vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Вітаміни після пологів

Вітаміни після пологів стають необхідні кожній жінці. Вживання вітамінів в післяпологовий період дозволить швидко повернути жінці здоров’я і красу.

Витамины после родов

Причини, по яким потрібно приймати вітаміни після вагітності:

  1. Відновлювальний процес після пологів може бути тривалим, а може зайняти невеликий проміжок часу. І вирішальним фактором в цьому стане баланс вітамінів в організмі.
  2. Враховуючи, що годуюча жінка віддає з грудним молоком ще і вітаміни, то повноцінного комплексу мікроелементів від прийому їжі не буде.
  3. Організму для боротьби з багатьма інфекційними захворюваннями потрібна достатня кількість вітаміну С. Отримати його з продуктами харчування в період годування не вийде, так як практично всі вони відносяться до заборонених із-за можливості розвитку алергії у малюка.
  4. Під час вагітності у жінок утворюється нестача вітаміну Ст. Заповнити його за допомогою одного живлення неможливо.

Які групи вітамінів необхідні після пологів?

Кожна з жінок втрачає велику кількість крові під час пологів. Це відразу ж впливає на показники рівня гемоглобіну. Тому необхідно приймати вітамінні комплекси, які дозволяють повернути кількість заліза в норму. Варто пам’ятати, що відразу відновити нормальні показники не вийде, рівень гемоглобіну повертається в норму через два місяці.

Не варто зловживати залізовмісними препаратами, так як їх надлишок може спричинити проблеми з шлунком.

Вітаміни групи А беруть участь у формуванні кісткової тканини і зубів, у захисних функціях організму, шкіри і слизової оболонки, дають можливість підвищувати імунітет.

В залежності від того, чи годує жінка дитину грудним молоком чи ні, і буде змінюватись добова доза вітаміну: для годуючих – 2500 МО, для некормящих – 2000 МО.

Чорна смородина, абрикоси, шипшина, кавуни, солодкий перець, капуста, петрушка, морква, щавель, риб’ячий жир, вершкове масло, твердий сир, сир, яєчні жовтки містять вітамін А. Цей список буде корисним для некормящих мам, так як майже всі продукти протипоказані в перші місяці для годуючих жінок.

Група вітамінів У вкрай важлива і для молодої мами, і для її дитини. Якщо в організмі спостерігається тривалий час нестача цього вітаміну, то може розвинутися депресія, відбуваються порушення перебігу хімічних процесів. Кожній молодій мамі призначається комплекс вітамінів, у яких міститься достатня кількість вітамінів В6 і В12, В9, В1.

Вітамін В1 дозволяє жінці легше перенести навантаження на нервову систему, допомагає засвоювати вуглеводи їжі, діє як абсорбент для організму.

Годуючим мамам рекомендується приймати не більше 3 мг на добу, для некормящих – норма в два рази менше. Продукти, багаті цим вітаміном: гречка, морква, цибуля, редька, картопля, молоко, дріжджі.

Вітамін В2 допомагає нормалізувати вуглеводний обмін, впливає на засвоєння заліза, що необхідно для правильного функціонування щитовидної залози. Годуючим мамам потрібно 2,2 мг, а некормящим – 1,8 мг.

Якщо ви вживаєте молоко, печінка, банани, горох, то повинні знати, що в цих продуктах міститься вітамін В2.

Вітамін важливий для відновлення правильної роботи судин, хрящів, еластичності шкіри. Нормалізація балансу вітаміну Д допоможе в процесі відновлення кісткових тканин і зміцнення зубів. Якщо в організмі спостерігається нестача цього вітаміну, то може почати розвиватися остеохондроз.

Як правильно підібрати вітамінний комплекс після пологів?

Які вітамінні комплекси приймати кожної з жінок, повинен вирішувати лікар. Він спостерігав за перебігом всієї вагітності, бачив по проведеним аналізам, які порушення або збої давав організм, як протікали самі пологи, були ускладнення, і може судити про стан організму після народження дитини.

Комплекси вітамінів під час вагітності будуть кардинально відрізнятися від тих, які прописуються у відновний період. Кращим варіантом вважається прийом препаратів однієї і тієї ж марки як під час вагітності, так і після неї. В основному виробники вітамінних комплексів розробляють цілі системи, які дозволяють нормалізувати кількість всіх корисних речовин за мінімальний час.

Фахівці рекомендують приймати препарат «Елевіт», акцентуючи увагу породіллі на те, що в цьому комплексі найкраще збалансовані необхідні вітаміни. Але як показує практика, для годуючих мам це ліки не підходить. Багато дітей відмовляються пити грудне молоко, так як воно набуває гіркий смак.

Добре себе зарекомендували вітамінні комплекси «Алфавіт Мамине здоров’я». Їх склад підібраний таким чином, щоб харчові добавки збільшували вплив кожного з компонентів. Лікарі також стверджують, що такий комплекс більше підходить для годуючих мам, так як таблетки приймаються кожні 4 години, тобто між кожним проміжком годування.

Це забезпечує оптимізацію запасів мінералів і вітамінів, незважаючи на те що частина буде йти разом з грудним молоком. Допомагає відновити кількість кальцію комплекс «Вітрум». Одна капсула містить 10 вітамінів і 3 мінералу, які необхідні в післяпологовий період.

Яким продуктам віддавати перевагу при годуванні грудьми?

Якщо жінка не годує дитину груддю, то відновитися з допомогою і продуктів харчування, і вітамінних комплексів набагато легше. Їй не потрібно думати про можливі побічні ефекти або алергічних реакціях у дитини від лікарських препаратів або продуктів, якими багаті на вітаміни. Вона зможе приймати будь-комплекс, який їй пропише лікар.

Більш складна ситуація з годуючої жінкою. Тут лікарі розробили комплекси не тільки вітамінів, але і правильного харчування, яке не зашкодить малюкові і відновить маму.

Гінекологи та педіатри рекомендують, щоб у раціоні годуючої матері містилися продукти, вирощені у себе на грядці або в селі. Не варто харчуватися в цей період продуктами, походження яких невідоме.

Для нормалізації балансу заліза, цинку, міді, магнію в організмі лікарі рекомендують кілька разів на тиждень вживати бобові. Вони дають змогу стабілізувати в жінки і правильно розвинути у дитини нервову, ендокринну та імунну систему.

Вони допомагають наситити організм необхідними білками. Потрібно правильно готувати це м’ясо і віддавати перевагу приготовленого м’яса на пару. У раціоні обов’язково повинні бути присутніми каші. Вони нормалізують роботу кишечника, що дає можливість уникнути інтоксикації, яка впливає на якість молока. Більшість каш містять необхідні вітаміни.

Вітаміни після пологів повинна приймати кожна жінка. Вони не тільки допомагають швидко відновитися, але і підтримують в період лактації здоров’я жінки і її красу, допомагають дитячому організму отримати всі необхідні для росту і розвитку мікроелементи.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code