vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Яка добова норма вітаміну А для людини?

У процесі вживання вітаміну А, добовій нормі якого приділяється увага, важливо суворо дотримуватися спеціальної схеми. Її індивідуально для кожного пацієнта підбирає лікар. У підсумку після прийняття такого лікарського курсу у людини істотно поліпшується самопочуття. Також всі системи організму починають працювати з новою силою. У цьому питанні важливо не переборщити. І тоді вітаміни будуть приносити виключно користь.

Какова суточная норма витамина А для человека?

Для чого потрібен вітамін А?

Перше, для чого життєво необхідний вітамін А, це імунна система, роботу якої даний компонент істотно стимулює. В результаті цього підвищується опірність організму всіляким інфекціям, а також прискорюється процес загоєння ран.

Більш того, правильно підібрана доза вітаміну А впливає на такі системи:

  1. Зір. Вітамін А бере участь у виробленні родопсину – одного з зорових пігментів, які використовуються для забезпечення нормального зору вночі і швидкого відновлення клітин очі.
  2. Формування і ріст кісток. Вітамін А – найважливіший компонент, що забезпечує зростання здорових і міцних кісток. Крім того, даний компонент благотворно впливає на формування зубів. Саме тому ретинол найчастіше прописують дітям.
  3. Нервова система. Саме вітамін А відповідає за формування мембран і мієліну, з яких утворюється оболонка нервових волокон.
  4. Гормональний фон. Ретинол підтримує коректну роботу надниркових залоз і сприяє виробленню гормонів щитовидної залози.
  5. Шкіра. Для підтримки молодості і краси шкіри вітамін А може використовуватися в якості компонента для виготовлення масок або прийматися всередину. Результат такої процедури буде наявним: шкіра стане гладкою і очиститься від дрібних зморшок.

Актуальним прийом ретинолу стане і для вагітних жінок, чий організм часто відчуває серйозний дефіцит вітамінів і корисних мікроелементів. Завдяки компоненту А забезпечується повноцінний розвиток ембріона, а в організмі матері після пологів виробляється молоко, в якому міститься високий відсоток вітамінів.

Звичайно, самостійно визначити, якою повинна бути денна доза вітаміну, середньостатистичній людині важко. Однак дефіцит даного компонента цілком можна помітити за станом волосся і нігтів, які стають тьмяними і ламкими.

Деякі пацієнти відзначають ще й погіршення стану шкіри, на якій з’являються вугри і численні дрібні висипання. Впоратися з ними за допомогою пересічних косметичних препаратів не представляється можливим. Саме тому людині з негативними змінами у власному організмі слід звернутися до лікаря.

Як отримати вітамін А?

Як правило, добова потреба людини у вітамінах може бути отримана в двох формах. Перша – це ретинол у чистому вигляді, а друга – каротиноїд, перетворений в провітамін А в результаті метаболічного процесу.

Щодня вживаючи в їжу хоча б один з них, можна з легкістю задовольнити добову потребу вітаміну А. При цьому зловживати даними продуктами категорично не рекомендується. Приблизно після місяця їх активного вживання слід зробити хоча б невелику перерву.

Незайвим буде здати аналіз крові до і після такої дієти. Саме він і зможе однозначно визначити, чи варто надалі дотримуватись такого раціону або ж норма вітаміну вже повністю виконана.

Для людей, які відчувають гостру необхідність в підвищенні вмісту в організмі бета-каротину, розроблена безліч овочевих дієт, у складі яких присутня морква, болгарський перець, гарбуз, петрушка, шипшина, помідори і салат. Проте вживання таких компонентів повинно бути грамотно об’єднане з м’ясними та рибними продуктами, які зобов’язані бути присутніми в раціоні хоча б раз на добу.

При цьому слід пам’ятати, що добова норма вітаміну А – 1500-3000 МО. Її тривале перевищення загрожує наслідками, які однаковою мірою проявляють себе як у жінок, так і у чоловіків.

Основна ознака надлишку каротину – це постійне відчуття свербежу, що проявляється на руках і губах. У деяких випадках у потерпілого може спостерігатися постійний головний біль, що супроводжується підвищеною сонливістю і дратівливістю.

Як правило, надлишок вітаміну А лікується виключно припиненням його вживання. Пройде всього кілька днів і пацієнт помітить поліпшення свого стану. Однак для того, щоб надлишки повністю пішли з організму, знадобиться набагато більше часу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code