vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Як вибрати необхідні вітаміни для жінок після 50 років

Сьогодні медицина класифікувала корисні речовини і мікроелементи для кожної вікової категорії, і вітаміни для жінок після 50 років вибрати зовсім не складно.

Как выбрать необходимые витамины для женщин после 50 лет

Фізіологічні особливості організму жінок, старших 50 років, пов’язані з періодом менопаузи. Природно, така гормональна перебудова організму впливає на всі системи. Які зміни відбуваються в організмі жінки в цьому віці? Які вітамінні комплекси містяться в продуктах рослинного походження, і чим обумовлений їх вибір для жінок, старших за 50? Які вітамінні комплекси рекомендується приймати у вигляді лікарських форм?

Користь вітамінів для організму

Сьогодні навіть діти знають, що для нормального розвитку потрібні вітаміни. В науковому розумінні, це органічні сполуки, які активізують метаболізм і живлять їх. Простіше сказати, що вітаміни – це необхідні поживні речовини для наших клітин. За своїми властивостями кожен вітамін «відповідає» за розвиток систем організму. Лікарі визначили групу, яка складається з 13 складових:

 • А – ретинол;
 • В1 – тіамін;
 • B2 – рибо – і лактофлавин;
 • В6 – піридоксин гідрохлорид;
 • В9 – фолієва кислота;
 • В12 – ціанокобаламін;
 • B15 – пангамовая кислота;
 • С – аскорбінова кислота;
 • D – кальциферол, виостерол, ергостерол;
 • E – токоферол;
 • К – філохінон;
 • F – ненасичені жирні кислоти;
 • PP – нікотинова кислота.

Кожен вітамін відповідає за спеціальний метаболічний процес. Звичайно, їх потрібно більше. Але ці, тринадцять, це оптимальний набір, який повинен бути в щоденному раціоні людини.

Які вітаміни потрібні жінці?

В основі вибору вітамінних комплексів для жінок всіх вікових категорій знаходяться елементи, які впливають на репродуктивну функцію. Для нормальної циклічності менструацій, зачаття і протікання вагітності, лактації потрібні всі вітаміни. Специфічними вітаміни для жінок цього періоду є фолієва кислота, вітаміни В 6, В12. Дану групу лікарі умовно назвали «вітамінами продовження роду».

Крім цих необхідних вітамінних компонентів, жінці потрібні речовини, які впливають на красу шкіри, волосся і нігтів. До них належать А, Е і С. Для підтримки краси і стрункості ніг дівчини і жінки потрібні вітаміни Д, К і F (омега-3 і омега-6). Перелік цих вітамінів – це специфічний комплекс. Але для кожного вікового періоду існує додаткові вітамінні комплекси, які визначені фізіологічними змінами.

Вітаміни для жінок після 50

Вітаміни для жінок після 50 років зумовлені фізіологією розвитку. В період клімаксу споживання ккал зменшується. Жіночий гормон естроген, який виробляє яєчник, зменшується в кількості. Фізіологічні системи заповнюють цей недолік в жирових клітинах. Внаслідок цього їх кількість зростає і збільшується, виникає ризик розвитку серцево-судинних захворювань, остеопорозу та атеросклерозу.

В період гормональних змін активізуються онкоклітини сполучної тканини і слизової оболонки. Шкіра стає сухою і втрачає здатність до вироблення колагену. Волосся починають стрімко випадати, втрачають блиск, січуться кінчики. У жінок після 50 частіше шаруються і ламаються нігті. Гормональні «бурі» викликають нервові розлади, больові відчуття в суглобах, ломоту в кістках.

Для цього віку «спеціальними» є вітаміни D, К, F. Перший у період менопаузи підтримує оптимальний вміст вологи в шкірі, тому вона довго залишається пружною і еластичною. Засвоєння вітаміну посилюється при вживанні кальцію. Всі разом ці вітаміни підсилюють дію один одного. Їх застосування знижує ризик виникнення остеопорозу.

У чистому дані компоненти знаходяться в яйцях, кисломолочних продуктів, жирних сортах риби і грибах. Для посилення їх синтезу знадобиться сонце. У міжсезоння споживання сонячної енергії можна замінити солярієм. Для прийняття сонячних цих процедур час обмежений – до 10 хвилин перебування під прямими сонячними променями.

Вітамін К жінкам після 50 призначають у випадках проблем порушень структури кістки (зубів) і нирок. Недолік цього компонента впливає на працездатність і активність. Утворення темних кіл теж свідчить про нестачу вітаміну К. Він міститься в капусті, різних фруктах, м’ясі нежирних сортів, шпинаті і квасолі.

Жінкам після 50 вітамін групи F важливий для регулювання жирового обміну. Різновиди вітамінів (омега з індексами 3 і 6) не тільки зменшують холестерин, який накопичується у судинах, але і активізують згасаюче статевий потяг. Він позитивно впливає на стан шкіри і волосся. Велика кількість компонента F міститься в оліях рослинного походження, авокадо і крабовому м’ясі. Загальними принципами харчування жінки після 50 вважається зменшення споживання гострої їжі та алкоголю. Це провокує втрату еластичності судин. Тому жінка відчуває «припливи». Бажано знизити споживання солі. Цей продукт «з’їдає» кальцій. Звідси підвищується ламкість кісток і схильність до переломів.

Тому перш чим приймати комплекс вітамінів, потрібно проконсультуватися з лікарем. Добова доза вітаміну D=2.5 мкг (600 мо), До-90 мкг, вітаміну F-10 мг. Слід зауважити, що точно розрахувати надходження вітамінів в організм неможливо. Особливо це стосується вітамінів, які містяться в їжі. Виняток становлять фармакологічні полівітамінні таблетовані форми. Такі лікарські форми містять точну інформацію про кількість вітамінів і мікроелементів.

Полівітамінні комплекси для жінок

Корисними властивостями для жінок після 50 володіють полівітамінні комплекси Центрум, Вітрум та Алфавіт. В стані менопаузи жінка відчуває втому і занепад сил. Вітамінний комплекс Центрум активізує вироблення енергії, так як він включає великий вміст ванадію.

Вітамінний комплекс Вітрум дозволяє підтримувати нормальний стан шкіри, волосся і нігтів. Особливо їх застосовують у період зниження споживання вітамінів, які заповнюються за допомогою харчового раціону (навесні). Препарат позитивно впливає на працездатність і нервову систему.

Вітаміни Алфавіт популярні в застосуванні. Причому існують лікарські форми для кожного вікового періоду. Що стосується вікового періоду після 50, то фармацевтична промисловість являє вітамінний комплекс Алфавіт 50+. Мікроелементи і вітаміни цієї групи позитивно впливають на стан шкіри, волосся і нігтів. Приймають вітамін в міжсезоння. Однак він не впливає на загальний стан жінки і нервову систему. Цей комплекс “працює” тільки на підтримку краси жінки.

Біологічний криза після 50 – неминучий фізіологічний процес для жінки. Багато жінок відчувають страх перед такими змінами. Природа такого страху не тільки «фізіологічна», але й психологічна. Жінка відчуває свою зовнішню неповноцінність (поява зморшок і зайвих кілограмів). Але попередити або повністю позбавити жінку такої перебудови організму неможливо. Цей період треба пережити і допомагати організму впоратися з таким фізіологічним станом можливими способами. Один з них – це застосування вітамінів і мікроелементів, але всі ці комплекси повинні застосовуватися за призначенням лікарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code