vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Яке мають взаємодію вітаміни і алкоголь

Вітаміни і алкоголь взаємопов’язані наступним чином: регулярне вживання спиртного призводить до неправильного засвоєння і вимивання життєво важливих корисних речовин з організму. В результаті хронічної алкогольної інтоксикації порушується робота шлунково-кишкового тракту, змінюється баланс мікрофлори кишечника. Розвивається дисбактеріоз, який перешкоджає ефективному розщепленню їжі і засвоєння вітамінів.

Какое имеют взаимодействие витамины и алкоголь

Додатково до цього страждає ферментна система, починаються патологічні зміни в роботі печінки і підшлункової залози.

Для м’язів, і особливо для серцевого м’яза, важливими мікроелементами є калій і магній, які засвоюються за активної участі вітамінів D і Е. При дефіциті калію і магнію збільшується ризик серцевої недостатності. Вітамін Е – це хімічні сполуки токоферолу, які засвоюються за участю жирів. Без нормальної роботи жовчного міхура і підшлункової залози правильне розщеплення жирів і всмоктування вітаміну Е неможливо. При призначенні комплексної вітамінотерапії лікарі попереджають, що вітамін Е і алкоголь несумісні. З цього слід зробити висновок, що вживання будь-яких видів спиртних напоїв, у тому числі пива, слід тимчасово припинити.

Вітаміни при алкогольній інтоксикації

У наркології існує поняття “абстинентного синдрому”, яке в простій мови замінюють словом “похмілля”. У абстинентний синдром входить не тільки фізична гостре отруєння, але і весь комплекс симптомів відміни алкоголю. Для зняття інтоксикації в наркологічних клініках застосовуються наступні заходи:

 • виведення продуктів розпаду крові за допомогою крапельниць з фізіологічним розчином;
 • призначення курсу вітамінів групи В, особливо В6 і В12 внутрішньом’язово;
 • вітамін С внутрішньом’язово;
 • застосування курсу “Пірацетаму” внутрішньовенно.

Для відновлення балансу магнію застосовується магнезія внутрішньом’язово або внутрішньовенно. Клінічна картина у постраждалих від алкогольної залежності сильно розрізняється в кожному окремому випадку, тому підбирати препарати для відновлення нормальної роботи внутрішніх органів потрібно індивідуально. Без госпіталізації рекомендується відновлювати гомеостаз за допомогою “Гліцину” та препаратів для захисту печінки, наприклад, “Есенціале”.

Серед малоосвічених категорій громадян поширена думка про те, що за допомогою вітамінів вони зможуть звести до мінімуму шкоду від частого розпиття алкогольних напоїв. Це думка помилкова з наступних причин:

 1. Обмін речовин в організмі влаштований таким чином, що частина вітамінів надходить ззовні, а частина синтезується самостійно. Негативний вплив алкоголю значно порушує метаболізм, в результаті чого, скільки б фруктів, овочів і капсул з вітамінами людина не прийняв, йому не вдасться швидко налагодити синтез вітамінів.
 2. Засвоєння всіх корисних речовин залежить від добре налагодженої роботи шлунково-кишкового тракту. Своєчасна вироблення ферментів і жовчі забезпечує якісне розщеплення і всмоктування їжі. При захворюваннях печінки, жовчного міхура, підшлункової залози відбувається хронічне порушення травлення. Відновлення цього дисбалансу за допомогою прийому вітамінних комплексів неможливо.
 3. Організм не може запасти вітаміни запас, тому як тільки внутрішньом’язове або внутрішньовенне надходження речовин у готовому вигляді закінчилося, обмін речовин повертається до свого звичайного, патологічного стану.

Є проблема нестачі вітамінів досить серйозною для алкоголіків? Так, і сумна статистика смертності від захворювань серця це підтверджує. Головна проблема алкоголізму полягає в тому, що обличчя, хронічно вживають спиртне, не вважають себе алкоголіками. Потужне заперечення є однією з різновидів психічних захистів. Повсюдне поширення симптоматичних препаратів, які допомагають зменшити тяжкість похмілля і компенсувати шкоду, заподіяну організму, сприяє тому, що люди не вирішують основну проблему і не звертаються в наркологічні установи. Ніякі чарівні капсули і таблетки не в змозі надовго захистити людину від руйнівного впливу спиртного.

У людини можна припустити першу або другу стадію алкоголізму, якщо:

 • на час вітамінотерапії він не може відмовитися від спиртних напоїв, і його цікавить, чи сумісні вітаміни і алкоголь;
 • він вживає пиво або інші напої частіше одного разу в тиждень, не маючи для цього ніякого об’єктивного приводу;
 • починає розвиватися абстинентний синдром похмілля, яке свідчить про те, що печінка не може знешкодити весь обсяг випитого спиртного;
 • з’являється тяга до алкоголю: людина шукає привід вжити, обґрунтовуючи це будь-якими доказами, наприклад, таким, що сьогодні – п’ятниця.

Для того, щоб зберегти своє фізичне і психічне здоров’я, слід проявити сміливість і знайти інформацію про те, як можна позбутися від алкоголізму. А потім зробити це. На етапі одужання вітаміни нададуть велику підтримку серцево-судинної, імунної та нервової систем. Хронічна нестача корисних речовин не тільки шкідлива, але і небезпечна для здоров’я.

Вітамін С і похмілля

Для того, щоб знизити потенційну тяжкість похмілля, вітамін С приймається не після вживання, а заздалегідь. Незважаючи на те, що в якості заходів детоксикації після отруєння він менш ефективний, його включають до складу більшості симптоматичних препаратів від похмілля. Цей вітамін допомагає вивести токсичні речовини, зменшити головний і м’язовий біль. При прийманні вітаміну С у складі цитрусових змінюється кислотно-лужний баланс шлункового соку.

Для того, щоб лікування похмілля було максимально швидким і дієвим, основою повинні служити абсорбуючі речовини. Існують сучасні препарати, які нейтралізують токсини, наприклад, “Ентеросгель”. Вони призначаються при будь-яких отруєннях, в тому числі при алкогольних. Для швидкої доставки вітаміну З здійснюються внутрішньом’язові ін’єкції. Всі вітаміни, які розчиняються у воді, виводяться з сечею. Алкоголь запускає роботу нирок у посиленому режимі, тому часта алкогольна інтоксикація викликає серйозну нестачу вітамінів.

У здорової людини засвоюється рівно таку кількість вітамінів, що необхідно, а надлишки залишають організм природним чином. У алкоголіка через патологічних порушень у виробленні ферментів засвоєння може бути частковим або уповільненим. Що разом з частим сечовипусканням робить неефективним пероральний прийом вітамінів, тому в рамках детоксикації використовуються внутрішньом’язові і внутрішньовенні ін’єкції. Щоб скористатися професійною допомогою, потрібно викликати нарколога на будинок, отримати консультацію щодо лікування і зняти тяжке похмілля. Всі засоби народної допомоги від похмілля не є лікуванням. Вода з лимонним соком, капустяний розсіл, відвар шипшини і багато інших не усувають причину алкоголізму. З часом ефект від подібних методів буде зменшуватися, а похмілля – ставати все більш і більш важким.

Вітамін В6 і похмілля

Для компенсації дефіциту вітаміну В6 можна придбати ампули з розчином цієї речовини, розкрити одну або дві ампули і вилити вміст у воду. Пероральний прийом частково заповнює брак В6, але при регулярній алкогольної інтоксикації користь від нього буде мінімальною. Внутрішньом’язове введення – більш дієво, але здійснювати його повинен фахівець.

Полівітамінні комплекси і похмілля

Більшість препаратів, в яких міститься той чи інший набір вітамінів і мінеральних речовин, розраховані на тривалий курс прийому. Одноразове вживання дає тільки ефект плацебо, тобто користі немає, але моральне задоволення у потерпілого є. Без усунення алкогольної залежності ніякого позитивного впливу навіть від самих якісних вітамінних комплексів не буде.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code