vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Як можна розрахувати стать дитини по овуляції?

Можна розрахувати стать дитини по овуляції? Цим питанням часто задаються батьки, які планують вагітність заздалегідь. Немає жодної майбутньої мами, яку б не хвилювало питання, кого вона носить в животику, хлопчика чи дівчинку. І якщо при першій вагітності стать дитини ще не має особливого значення, то при наступних дане питання стає більш актуальним. Чи можна обдурити природу і «зробити» потрібного малюка?

Как можно рассчитать пол ребенка по овуляции?

Задача ця надзвичайно важка і не завжди здійсненне. Ще наші бабусі та прабабусі в давні часи використовували різні способи отримати дівчатко або довгоочікуваного сина. Найбільш вдалі дні для зачаття вираховувались по зіркам, використовувався для цього місячний календар. З тією ж метою зверталися до знахарок, розкладали карти і робили багато іншого. Сьогодні медицина і техніка зробили крок далеко вперед, і для планування бажаного малюка використовуються сучасні наукові методи. Їх кілька, але більшість медичних працівників розраховують стать дитини по овуляції, що вважається найбільш дієвим і надійним способом.

Що лежить в основі методу планування статі по овуляції

Метод планування статі дитини з допомогою овуляції заснований на розрахунку сприятливих днів, придатних для зачаття дитини тієї чи іншої статі. В ці дні проходить сама овуляція, тобто дозрівання яйцеклітини і її вихід з яєчника. Для запліднення вона повинна зустрітися зі сперматозоїдом, але час суворо обмежена, адже термін життя яйцеклітини становить трохи більше доби. Якщо за цей час запліднення не відбудеться, вона загине, і це стане поштовхом до початку менструації. Для того щоб відбулося зачаття дитини саме тієї статі, який бажаний батькам, потрібно правильно розрахувати дату овуляції.

Це відбувається наступним чином. Чоловіки і жінки є носіями хромосом, які відповідають за стать майбутнього малюка. Папи дітей містять в собі хромосоми XY, а мами – XX. Сперматозоїди пап, у свою чергу, діляться на два типи: чоловічі, в яких хромосома Y несе відповідальність за те, що народиться хлопчик, і жіночі, де жіноча хромосома X відповідає за народження дівчинки.

Жіночі сперматозоїди більш живучі, але менш активні і рухливі, а ось сперматозоїди з Y – хромосомою більш швидкі, але термін їх життя значно менше. Якщо статевий контакт відбудеться за 3-5 днів до дозрівання яйцеклітини, то до моменту її виходу з маткової труби в живих залишаться «жіночі» сперматозоїди. А якщо зачаття відбудеться безпосередньо у момент овуляції або за кілька днів до неї, то «чоловічі» сперматозоїди швидше дістануться до яйцеклітини за рахунок своєї підвищеної рухливості.

Щоб правильно визначити день овуляції, можна використовувати кілька методів. Найдієвіший – придбання в аптеці тестів на овуляцію. Вони працюють так само, як і тести на визначення вагітності, і є найбільш достовірним методом визначення овуляції. З більш доступних засобів можна виділити метод з використанням калькулятора і календаря.

Як правильно спланувати стать дитини

Якщо довгоочікуваним малям є хлопчик, то для його зачаття потрібно дотримуватися наступних принципів. Чоловічі сперматозоїди швидкі і активні, але кисле середовище жіночого піхви для них більш згубна, чим для жіночих. Тому для збільшення шансів зачати дитину чоловічої статі необхідно займатися сексом в день овуляції або за добу до неї.

Щоб запліднення відбулося, напевно, бажано використовувати пози в сексі з глибоким проникненням, які більш ефективні для зачаття. А ось за 3-4 дні до овуляції від занять коханням краще утриматися – це допоможе чоловіку накопичити більше активних сперматозоїдів.

На відміну від чоловічих, жіночі X-хромосоми менш рухливі, але в кислому середовищі жіночих статевих органів не гинуть набагато довше.

І якщо для майбутніх батьків довгоочікуваною дитиною є дівчинка, то найкращий період для її зачаття – це декілька днів до настання овуляції. Статевий акт, що пройшов за 3-4 дні до овуляції, призведе до того, що до моменту виходу яйцеклітини з маткової труби активні Y-сперматозоїди вже загинуть, а це підвищить шанси на зачаття дівчинки.

Також бажано вибирати такі пози в сексі, при яких сперма, потрапляючи в піхву, не відразу досягає шийки матки. Відмінним варіантом стане місіонерська позиція.

Перш чим приступати до активних дій, потрібно правильно розрахувати дату овуляції. Зробити це досить складно, адже організм кожної жінки індивідуальний, а процес овуляції дуже багатогранний. У медицині за стандарт приймають менструальний цикл, який становить 28 днів, але жінок з таким циклом дуже мало. І не завжди цикл стабільний, на його тривалість впливає безліч факторів:

 • стан здоров’я;
 • прийом медикаментів;
 • стресові ситуації.

Будь-який з цих факторів може вплинути на роботу статевої системи і збити цикл на кілька днів. Навіть якщо впродовж досить тривалого часу цикл становив певну кількість днів, саме в місяць планування малюка він може дати збій. Найчастіше це залежить від емоційного самопочуття жінки, яка морально готується стати матір’ю. Йде сплеск гормонів, що впливають на роботу всіх систем і органів, в т. ч. і на тривалість менструального циклу. Тому овуляцію необхідно розраховувати індивідуально кожен місяць, а допоможе в цьому звичайний калькулятор.

Проведення розрахунку овуляції

За основу береться стандартний цикл 28 днів, починається він з першого дня місячних. Овуляція настає зазвичай на 13-й день циклу, але для кожної жінки ця дата індивідуальна. І для того щоб правильно обчислити, використовується калькулятор. Чим більш стабільний цикл, тим точнішим буде результат обчислення. Тому, перш чим починати планувати як саме зачаття, так і стать майбутнього малюка, потрібно кілька місяців поспостерігати за циклом і як слід підготуватися до майбутньої вагітності.

Якщо цикл стабільний, можна приступати до розрахунку дати овуляції. Це відбувається наступним чином. Наприклад, якщо перший день менструального циклу припадає на 10 січня, а тривалість його становить 28 днів, то, швидше за все, овуляцію варто чекати 23 січня. Виходячи з цієї дати, найбільш сприятливі дні для зачаття дівчинки припадають на період з 19 по 21 січня, а хлопчика – з 22 по 24 січня.

Цей метод досить простий і зручний у використанні, але, як і будь-який інший, не може дати стовідсоткової гарантії на народження малюка потрібного статі.

Овуляція може наступити трохи раніше чи трохи пізніше передбачуваної дати, але все ж в більшості випадків даний метод працює.

А якщо зачаття вже сталося, з допомогою методу розрахунку овуляції можна дізнатися стать свого майбутнього малюка. І хоча більш достовірним методом є ультразвукова діагностика, результати даного методу в більшості випадків виявляються правильними.

Народні поради щодо планування статі дитини

У давні часи, коли більшість жінок навіть не знали про такі поняття, як овуляція і калькулятор, існували методи, що дають можливість народити дитину потрібної статі. І хоча деякі поради іноді здаються дивними, логіка в них присутній. Одним з таких методів є вживання певних продуктів харчування.

Для того щоб народився маленький карапуз, жінці рекомендовано вживати такі продукти, як:

 • м’ясо червоних сортів;
 • персики;
 • абрикоси;
 • волоські горіхи.

У цих продуктах підвищений вміст калію і натрію, які допомагають змінити кислий баланс статевих органів жінки на лужний. У такому середовищі чоловічі хромосоми живуть довше, що підвищує шанси на зачаття хлопчика. Сьогодні до цього списку можна додати банани, мигдаль, арахіс і фундук.

Для народження маленької принцеси в раціон потрібно буде включити наступні продукти:

 • рибу будь-яких сортів;
 • овочі, фрукти та зелень, бажано зелених сортів;
 • молоко, сири і кисломолочні продукти;
 • насіння соняшника і гарбуза.

Всі ці продукти містять велику кількість кальцію і магнію, що сприяють підтриманню внутрішнього середовища в кислому стані.

Це допоможе сповільнити активні Y-сперматозоїди і підвищити шанси на запліднення яйцеклітини жіночими хромосомами.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code