vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Які потрібні вітаміни для розуму?

Щоб забезпечувати організм необхідною енергією і підтримувати розумові здібності, потрібно правильне харчування або вітаміни для розуму. Як відомо з наукових робіт багатьох професорів, людина використовує свій мозок лише на 10%. Чи це Правда?

Какие нужны витамины для ума?

Людський мозок – це унікальний механізм, який керує усіма процесами життєдіяльності. Такі складні процеси, як пам’ять, увага, логіка, мислення, вимагають багато сил і ресурсів від організму людини. У повсякденному житті людина споживає певну кількість їжі, багатої вітамінами і мікроелементами, вони живлять наш мозок і організм в цілому. Тому денний раціон повинен складатися з різноманітних корисних продуктів, які містять білки, жири і вуглеводи в різних кількостях. При активній розумовій діяльності, а також підліткам і дітям необхідно збільшувати кількість одержуваних вітамінів. Які продукти багаті вітамінами для розуму? У чому їхня користь? Це необхідно знати кожному.

Корисні вітаміни для розуму в продуктах харчування

В1 міститься у білкових продуктах, горіхах, усіх сортах білої риби, яйцях, прісному м’ясі, вівсяній і гречаній крупах, перці зеленому горосі. Основне завдання цього вітаміну – забезпечення мозку енергією, а в процесі підвищеної розумової активності споживання цих продуктів збільшують вдвічі.

В2. Помідори, квасоля будь-якого сорту, капуста, мигдаль, зелений цибуля багаті цим вітаміном. Основне завдання вітаміну В2 – прискорити розумові процеси. Цей вітамін особливо необхідний для спортсменів, зростаючого дитячого організму, при високих розумових навантаженнях і просто для повноцінного розвитку людини.

В3 міститься в овочах і фруктах зеленого кольору, а також у білій рибі, молоці, горіхах, жовтках і курячому м’ясі. Вітамін В3 живить клітини мозку енергією і покращує пам’ять.

В5. Високу концентрацію вітаміну мають лісові горіхи, печінка риб і тварин, зелений стручковий горох, морські та молочні продукти. Коли вітамін надходить в організм, він покращує розумові здібності дитини і дорослого.

В6 міститься в картоплі, яйцях, капусті, бананах, за рахунок нього підвищуються інтелектуальні здібності людини.

В9 позитивно впливає на розвиток розумових здібностей людини і на процес мислення. Цей мікроелемент має високу концентрацію в сирах і молочних продуктах, в червоному м’ясі, вині, горіхах, абрикосах, гарбузі і бобових.

В12. Це дуже важливий вітамін для роботи організму в цілому, саме він відповідає за процеси неспання і сну. Якщо людина страждає безсонням або дуже важко прокидається вранці, це говорить про нестачу вітаміну в організмі. Його можна отримати з сирів, риби, яловичини, курки.

Вітаміни групи В, як їх називають у медицині, забезпечують розумову активність людини, тому дуже важливі для повноцінного життя.

З – це вітамін, що підтримує імунітет. Він не тільки захищає людський організм від стресів, психічних розладів, але і допомагає впоратися з інтенсивними фізичними навантаженнями. Джерелом вітаміну С є зелені яблука, чорна смородина, лимони і апельсини, абрикоси, солодкий перець, капуста, помідори.

Е виводить з організму шкідливі речовини і токсини, зміцнює серцево-судинну систему, покращує її роботу, забезпечує високу активність головного мозку. Вітамін Е має високу концентрацію в горіхах, олії, насіння, бобових, вівсянці, яйцях та печінці.

В розумових процесах беруть участь жирні омега-кислоти, йод, залізо, фосфор, цинк, кальцій, калій, магній, що містяться в білкових і морських продуктах. Важливо пам’ятати, що дітям і хворим людям необхідно збільшувати кількість натуральних продуктів для повноцінного розвитку і одужання.

Вітамінізовані медичні препарати

На жаль, не кожна людина може собі дозволити забезпечити раціон, багатий вітамінами і мікроелементами для кращої роботи організму. Але якщо вітаміни для розуму щодня необхідні людині як у звичайному житті, так і при підвищених розумових та фізичних навантаженнях, то де черпати їх? Комплекси вітамінів і мікроелементів для розуму пропонують аптечні препарати: «Квадевіт», «Ундевіт», «Фезам», «Дуовіт», «Вітрум», «Гінкго білоба », риб’ячий жир і багато інших. Їх дія полягає в комплексному покращенні функцій головного мозку, розвитку розумових здібностей, зміцнення та підвищення інтелекту.

Ці препарати ефективні, тому що складаються з комплексу вітамінів, амінокислот і мікроелементів, але їх перелік далеко не повний, тому тільки лікар може підібрати потрібні вітаміни в профілактичних або в лікувальних цілях, для відновлення роботи деяких процесів. Що стосується дитячих вітамінів для розуму, то вони також оптимізують розумову діяльність дитини і, як правило, випускаються вітамінним комплексом.

Дитина, яка вживає вітаміни для розуму, не тільки отримує заряд бадьорості та активності, але і розвиває свої розумові здібності набагато швидше, чим зазвичай.

Механізм дії вітамінів для розуму

Як правило, вітаміни для розуму йдуть в комплексі з низкою інших вітамінів, тому що багато вітаміни самі по собі не засвоюються. Кожен вітамінний комплекс надає позитивний вплив на організм в першу чергу: стимулює, тонізує, підвищує фізичну активність організму. Далі відбувається дія всередині головного мозку: поліпшується пам’ять, кмітливість, підвищується працездатність і розумова діяльність. Так як розум керує всіма органами і системами, а мозок і серце – це центри життєзабезпечення, то поліпшується робота серцево-судинної системи: нормалізується кров’яний тиск, розширюються судини.

Коли варто приймати вітаміни для розуму?

На думку лікарів, вітаміни для поліпшення розумової діяльності можна приймати як дорослим, так і дітям в будь-якому віці і при будь-яких захворюваннях в цілях профілактики або лікування, але виключно за погодженням з фахівцем. Існує ряд випадків, в яких організму необхідний прийом вітамінів:

 • при ознаки авітамінозу: різка стомлюваність, втома, слабкість;
 • при неврологічних захворюваннях;
 • при інтенсивних фізичних і розумових навантаженнях;
 • при головних болях (тільки після обстеження);
 • при безсонні;
 • при погіршенні пам’яті, уваги і зору;
 • при неуважності;
 • при знижених показниках аналізів, особливо в осінній та зимовий період;
 • при дотриманні дієти;
 • для покращення пам’яті та інтелектуальних здібностей;
 • для поліпшення процесу запам’ятовування;
 • для поліпшення концентрації уваги;
 • дітям у віці від 6 років і дорослим;
 • у профілактичних цілях для дітей в період навчального року, для дорослих – в осінній та весняний період.

Необхідно дотримуватися правила прийому вітамінів: перед початком прийому проконсультуватися з лікарем, не перевищувати добові дози, дотримуватися тривалість курсу, пити поменше кави, тому що він сприяє «вимиванню» з організму вітамінів групи В.

Приймати або не приймати вітаміни для розуму – це серйозне питання. Краще скласти правильний раціон з натуральних продуктів, адже натуральні джерела вітамінів більш корисні для організму. Не варто забувати про те, що деякі продукти втрачають вітамінні властивості при термічній обробці, тому їх краще замінити аптечними вітамінами. Кожен знає про своє здоров’я і самопочуття більше, чим будь-який лікар, тому в профілактичних цілях 2 рази на рік (восени і навесні) вітаміни можна приймати. Ну а якщо доктор призначив вітаміни в лікувальних цілях, то важливо уважно дотримуватися правила прийому і рекомендації, тоді пам’ять буде ідеальна, а розум завжди ясний.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code