vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Загартовування грудних дітей

Загартовування грудних дітей треба починати з перших днів життя для підвищення стійкості організму новонародженого до зміни температур, сонячного опромінення та зміни атмосферного тиску. Поступове підвищення опірності організму малюка призводить до зміцнення імунітету та створює можливості для формування активного відповіді збудників різних інфекцій. Доглядаючи за немовлям і загартовуючи його, завжди слід орієнтуватися на стан носа малюка, його ручок і ніжок. Якщо вони теплі, значить дитині комфортно і добре.

Закаливание грудных детей

Це дозволяє тренувати механізми терморегуляції, створені для попередження перегріву або переохолодження тіла. Для тренування цих механізмів при загартовуванні використовують воду, повітряні ванни і ультрафіолетові промені, що сприяють зміцненню імунної системи.

Правила загартовування малюків

Правила загартовування грудних дітей прості і доступні для всіх батьків. Робота над стійкістю організму немовляти до захворювань включає в себе комплекс заходів, до якого обов’язково входять:

  • сон на свіжому повітрі;
  • обтирання і обливання прохолодною водою;
  • організація повітряних ванн для немовляти під час перевдягання і годування.

Загартовування дітей грудного віку – важливий захід. Воно вимагає систематичності та логічності у діях батьків малюка. Завжди слід пам’ятати, що:

  1. Мікроклімат квартири і вулиці різний, і організм при постійній зміні місця положення вчиться швидко перебудовуватися в змінних умовах існування.
  2. Малюка слід одягати по погоді. У жарку пору року дитині підходять легкі бавовняні одягу.
  3. Восени і навесні достатньо трьох шарів одягу, взимку малюка одягають так, щоб налічувалося п’ять шарів одягу.
  4. Температура води при купанні спочатку не повинна бути нижче температури тіла. Поступово її знижують, доводячи до кімнатної.
  5. Обливання і обмивання можна проводити теплою водою, що має температуру близько 26ºС. Поступово у процесі загартовування температуру води знижують до кімнатної.
  6. Новонароджені повинні перебувати під постійним наглядом дорослих людей.

Організація прогулянок влітку

Літо – найсприятливіша пора для загартовування. Педіатри стверджують, що немовлята, що народилися в теплу пору року і отримали можливість тривалий час перебувати на свіжому повітрі, міцніше дітей, які народилися взимку.

В літню пору року в сільській місцевості, де тихо і спокійно, новонароджений малюк може перебувати на свіжому повітрі під навісом, що закриває його від прямих променів сонця. З дитиною, якій менше місяця, можна перебувати на вулиці від 20 хвилин до години.

Якщо малюк у віці від місяця веде себе на прогулянці спокійно, його можна залишити спати під навісом, прикривши пелюшкою, не більш чим на годину. При спеці сплячого на вулиці дитини вносять в будинок, якщо він у сні покривається потом. Це вказує на те, що він сильно перегрітий.

У більш старшому віці дитина поступово звикає бути на вулиці протягом тривалого періоду часу. Якщо є можливість, то в теплу пору року мама може велику частину часу проводити з дитиною на свіжому повітрі.

У місті, де екологічна ситуація складна, новонародженому до місяця достатньо 15-20 хвилин для прогулянок. Для прогулянок вибирають спокійне місце, де ростуть дерева і немає машин. Тривале перебування новонародженого на свіжому повітрі не рекомендується, оскільки це втомлює дитину.

Коли мине період адаптації, і дитина перестає вередувати на вулиці, час прогулянок поступово збільшують.

У місячному віці і старше на прогулянки виходять два рази на день. Загальна тривалість прогулянок повинна бути не менше години і не більше 8 годин на добу.

Прогулянки і сон на вулиці в холодну пору року

Захисна і дихальна функції носа немовля ще не розвинуті до кінця. Гратчастий лабіринт порожнини носа вже сформований при народженні, а нижній його розділ, представлений придатковими пазухами, призначений для зігрівання потоків холодного повітря, що формується до двох років. Цю особливість потрібно враховувати, виходячи з дитиною на прогулянки в холодну пору року.

Перший раз малюка, народженого в холодну пору року, можна винести на вулицю на п’ять хвилин, якщо на градуснику буде температура не нижче -5 С.

Взимку при температурі -12 º с прогулянки скасовують, тому що занадто холодне повітря обпікає слизові тканини носової порожнини дитини і призводить до розвитку нежиті.

У віці від 5 місяців дитину можна залишати спати на вулиці при температурі не нижче 12 º с при відсутності вітру. Слід пам’ятати, що дві години – це максимально допустимий час сну на вулиці у малюків. Навіть якщо дитина продовжує спати, його слід внести в тепле приміщення і розгорнути, щоб переконатися, що з ним все в порядку.

Повітряні ванни будинку і водні процедури

Загартовування немовляти проводять і в закритих приміщеннях. При температурі повітря в приміщенні +18ºС під час сповивання, перевдягання або годування груддю слід залишати дитину оголеним на деякий час. Це корисна процедура для грудничка.

Перший раз достатньо 2 хвилин. Час повітряних ванн поступово збільшують до 10 хвилин, і проводять їх два рази в день. У цей період слід спостерігати за реакцією дитини. Якщо він плаче, тремтить, покритий гусячою шкірою або почав гикати, його швидко одягають, скорочуючи час процедури.

З місячного віку немовля потребує гімнастики, яка поєднує в собі елементи масажу і вправи, що відповідають за розвиток м’язів. Її рекомендують робити в оголеному вигляді.

Загартовування водою – ефективний метод зміцнення імунітету новонароджених. У великих містах немовлят рекомендується записувати в басейн для навчання плаванню. Загартовування грудних дітей водою і навчання плавати – дуже корисна процедура для малюків. В домашніх умовах немовлят можна навчати плавати у ванні.

Гігієнічні водні процедури мають ефект загартовування, якщо їх правильно проводити. До півроку рекомендується щоденне купання немовляти при температурі води 36º – 37ºС.

Після купання роблять обливання, використовуючи воду 26ºС. Малюка тримають на вазі, в положенні лежачи, утримуючи його спинкою вгору. Спочатку обливають ніжки, потім доходять до спини і ллють воду вздовж хребта. Головку обливають по лінії потилиці. Цю процедуру можна починати з першого купання.

Умивання і підмивання дитини – важливі щоденні процедури для підтримки здоров’я шкіри. Використовуючи воду температури 28ºС, можна домогтися ефекту загартування у новонароджених під час щоденних процедур. Температуру води поступово знижують на два градуси кожні 3 місяці.

У півроку починають застосовувати обтирання. Їх роблять за допомогою м’якої фланелі або махрової рукавички, змоченою у воді кімнатної температури. Обтирають шкіру немовляти, починаючи з рук. Потім переходять на груди, животик, спинку і ніжки.

Водні і повітряні процедури в комплексі здатні розвинути в малюка стійкість організму до простудних захворювань.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code