vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Склад вітамінів, що містяться в пивних дріжджах

Відомо, що пивні дріжджі склад вітамінів мають дуже багатий і корисний. За своєю природою розглянутий продукт є живим грибкових організмом, зростаючим в умовах зброджування пивного сусла, приготованого на основі солоду і хмелю.

Состав витаминов, содержащихся в пивных дрожжах

Сфери використання дріжджів у медицині і косметології постійно розширюються, так само як і лави прихильників і противників їх застосування: хтось вважає дріжджі мало не панацеєю, інші – даремним або навіть шкідливим продуктом. Ознайомившись з нижчевикладеній інформацією, ви дізнаєтеся, які вітаміни в пивні дріжджі входять, чим вони корисні для споживача і як правильно приймати дану добавку для досягнення максимального позитивного ефекту.

Склад пивних дріжджів

Пивні дріжджі заслужено називають поживної «бомбою» з воістину унікальним і багатим хімічним складом. Збалансований вміст вітамінів, амінокислот, мінералів, різних речовин і сполук, які входять до складу дріжджів, надає всебічне благотворний вплив на організм людини.

Близько 40% складу продукту припадає на білки і амінокислоти, що сприяють усуненню порушень роботи і поліпшенню функції основних систем і органів споживача. Приміром, вегетаріанцям фахівці радять включати пивні дріжджі в свій регулярний раціон з метою поповнення нестачі білків.

Серед основних вітамінів, найбільшою мірою присутніх у складі пивних дріжджів, слід зазначити:

 • вітаміни групи В, які сприяють нормалізації роботи нервової системи, покращують структуру і зовнішній вигляд нігтів, волосся та шкіри;
 • вітамін Р, який покращує стан кровоносних судин, нормалізує тиск, зміцнює імунітет;
 • вітамін D, який зміцнює кістки та м’язи, перешкоджає розмноженню ракових клітин, допомагає боротися з псоріазом.

Крім білків, амінокислот і вітамінів, у складі дріжджів присутня достатня кількість натрію, фосфору, а також цинку, калію, міді, сірки, селену та інших корисних елементів.

Користь пивних дріжджів

Унікальний склад дріжджів дозволяє ефективно використовувати їх у різних сферах медицини. Насамперед засіб застосовується для поліпшення загального самопочуття, зміцнення природних захисних функцій, підвищення працездатності, повернення нормального тонусу, вироблення стійкості до стресових ситуацій, депресій, переживань і потрясінь.

Не менш корисним є дія дріжджів відносно шлунково-кишкового тракту: завдяки їх регулярному збалансованого застосування, поліпшується засвоєння їжі, нормалізуються апетит і функція підшлункової залози, з організму пацієнта виводяться шкідливі токсини.

Пивні дріжджі користуються популярністю і у косметологів. Під їх впливом відзначається швидке поліпшення стану волосся і нігтів: вони починають виглядати більш здоровими, стають міцними і красивими.

Не менш корисним є вплив дріжджів на шкіру:

 • зникають висипання;
 • швидше загоюються дрібні порізи і рани;
 • сповільнюється старіння.

Розглянута харчова добавка випускається у вигляді капсул, таблеток, всіляких порошків і т. п. Зручна форма виготовлення і продуманий збалансований склад гарантують простоту використання препарату і його легке засвоювання організмом.

На основі пивних дріжджів випускається безліч інших корисних добавок, приміром, з вмістом додаткових вітамінів і мінералів, надають ще більш виражений позитивний вплив на стан організму.

Показання до застосування пивних дріжджів

Розглянутий продукт буде корисний таким людям, як:

 • пацієнти з дефіцитом вітамінів групи В в організмі;
 • обличчя, які не мають можливості раціонально, правильно і регулярно харчуватися;
 • громадяни з шкірними захворюваннями, проблемами з травною системою, порушеннями вуглеводних і мінеральних обмінних процесів;
 • люди, часто піддаються високим фізичним чи розумовим навантаженням;
 • пацієнти з анемією, цукровим діабетом, захворюваннями нервової системи, зайвою вагою.

Крім цього, пивні дріжджі є прекрасним інструментом для профілактики порушень роботи серцево-судинної системи, дозволяють легше переносити інтоксикації, а також боротися з шкідливими наслідками впливу хімічних і радіоактивних речовин.

Рекомендації щодо правильного вживання пивних дріжджів

Навіть найкорисніший продукт при порушенні правил його застосування може стати шкідливим. Не є винятком і пивоварні дріжджі. Насамперед перед початком їх прийому рекомендується обов’язково проконсультуватися з лікарем на предмет наявності протипоказань.

Препарат приймається виключно після їжі. Дозування зазвичай вказується виробником супутньої інструкції, але краще заздалегідь обговорити з лікарем.

Препарат приймають:

 • дорослі пацієнти – за рекомендацією виробника або лікаря;
 • діти молодше 6 років – по рекомендації лікаря;
 • діти віком 6-12 років – в 4 рази менше дорослої дози, рекомендованої виробником;
 • діти віком 12-16 років – у 2 рази менше дорослої дози, рекомендованої виробником.

Як виробники, так і лікарі рекомендують обмежувати курс прийому пивних дріжджів 30 днями. У разі потреби рекомендований перерву курс може бути проведено повторно. Частота курсів, так само як і тривалість перерви між ними, визначається лікарем відповідно до індивідуальних особливостей конкретного пацієнта.

Крім прийому всередину, пивні дріжджі використовуються для приготування ванн і косметичних масок. Невелика кількість дріжджів розвести у воді кімнатної температури, після чого отримана суміш наноситься на проблемні ділянки шкіри. Подібні маски сприяють усуненню відмерлих клітин, допомагають позбавлятися від зайвого шкірного сала, покращують кровообіг і обмінні процеси, розгладжують дрібні зморшки.

Корисна порада! Незалежно від обраної форми застосування пивних дріжджів, розраховувати на блискавичний ефект не варто: перші помітні результати проявляються в середньому через кілька тижнів після початку курсу.

Протипоказання і можливі побічні ефекти

Одним з найбільш поширених побічних ефектів, що виникають на тлі застосування пивних дріжджів, є алергічні реакції. При появі таких потрібно припинити прийом дріжджів і проконсультуватися з лікарем.

Категоричним протипоказанням до використання розглянутого продукту є індивідуальна непереносимість компонентів, присутніх у складі. За таких обставин ніякої користі від прийому дріжджів отримано не буде.

Серед найбільш часто зустрічаються, побічних ефектів треба відзначити наступні прояви:

 • здуття живота;
 • рідкий стілець;
 • часті сильні відрижки та інші порушення травлення.

Важливо! Пацієнтам з подагрою або нирковою недостатністю категорично забороняється приймати пивні дріжджі.

Готуючись до майбутнього курсу оздоровлення, обов’язково зверніть увагу, чи є обрані вами пивні дріжджі живими або це екстракт. Прийом живих дріжджових грибків може призвести до порушення складу кишкової флори і спровокувати дисбактеріоз. Від них рекомендується відмовитися пацієнткам з гінекологічними проблемами: можливий розвиток молочниці. Також від прийому пивних дріжджів потрібно утримуватися вагітним і годуючим жінкам.

Таким чином, при відсутності індивідуальних протипоказань і виражених побічних ефектів пивні дріжджі принесуть організму величезну і ні з чим не порівнянну користь. Для виключення ймовірності виникнення небажаних проявів і нанесення шкоди організму перед початком курсу з залученням пивних дріжджів настійно рекомендується проконсультуватися з кваліфікованим фахівцем.

Будьте здорові!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code