vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Відмінності Смекти від Ентеросгелю: чим відрізняється Смекта від Ентеросгелю, від чого допомагають ліки

Препарати Смекта та Ентеросгель часто порівнюють, оскільки обидва засоби відносяться до групи ентеросорбентів. Вони забезпечують подібний ефект, але відрізняються за структурою, деякими властивостями, тому при виборі необхідно враховувати показання до застосування та протипоказання.

Відміну Смекти від Ентеросгелю

Характеристика препаратів

Смекта

Препарат містить діоктаедричний смектит. Випускається у пакетах у формі порошку. Для поліпшення смаку до складу входять ароматичні добавки (ваніль, апельсин). Порошок застосовується для приготування суспензії. Це адсорбент, що одночасно виконує антидиарейную функцію. Діюча речовина у складі відноситься до алюмоксилатів. Це силікат, що містить алюміній, кремній.

Функції препарату:

 • відновлення структури слизової оболонки шлунка, кишечника, що обумовлено можливістю зв’язуватись з гликопротеидами, це сприяє збільшенню кількості слизу;
 • нормалізуються властивості цитопротекторну, завдяки чому знижується рівень негативної дії іонів водню соляної кислоти на організм, а разом з тим – жовчних солей, патогенних частинок, токсинів.

Перевагою сорбенту цього виду є селективна дія. Це дозволяє виводити з організму тільки шкідливі речовини, хвороботворні мікроорганізми, які зв’язуються з фракціями порошку, а потім видаляються при дефекації. Така властивість дозволяє швидше полегшити стан пацієнта.

Можливість виводити з організму патогенні частинки дозволяє швидко усунути симптоми отруєння та інших патологічних станів, які супроводжуються блюванням, нудотою, діареєю, слабкістю в тілі, включаючи інфекційні захворювання (вірусні, бактеріальні). Завдяки зниженню концентрації бактерій у кишечнику відновлюється його випорожнення та проходять больові відчуття в області живота. Слабкість у тілі зникає поступово: на 2 або 3 день після початку лікування, т. к. симптоми інтоксикації зникають повільніше.

Показання до застосування Смекти:

 • діарея різного генезу: при вірусних хворобах, отруєнні, алергії, терапії невідповідними аптечними засобами, вживанні неякісних продуктів;
 • лікування диспепсії, що супроводжується печією, нудотою, відрижкою, метеоризмом, хворобливими відчуттями в області живота.

Відміну Смекти від Ентеросгелю

Смекта виводить з організму патогенні частинки, що дозволяє швидко зменшити симптоми отруєння та інших патологічних станів, які супроводжуються блюванням, нудотою, діареєю.

Препарат може використовуватися для полегшення стану вагітних жінок у період лактації. Враховуючи, що порошок не всмоктується, він не має негативного впливу на плід, швидко виводиться. З цієї причини засіб може використовуватись без необхідності коригування дози.

Протипоказання:

 • непрохідність кишечнику, що призводить до затримки порошку, пов’язаної з шкідливими бактеріями, токсинами;
 • індивідуальна реакція негативного характеру на активний компонент у складі;
 • гіперчутливість до фруктози;
 • глюкозо-галактозна мальабсорбція;
 • сахаразно-ізомальтазна недостатність.

Завдяки здатності порошку проходити транзитом через кишечник, не всмоктуючись в стінки, побічні явища не виникають. При гіперчутливості збільшується ризик розвитку алергії на активний компонент у складі. Вірогідність передозування відсутня.

Смекту можна приймати в один і той же час, що і лікарські засоби інших груп, але слід робити невелику перерву: 1-2 години. Це необхідно для того, щоб запобігти виведенню активних хімічних речовин у складі засобів.

На тлі хронічних закрепів слід приймати Смекту з обережністю, оскільки порошок затримується в кишечнику. Препарат допустимо давати дітям, новонародженим в тому числі. При сильній блювоті, діареї призначається Смекта поряд з препаратами, що нормалізують водно-електролітний баланс.

Ентеросгель

Випускається у формі пасти. Активний компонент у складі – поліметилсилоксану полігідрат. Речовина являє собою молекулярну губку, має структуру кремнійорганічної матриці. Препарат зв’язується з середньомолекулярними токсинами. Властивості Ентеросгелю:

 • сорбційна;
 • детоксикаційна.

Діючий компонент зв’язується з антигенами, алергенами, бактеріями і токсинами, які вони продукують, солями важких металів, отруйними речовинами, радіонуклідами, похідними етанолу і надалі виводять їх. Перевагою Ентеросгеля є здатність видаляти продукти метаболізму з організму. Препарат знижує концентрацію холестерину, білірубіну, сечовини, ліпідних сполук, речовин, які сприяють розвитку ендогенного токсикозу.

В результаті не розвивається дефіцит корисних речовин, що важливо при отруєнні, коли рідина швидко виводиться з організму. На моторику кишечника засіб теж не впливає. Гелевидна речовина не всмоктується в слизові оболонки. Виводиться протягом 12 годин.

Відміну Смекти від Ентеросгелю

Ентеросгель знижує концентрацію холестерину, білірубіну, сечовини, ліпідних сполук, речовин, які сприяють розвитку ендогенного токсикозу.

Призначення

Препарат може призначатися дитини, дорослому при таких патологічних станах:

 • отруєння;
 • інтоксикація хімічними речовинами, етанолом, солями важких металів;
 • бактеріальна або вірусна інфекція, що супроводжується появою блювоти, діареї, слабкістю в тілі, болю в животі;
 • вірусний гепатит, при якому розвивається гіпербілірубінемія;
 • ниркова недостатність у хронічній формі;
 • алергія на продукти харчування, лікарські препарати;
 • септичні процеси в організмі.

Протипоказання

 • період вагітності;
 • лактація;
 • дитячий вік – до 1 року;
 • гіперчутливість до будь-якого з компонентів у складі.

Побічні ефекти виникають при гіперчутливості та нирковій недостатності (непереносимість гелеобразної речовини). Алергія проявляється сверблячкою, нудотою, кропив’янкою, закрепом. Із-за специфічної консистенції препарат погано переноситься в більшості випадків. Цьому сприяє неприємний смак. Припустимо проводити терапію різними засобами під час лікування Ентеросгелем. При цьому важливо витримувати паузу – не менше 1 години між прийомами різних препаратів.

Порівняння Смекти та Ентеросгелю

Схожість

Обидва засоби відносяться до однієї фармакологічної групи. Вони забезпечують хороший терапевтичний ефект за рахунок здатності зв’язуватися з токсинами, патогенними частками. Обидва препарати не мають властивості всмоктуватися в слизові оболонки, рідко сприяють появі побічних ефектів. Рекомендується приймати їх поряд з іншими засобами. При цьому витримується невелика пауза між прийомами, що дозволяє уникнути виведення корисних речовин з організму.

В чому різниця

Випускаються препарати в різних формах. Смекта відрізняється від Ентеросгелю за типом активного компонента. Це незначно впливає на механізм дії. Смекта діє більш м’яко, добре переноситься в будь-якому віці, тому її призначають немовлятам, вагітним.

Його не застосовують при терапії у періоди вагітності і лактації. Недоліком Ентеросгелю є велика кількість протипоказань. Крім того, він часто викликає непереносимість із-за специфічної консистенції. У даного препарату є перевага – здатність виводити природні продукти метаболізму організму.

Що эфективніше

У рейтингу сорбентів перші позиції віддані Смекті. Трохи поступається по ефективності Ентеросгель. Це обумовлено тим, що Смекта – універсальний засіб, може призначатися пацієнтам різних груп і віків. Крім того, цей препарат має приємний смак, легко розчиняється у воді, безперешкодно проходить по стравоходу. Ентеросгель характеризується гелеподібною консистенцією, часто викликає блювотний рефлекс, що ускладнює лікування.

Що дешевше

Ціна Смекти – 145 крб. Придбати Ентеросгель можна за 390-450 крб.

Умови відпустки з аптек

Дані препарати відносяться до групи безрецептурних засобів.

Що краще – Смекта або Ентеросгель

Для дітей

Ентерослель протипоказаний немовлятам до 1 року, тому в такому віці слід застосовувати Смекту. Крім того, останній з препаратів краще переноситься дітьми.

При проносі

Ентеросгель і Смекта виявляють однаковий рівень ефективності при діареї.

При отруєнні

Обидва сорбенти забезпечують хороший результат: виводять токсини, шкідливі мікроорганізми.

При ротавірусі

Смекта краще проявляє себе при вірусних інфекціях.

При прийомі антибіотиків

При лікуванні ІПСШ або інших захворювань використовуються антибактеріальні засоби, які порушують мікрофлору кишечника. В даному випадку для усунення симптомів дисбактеріозу необхідно приймати пробіотики, щоб компенсувати недолік корисних бактерій.

Для цього однаково підходять і Смекта, і Ентеросгель, оскільки ці препарати діють селективно, не виводять корисні речовини.

Думка пацієнтів

Олена, 31 рік, Воронеж

Смекту використовую часто: в родині завжди у когось отруєння, порушення травлення, інтоксикація (животи слабкі). Препарат допомагає вже на другу добу прийому. Економно витрачається, коштує порівняно недорого. Подобається приємний смак, у дітей препарат не провокує появу блювоти.

Ганна, 39 років, Уфа

Ентеросгель пробувала пити сама, давала дитині. Нікому не підійшов. Відразу з’являється нудота, блювотний рефлекс. Така реакція виникає на будь-які сорбенти у вигляді в’язкої субстанції. Віддаю перевагу більш адаптованим засобам, з поліпшеним смаком і високою ефективністю. Ентеросгель не відноситься до цієї групи, хоч він і непаганий.

Відгуки лікарів про Смекту і Ентеросгель

Єрмолова Ю. В., дієтолог, 36 років, Санкт-Петербург

Смекту вважаю кращим з сорбентів на фармакологічному ринку. Препарат працює м’яко, не подразнює слизову оболонку органів ШКТ, не викликає побічних ефектів. Головною його перевагою є висока ефективність, засіб забезпечує результати при різних патологічних станах.

Мельниченко Н. Ст., дерматолог, 49 років, Самара

Ентеросгель добре допомагає при діареї, але при тривалому прийомі провокує запори. Недоліком вважаю високу вартість. Є більш доступні, але при цьому не менш ефективні аналоги, які краще переносяться.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code