечний шлях.

Шляхи діагностики вірусу

Виявити хворобу дуже важко. Це пов’язано з інкубаційним періодом, який у нього досить довгий – від місяця до півроку. В цей час ВІЛ може бути присутнім в організмі, поступово руйнуючи його, але імунна система ще не включає захисні реакції і не виробляє антитіла. А тому аналізи дуже довгий час залишаються в нормі.

Тому рекомендують здавати аналізи в кілька етапів. Якщо людина підозрює наявність у себе хвороби, або відбувся контакт із зараженим партнером, кров рекомендують здати відразу, через 3 місяці і через півроку після контакту. Тільки отримавши негативний третій аналіз, можна бути впевненим, що інфікування не сталося.

Крім клінічних аналізів, про наявність хвороби можуть свідчити:

  • збільшені лімфатичні вузли;
  • посилення роботи потових залоз під час сну;
  • постійно висока температура 37-38 °C;
  • хронічна втома;
  • втрата ваги;
  • поява на шкірі плям темно-червоного кольору.

Лікування хвороби

Виліковний ВІЛ на ранніх стадіях? За весь час, який відомий цей вірус, вчені так і не змогли знайти ліки, здатні її вилікувати. Все, на що здатна сучасна медицина – це лікування, спрямоване на придушення дії вірусу, що дозволяє відсунути термінальну стадію і значно продовжити життя.

В основі лікувальної терапії лежать принципи зменшення кількості вірусних клітин в організмі, обмеження його здатності до розмноження. Також лікування спрямоване на зміцнення імунної системи, профілактику та лікування супутніх хвороб, які з’явилися на тлі ВІЛ.

Ліки приймаються за певною схемою, яку час від часу необхідно міняти, щоб клітини вірусу не звикали до них. Тільки таким чином можна стримати хвороба на довгий час і продовжити життя зараженої людини.

Сьогодні існує кілька доволі радикальних методів, які помилково приймаються за способи лікування вірусу. Але їх основне завдання – відновити і зміцнити імунітет, а не позбутися руйнівних клітин. Це пересадка головного мозку, підсадка лімфоцитів і застосування імуномодулюючих препаратів. Завдяки таким методам, організм омолоджується і починає краще працювати, виробляючи антитіла і захищаючи людину від інфекцій.

Саме інфекцій найбільше зазнає пацієнт. Навіть найбезневинніші з них, які здорова людина переносить досить легко, здатні привести до летального результату. Тому в якості лікарських препаратів застосовують антибіотики, протигрибкові засоби і антиретровірусну терапію. І навіть при такому лікуванні хвороби неможливо вилікувати повністю, вони дуже швидко повертаються в більш важкій формі. Подальше їх лікування проводиться променевою терапією, застосовуваної при онкології.

У лікарській практиці використовуються схеми лікування з застосуванням 3 видів препаратів, спрямованих на придушення і стримування шкідливих клітин. Такі види терапії дають найбільш позитивний ефект, так як. при використанні тільки одного препарату організм дуже швидко до нього звикають, і вірус прогресує з новою силою.

Всі пацієнти реагують на лікування по-різному. Для одних терапія стає справжнім порятунком і допомагає продовжити життя на багато років, а іншим зовсім не приносить ніяких результатів.

Чим лікують вірус імунодефіциту людини?

Крім медикаментозного лікування, в якості заходів профілактики і додаткового лікування використовуються: фітотерапія, голковколювання, масажі, гомеопатія і фізичні процедури. Всі ці види лікування призначаються лікарем в індивідуальному порядку після вивчення історії хвороби пацієнта. Деякі види подібних терапій можуть бути протипоказані при різних супутніх захворюваннях, тому займатися самолікуванням пацієнтам не рекомендується. Крім самої терапії, доктор визначає її тривалість, схему лікування та її комбінацію з прийнятими лікарськими препаратами.

Антиретровірусна терапія – річ дуже дорога. Тому препаратами ВІЛ-інфікованих пацієнтів забезпечує держава. Але деякі пацієнти в надії побороти вірус самостійно, вдаються до використання народних методів. Вилікувати людини вони не здатні, але зміцнити його імунітет і підтримати здоров’я цілком можуть.

Профілактика хвороби

Будь-яку хворобу легше попередити, чим вилікувати. Але вилікувати ВІЛ на сьогоднішній день неможливо, тому необхідно дотримуватись заходів обережності, щоб не заразитися хворобою. Дотримання простих правил безпеки дозволить уникнути цієї страшної недуги.

Найперше правило – секс повинен бути захищеним. При статевому контакті потрібно користуватися презервативом, так як. це єдиний засіб контрацепції, що дозволяє уберегти себе від вірусу. Незахищений секс буває тільки з постійним статевим партнером після здачі всіх клінічних аналізів.

При здачі аналізів, лікування зубів та інших медичних процедур, використовувати стерильні одноразові інструменти. Якщо потрібне переливання крові, уникати робити це прямо і використовувати тільки кров та плазму, що пройшла всі клінічні аналізи. Мати особисту зубну щітку і бритву, і стежити, щоб інші люди не мали до них доступу.

Вилікувати ВІЛ неможливо, а тому єдина можливість не зіткнутися з наслідками цього захворювання – уникнути зараження. Вірус передається через кров від людини до людини, тому потрібно уважно стежити за такими контактами. Не варто боятися укусів комах, вони не є носіями вірусу. Не передається він і повітряно-крапельним шляхом або при користуванні спільними побутовими предметами (посудом, рушником і т. д.). Але бути обережним потрібно завжди і скрізь – навіть випадковий укол шприцом, яким користувалася інфікована людина, здатний поставити життя та здоров’я підлогу загрозу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code