vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Водорозчинні вітаміни

Всі необхідні корисні речовини можна отримувати за допомогою прийому правильної їжі. Сюди відносяться і водорозчинні вітаміни, які є дуже важливими і незамінними для людського організму елементами. Ці елементи доступні кожному, однак найчастіше ми навіть не підозрюємо, що приймаємо їх. Які ж вітаміни відносяться до водорозчинних? Якими властивостями володіють ці елементи? Чому їх правильне вживання так важливе для здоров’я?

Водорастворимые витамины

Які вітаміни є водорозчинними?

Отже, до водорозчинних вітамінів відносяться елементи, які володіють безліччю корисних властивостей, необхідних для здоров’я людини. Серед них є тіамін, його ще називають вітамін В1. Даний компонент є дуже важливим. Саме він здатний забезпечувати організм енергією, потрібною для росту і правильного розвитку.

Такий елемент позитивно позначається на розумових та фізичних здібностях. Завдяки тиамину людина стає набагато стійкішою перед стресами. Ця речовина займає вржливе місце в процесах обміну.

До наступного водорозчинного елемента відносять рибофлавін або, як його ще прийнято називати, вітамін В2. Що стосується його властивостей, то вони полягають в тому, що цей компонент дуже корисний для зору. Він міститься в сітківці ока. Дана речовина захищає зір від будь-яких шкідливих впливів, до яких відноситься і сонячний. Рибофлавін бере участь у процесах метаболізму, куди відноситься, наприклад, обмін білків або жирів.

Наступним вітаміном даної категорії є ніацин, тобто вітамін ВЗ. Ця речовина бере участь в утворенні ферментів, які необхідні для протікання окислювально-відновних процесів.

Це також необхідно для вуглеводів (ліпідів). Крім того, нікотинова кислота, тобто ніацин, займає важливе місце в регулюванні функцій, що належать до щитовидної залози і наднирників. Більш того, такий елемент необхідний для процесу порушення психіки і її гальмування.

Серед розчинних вітамінів знаходиться і вітамін В4 (холін). Він перешкоджає утворенню жовчних каменів. Здатний позитивно впливати на нормалізацію сну. Підтримує і відновлює структуру нервових тканин.

Щоб підтримувати хороший стан крові, потрібна пантотенова кислота. Ще вітамін В5 відрізняється своїм позитивним впливом на метаболізм. Його потрібно вживати для того, щоб статеві залози, наднирники функціонували правильно. Пантотенова кислота бере участь в багатьох хімічних реакціях клітин.

До водорозчинних вітамінів, крім групи В, відноситься також вітамін Н1, тобто параамінобензойна кислота. В такому елементі має потребу шкіра. До того ж він бере участь в обміні речовин.

Інозитол є природним антидепресантом, який здатний привести в норму сон і відновити нервову тканину. Він необхідний для тих, хто страждає безсонняя і знаходяться в постійному нервовому напруженні.

Позитивно позначається на працездатності піридоксин. Він приводить до норми діяльність щитовидної залози. Позитивно впливає на статеві залози, наднирники. Вітамін В6 збільшує швидкість обміну речовин. Він теж займається зміцненням нервової системи. Як і попередній вітамін, вважається антидепресантом.

Біотин необхідний саме для жіночої частини населення, оскільки має позитивний вплив на волосся, нігті і шкірну поверхню.

Багатьом знайомі корисні властивості фолієвої кислоти, яка теж належить до водорозчинних вітамінів. Вона позначається на рості, проліферації та розвитку тканин. Якщо в людському організмі її недостатньо, то псується шлункова кислотність. Крім того, вітамін В9 покращує працездатність людини, з цієї причини він незамінний для тих, хто постійно перебуває в офісі.

Останнім часом людей, які страждають від проявів алергії, стає все більше, тому ціанокобаламін є важливим для всіх. Головною його властивістю можна вважати саме протиалергічну, але не менш важливою є імуномодулююча, антиатеросклеротична. До того ж вітамін В12 нормалізує тиск, бере участь у функціонуванні нервових тканин, покращує репродуктивні функції.

Корисні властивості вітаміну С відомі всім. Він необхідний для підтримки імунітету. Цитрусові рекомендують вживати в застудний період в якості профілактики. Аскорбінова кислота володіє і багатьма іншими властивостями, про які деякі люди навіть не здогадуються.

Детальна характеристика водорозчинних вітамінів

У яких продуктах можна знайти корисні водорозчинні вітаміни?

Отже, тіамін слід шукати в зародках пшениці, субпродуктах і дріжджах. Рибофлавін є як у м’ясних продуктах, так і молочних, також в жовтках. Нікотинову кислоту можна розшукати в м’ясі, печінці, зерновому хлібі і дріжджах. Пантотенова кислота широко поширена. Піродоксин містять яйця, нирки, хліб (саме грубого помелу) і печінка. У яйцях, молоці, рибі, м’ясі і сирі знаходиться ціанокобаламін.

Якщо потрібна фолієва кислота, то тоді слід вживати білу рибу, нирки, овочі зеленого кольору і печінку.

Біотин розташований у зародках пшениці, нирках і печінці. А ось аскорбінова кислота міститься в цитрусових, зелених овочах, помідорах і картоплі. Якщо вітаміни, які відносяться до групи В, можна знайти в продуктах, що мають тваринне походження, то вітамін С відрізняється тим, що зустрічається в більшій мірі саме в рослинній їжі.

Якщо потрібна детальніша характеристика водорозчинних вітамінів, то, крім тих корисних властивостей, які були вказані вище, слід зауважити, що вітамін В1 нормалізує діяльність серця, впливає на функції, які виконують органи травлення, сприятливо позначається на руховій та секреторній функціях шлунку.

Вітамін В2 розглядається як фактор зростання. Завдяки йому відбувається розщеплення вуглеводів в найбільш повній мірі. Тому даний компонент є дуже важливим саме для тих, хто вважається прихильником правильного харчування.

Такий вітамін потрібно поєднувати з крохмалистою їжею. Крім того, якщо людина харчується переважно жирною їжею, їй теж не слід забувати про зазначений вітамін.

Окремо хочеться сказати про вітамін С. Його біологічна роль переважно пов’язана з такими діями, як окислювально-відновні процеси. Цей компонент тісно пов’язаний з білковим обміном. Якщо в організмі простежується його дефіцит, то тоді потреба в білку зростає.

Аскорбінова кислота необхідна ще й для того, щоб підтримувати в нормальному стані стінки капілярів, зберігати їх еластичність. Якщо вітаміну С не вистачає, то відбувається ламкість капілярів, спостерігається схильність до крововиливів. Так, у людини кровоточать ясна під час чищення зубів, що свідчить про авітаміноз.

Вітамін В3 багатофункціональний, займається регуляцією функцій нервової системи.

Якщо в організмі утворилася нестача вітаміну В6, то в такому випадку відбудеться жирова інфільтрація печінки.

В якості висновку

Зазначені речовини необхідно приймати курсами, тобто два рази протягом року. Даного підживлення людському організму досить, щоб він функціонував в повній мірі.

Будьте здорові!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code