vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

У чому переваги БАД і вітамінів?

Зараз все більше рекламуються БАД, вітаміни при цьому відходять на другий план. У сучасному суспільстві пріоритетним питанням є підвищення якості життя та покращення стану здоров’я людини. Використання Бадів і вітамінів надає істотну допомогу у вирішенні цього питання.

В чем преимущества БАД и витаминов?

Біологічно активні добавки (БАД) – це комплекси біологічно активних речовин, призначені для додавання в їжу або вживання як самостійного продукту. Вітаміни і Бади спрямовані на заповнення дефіциту мікро – та макронутрієнтів в організмі людини, що сприяє профілактиці, лікуванню, детоксикації.

Біологічно активні добавки, як і спеціалізовані вітаміни, є самим ефективним способом компенсувати недолік корисних речовин в їжі, що виникає через неповноцінне харчування. Наприклад, в холодну пору року наш організм не отримує у достатній кількості всі вітаміни і мінерали, тому вживання Бадів необхідно для підтримки здоров’я. Також прийом добавок рекомендується під час весняно-осіннього авітамінозу. Більшість Бадів відносять до класу природних харчових компонентів.

Роль Бадів в медицині

Ще в давнину люди використовували деякі види рослин і тварин в лікувальних цілях. Протягом десятків століть харчові добавки були єдиним лікувальним засобом, але з розвитком хімічної синтезованої фармакології засоби на основі натуральних рослин відійшли на другий план, але ненадовго. В кінці ХХ століття вчені почали дослідження і розробки Бадів, і це повернуло попит на біологічно активні добавки.

З розвитком микронутриентологии стало можливо знайти відповідну добавку для вирішення проблеми практично в будь-якій галузі медицини. Деякі лікарі і вчені вважають, що Бади є ефективним способом профілактики виникнення захворювань, а часто і ліками.

Бади випускають у формі таблеток, пігулок, жувальних гумок, розчинів, бальзамів, екстрактів, концентратів, кремів. Вони містять вітаміни, мінерали, метаболіти, екстракти трав і амінокислоти, отримані з рослинних і тваринних компонентів.

Які існують види Бадів

Існує три основних види, які поділяються за призначенням і складом.

Нутрицевтики – це необхідні і натуральні компоненти їжі, такі як вітаміни. Вони не накопичуються в організмі, тому їх присутність в раціоні необхідно. Цей тип добавок коригує хімічний склад їжі і є перехідним варіантом між їжею і ліками. Вони сприяють профілактиці захворювань і оздоровленню організму.

Парафармацевтики – підтримують фізіологічну активність окремих органів і систем у цілому. Парафармацевтики – це компоненти рослин, морепродуктів, тварин, що володіють лікувальними властивостями.

Еубіотики – це біологічні добавки, що складаються з мікроорганізмів і їх метаболітів: біфідобактерії, лактобактерії та інші бактерії, синтезуються в кишечнику людей. Еубіотики одержали широке поширення при профілактиці та лікуванні захворювань ШЛУНКОВО-кишкового тракту.

Де застосовують Бади

Біологічно активні добавки і вітаміни отримали широке поширення в таких напрямках медицини, як дієтологія, дерматологія та косметологія, трихологія, гастроентерологія, кардіологія, неврологія.

У цих галузях біологічно активні добавки застосовуються як профілактичні засоби. Вони мають допоміжний лікувальний ефект у сполученні з медикаментами.

У наш час учені і медики працюють над розвитком натуральних медичних препаратів. Вже давно те, що вважалося БАДом, використовують як повноцінне лікування. Наприклад, «Карсил» – препарат для поліпшення і лікування печінки. Він виготовлений на основі розторопші.

Прийом біологічно активних добавок у традиційній медицині переслідує такі цілі, як:

 • заповнення дефіциту біологічно активних речовин, що надходять з їжею;
 • зниження калорійності раціону для регулювання маси тіла;
 • профілактика порушень обмінних процесів в організмі;
 • очищення організму від токсичних речовин;
 • нормалізація мікрофлори кишечника.
 • стабілізація артеріального тиску;
 • лікування безсоння і неврозів;
 • підвищення опору організму до несприятливого впливу навколишнього середовища;
 • відновлення клітин органів, їх очищення і стабілізацію функціонування;
 • поліпшення зору;
 • негормональний регулювання менструального циклу;
 • зміцнення стану нігтів, волосся та шкіри.

Розглянемо список добавок, які відмінно себе зарекомендували як у клінічних дослідженнях, так і в практичному застосуванні споживачами:

 1. Комплекси вітамінів і мінералів.
 2. Риб’ячий жир.
 3. Таблетки від кашлю і болю в горлі (містять м’яту, евкаліпт і т. д.).
 4. Хлорофіліпт (випускають у формі таблеток, спиртового і масляного розчину).
 5. Прополіс.
 6. Трав’яні і квіткові збори (для профілактики загострень хронічних, очищення і лікування всіх органів).
 7. Ефірні масла (для внутрішнього та зовнішнього застосування).
 8. Настій валеріани.
 9. Препарати урологічного призначення: «Уролесан», «Канефрон» (вони є найефективнішими за своїм призначенням, не маючи більш дієвих синтетичних аналогів).
 10. Стевія – натуральний замінник-підсолоджувач (не викликає інсуліновий відгук).
 11. L-карнітин сприяє схудненню, нормалізує ліпідний обмін.
 12. Гематоген.
 13. Екстракти рослин різного призначення.
 14. Желатин і агар-агар.

Окремою групою можна уявити Бади для схуднення. Вони бувають пригнічують апетит, сечогінними, кавовміщуючими, що підвищують насичуваність, що містять харчові волокна, а деякі з них здатні замінити прийоми їжі. Біологічно активні добавки знайшли широкого застосування.

Чим же Бади краще фармацевтичних засобів

Між БАДами і медикаментами існують очевидні відмінності. Принципова відмінність – це швидкість і сила, з якою препарат діє на організм. Лікарський засіб діє швидко і сильно, але має ряд протипоказань і побічних дій, іноді таких, що позитивний ефект втрачає свою значимість. Деякі медикаменти мають тривалий термін виведення компонентів з організму, а включаючи в свій склад токсичні домішки (в малих дозах), організм накопичує їх, що не може не позначитися негативно в майбутньому.

Вони не чинять негативного впливу на функціонування інших органів, на відміну від синтетичних препаратів, які тут лікують – там калічать. Між ними величезна різниця, і з кожним роком розробок і досліджень в області натуральних добавок ця різниця зростає.

Є панацеєю Бади

Використання добавок досі викликає бурхливі обговорення і суперечки, хоча прихильників більше, але супротивників теж потрібно почути.

Ось аргументи проти деяких добавок, з якими поки треба рахуватися:

 • дії Бадів недостатньо вивчені;
 • у продажу несертифіковані добавки;
 • Бади мають побічні ефекти (яких набагато менше, чим у медикаментів);
 • не досліджена повною мірою сумісність компонентів;
 • не відомо взаємодія з медикаментами;
 • існує ризик зараження вірусами від добавок тваринного походження.

Існує величезна кількість людей, для яких БАД стали панацеєю. По всьому світу існують цілі культури, які, використовуючи досягнення фармакологічної промисловості, живуть довго і добре. Наприклад, монахи на Сході, гірські і сибірські народи, корінне населення Америки. Від них до наших днів дійшли рецепти натуральних лікувальних засобів, які зараз активно вивчаються медиками і вченими. У XXI столітті все більше людей по всьому світу збагачують свій раціон з допомогою БАД і вітамінів.

Адже добавки, крім сприятливого впливу на організм, викликають ефект плацебо, налаштовують організм на зцілення і очищення, активізують уповільнені процеси, відновлюють баланс і заповнюють дефіцит, роблять наше життя комфортним і приємним. Все більше лікарів рекомендує використання добавок у раціон як для профілактики, так і для лікування. Найчастіше Бади дешевше фармакологічних препаратів, що позитивно позначається на їх розповсюдженні.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code