vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Чи можна приймати одночасно Азитроміцин і Цефтріаксон?

Азитроміцин і Цефтріаксон – антибіотики, які мають широкий спектр протимікробної дії, протизапальними та імуномодулюючими властивостями.

Чи можна приймати одночасно Азитроміцин і Цефтріаксон?

Азитроміцин і Цефтріаксон – антибіотики, що володіють протизапальними та імуномодулюючими властивостями.

Характеристика препаратів

Азитроміцин має антимікробну дію, що перевершує багато АБ з групи макролідів по активності відносно H. pylori.

Препарат має постантибіотичний ефект, оскільки зберігає протимікробну дію після його видалення із внутрішнього середовища. Медикамент проявляє подібний ефект у відношенні збудників пневмонії, грипу, гемофільної палички.

Цефтріаксон – цефалоспорин III покоління містить активну речовину цефтріаксону натрію трисесквигидрат, використовується для парентерального застосування.

АБ виявляє наступне дію:

 • перешкоджає утворенню бактеріальної клітинної стінки;
 • швидко всмоктується в тканини і рідкі середовища;
 • проникає в спинномозкову рідину;
 • абсорбція становить 100%;
 • виводиться через 6-9 годин нирками.

Чи можна приймати одночасно Азитроміцин і Цефтріаксон

Спільний прийом медикаментів можливий при лікуванні туберкульозу. Поєднання таблеток і ін’єкційної форми препарату необхідно для отримання швидкого ефекту від лікування.

Комбінація медикаментів застосовується для посилення бактерицидних властивостей АБ. Схеми прийому ліків ґрунтуються на те, що Цефтриаксон набагато ефективніше, має незначна кількість побічних ефектів.

Напівсинтетичний АБ з групи макролідів другого покоління набагато сильніше цефалоспорину, але має супутні ефекти, що негативно позначається на здоров’ї пацієнта. Медикаменти краще приймати разом тільки за призначенням лікаря і в зазначених дозах.

Свідчення

АБ призначають при інфекційних і запальних процесах: захворюваннях черевної порожнини, інфекціях верхніх дихальних шляхів, запаленні сечових органів і статевої сфери.

При пневмонії

Азитроміцин при запаленні легенів призначають дітям від 12 років по 1 капсулі в день, курс терапії – 3 доби.

Чи можна приймати одночасно Азитроміцин і Цефтріаксон?

Азитроміцин при запаленні легенів призначають дітям від 12 років по 1 капсулі в день, курс терапії – 3 доби.

Лікарям, лікуючим пацієнтів до 12 років, зручно застосовувати АБ в дозі 250 мг (1 капсула) 1 раз на добу. Хворі до 6 років приймають суспензію.

Антибіотик Цефтріаксон при важкому запаленні легенів призначають у наступних дозах: новонародженим по 20-50 мг на 1 кг ваги на добу, дітям до 12 років – 20-75 мг на 1 кг ваги. Ліки призначають дорослим пацієнтам по 1-2 г в день. При важкій формі хвороби кількість препарату збільшують до 4 р.

При гонореї

Препарат з групи макролідів другого покоління застосовують для лікування ЗПСШ. Пацієнт приймає 1 г препарату одноразово у разі розвитку сечової інфекції або гінекологічної патології. Курс терапії повторюють через тиждень.

Цефтриаксон при гонореї вводять в/м в дозі 250 мг одноразово. Лікарський засіб крапельниці застосовують для терапії ускладненої статевої інфекції. Для лікування сифілісу призначають Цефтриаксон у дозі 0,25, 0,5 або 1,0 г 1 раз на добу.

При бронхіті

Для лікування гострого запалення дихальних шляхів застосовують Азитроміцин у кількості 1 г в день. Можлива комбінація цефалоспорину II покоління з медикаментами з групи макролідів. Спільне лікування покращує прогноз бронхіту.

При інфекціях дихальних шляхів Цефтриаксон призначають пацієнтам старше 65 років у дозі 1 г 2 рази на добу. До препарату найбільш стійкі збудники K. Pneumoniae і Serratia spp. Враховуючи появу резистентних штамів, комбінують Цефтріаксон з макролидом II покоління. Медикамент дітям молодше 12 років призначають у дозі 80 мг/кг ваги. Дорослим пацієнтам застосовують 4 г антибіотика в день.

Чи можна приймати одночасно Азитроміцин і Цефтріаксон?

При інфекціях дихальних шляхів Цефтриаксон призначають пацієнтам старше 65 років у дозі 1 г 2 рази на добу.

Як приймати разом Азитроміцин і Цефтріаксон

Для в/м ін’єкції 500 мг Цефтриаксону розчиняють у 2 мл води для ін’єкції. Потім вводять в/м у верхній зовнішній квадрант сідниці 1 г препарату.

Внутрішньовенно вводять ліки, попередньо розвівши 500 мг цефалоспорину 5 мл води для ін’єкції, тривалість уколу – 4 хвилини.

Сумісність препаратів дозволяє проводити внутрішньовенні ін’єкції хворим тяжкої позалікарняної пневмонією. Пацієнт отримує комбінацію препаратів: Цефтріаксон 1 г/добу в/в і Азитроміцин в кількості 500 мг/день.

Протипоказання і побічні дії

Азитроміцин не можна приймати при індивідуальній непереносимості препарату, при аритмії, у період вагітності і лактації.

При використанні ліки можна зіткнутися з такими побічними ефектами:

 • пронос;
 • блювання;
 • метеоризм;
 • зниження апетиту;
 • серцебиття;
 • біль у грудях;
 • запаморочення;
 • невроз;
 • почуття тривоги.

Цефалоспорин II покоління не рекомендують при підвищеній чутливості до препарату, у першому триместрі вагітності, при захворюваннях нирок. Частими явищами після ін’єкції препарату прийнято вважати головний біль, лихоманку, нудоту, блювоту, здуття кишечника, зміна картини периферичної крові. Нерідко виникає флебіт (ущільнення в місці ін’єкції).

Відгуки про Азитромицине і Цефтриаксоне

Ольга, 37 років, р. Нікольськ

Захворіла на запалення легенів. Медична сестра вдома зробила укол препарату Цефтріаксон виробництва Білорусі. З’явився біль у грудях, розвинувся анафілактичний шок. Медпрацівник не розгубився і встиг зробити кут проти алергії. Врятувала життя. Ніколи не буду лікуватися цим препаратом.

Андрій, 45 років, р. Петрозаводськ

Захворів важким бронхітом, загострився гайморит, почався кашель. Лікар призначив препарат Цефтриаксон в уколах разом з Лідокаїном. Після 4 ін’єкцій затих кашель, немає гнійної мокроти. Після 10 ін’єкцій проблеми зі здоров’ям зникли.

Наталя, 52 роки, р. Тюмень

Захворіла бронхітом, що супроводжується сильним кашлем, нежитем. Приймаю антибіотик Азитроміцин в капсулах. Препарат нетоксичний. Пила ліки 3 доби. Медикамент не нашкодив організму. Приймала препарат за схемою, побічних явищ не було. Бронхи очистилися від слизу і гною, пройшов нежить.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code