vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Вимір базальної температури при затримці місячних

Базальна температура при затримці місячних може розповісти про вагітність, що настала, або про яку-небудь збої в організмі жінки. Базальна температура (БТ) – це температура тіла в стані повного спокою (як фізичного, так і емоційного). Тобто вимірювати температуру тіла в стані спокою потрібно вранці після нічного сну.

Измерение базальной температуры при задержке месячных

Вимірювання можна проводити трьома способами: анальним (в прямій кишці), вагінальним (у піхву) і оральним (в ротовій порожнині). Для такої процедури підійде лише ртутний градусник, оскільки решта мають велику похибка у вимірюваннях. При використанні ртутного градусника потрібно дотримувати всі запобіжні заходи.

Як може допомогти знання базальної температури?

Стежити за БТ рекомендують в наступних випадках:

  • виявлення гормональних збоїв в організмі;
  • підвищення ймовірності зачати дитину, особливо якщо це не відбувається дуже довго;
  • діагностика безпліддя;
  • затримка місячних, яка може вказувати на наявність вагітності.

Графік змін БТ

Головне правило вимірювання – це систематичність. Температура тіла в стані спокою, яка виміряна тільки один раз під час затримки, не буде нести жодної інформації. Тільки щомісячні заміри під час овуляції перед місячними, у перші дні менструації і після неї зможуть розповісти про зміни, що сталися в організмі.

Жінці, яка планує вагітність або має хвороби статевих органів, фахівці рекомендують вести графік змін базальної температури. Тоді, спостерігаючи її зміни під час кожного менструального циклу, можна судити про настала або настали вагітності при затримці менструації.

Як правильно вимірювати базальну температуру?

Правила вимірювання температури в стані спокою під час затримки менструації або до її настання завжди одні й ті ж, як і в будь-який інший день циклу. Правила для виміру показників теплового стану:

  • вимірювання проводяться кожен день;
  • час виміру має бути одним і тим же (різниця – 30 хвилин, але не більше);
  • завмер виконують ртутним градусником у роті, піхву або прямій кишці;
  • вимірювання кожен раз повинні проводитися в одному і тому ж місці (якщо вибрано оральний спосіб, то вимірювати лише за його допомогою).

Існують деякі нюанси вимірювання БТ. Якщо в якості способу зняття даних БТ був обраний оральний, то в цьому випадку градусник необхідно покласти на язик і витримати 5 хвилин. При інших методах вимірювання можна обійтися і 3 хвилинами. Виконувати вимірювання базальної температури тіла потрібно після 3 годин безперервного сну, тобто краще всього проводити процедуру вранці (відразу після пробудження).

Проводити замір потрібно, не піднімаючись з ліжка. Значить, заздалегідь потрібно підготувати градусник і помістити його на відстані витягнутої руки, щоб зранку не підніматися з ліжка. Кожна година, проведена в пильнуванні після пробудження, збільшує БТ на 0,1° с. Якщо пробудження відбулося раніше призначеного для вимірювання часу, то його краще провести відразу, а не чекати потрібного моменту.

Використовувати потрібно кожного разу один і той же градусник. У разі використання ртутного градусника струсити його краще з вечора, щоб рухи не позначилися на результаті.

Проводити вимірювання БТ потрібно тільки в горизонтальному положенні. Перед проведенням процедури не допускається навіть звичайна ранкова активність. Після пробудження потрібно повільно простягнути руку, взяти термометр, після чого поставити його для зняття даних температури. Після фіксації БТ її відразу потрібно перенести на графік. Якщо людина захворіла і у нього піднялася температура тіла, вимірювання БТ проводити не рекомендується. Гормональні препарати впливають на зміну БТ.

БТ при затримці критичних днів

В іншому випадку підвищений показник буде свідчити про гормональному збої в організмі. БТ може коливатися. Це вважається нормальним явищем, тому що в різні періоди менструального циклу відзначається різний рівень гормонів в організмі. У період до настання овуляції БТ не перевищує 37° С, а з настанням місячних градус більше 37° с Перед овуляцією, як показує статистика, показник знижується, а після неї (до початку менструації) знову підвищується приблизно на півградуса.

Предовуляторный період може тривати по-різному. Коли різко підвищується БТ, то це означає, що овуляція настала. Період після овуляції завжди триває 12-14 днів, тобто у разі підвищеної базальної температури більше 14 днів можна говорити про вагітність, що настала.

Протягом всієї вагітності градус буде підвищеним, а менструація так і не настане. Якщо ж на будь-якому терміні вагітності базальна температура різко знижується, це може говорити про загрозу переривання вагітності. Тоді слід звернутися до лікаря.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code