vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Настання місячних після проведення медикаментозного переривання вагітності

Місячні після медикаментозного переривання вагітності у всіх жінок починаються в різні терміни. Це пов’язано з індивідуальними особливостями організму. Наступ дати чергової менструації не можна визначити точно після того, як було проведено видалення плодового яйця, але існують певні медичні норми, згідно з якими у гінекологічно здорової жінки має розпочатися менструальна кровотеча.

Наступление месячных после проведения медикаментозного прерывания беременности

Як відбувається медикаментозний аборт?

Переривання вагітності за допомогою спеціальних лікарських препаратів на мінімальних термінах виношування вважається самим щадним методом для організму жінки. Такий аборт не передбачає операційного втручання.

Медикаменти, які використовуються при такому аборті, змінюють гормональний фон. Вони знижують активність прогестерону, який необхідний для продовження вагітності.

Згідно зі статистичними даними, після прийому таких таблеток у кожної другої жінки протягом наступних двох діб відбувається викидень. У деяких ситуаціях процес відторгнення заплідненої яйцеклітини може тривати довше і досягати 14 днів. У цей час у жінки спостерігаються кров’янисті виділення, які не мають ніякого відношення до менструації.

Визначення дати настання менструації

Вдень першої менструації прийнято вважати початок кровотечі, під час якого і відбувається викидень. Згустки крові у виділеннях свідчать про те, що відбувається відторгнення заплідненої яйцеклітини. Спочатку кровотеча може відрізнятися рясністю і хворобливістю, але поступово воно стане менше. При дуже сильних кровотечах рекомендується звернутися до лікаря, оскільки цей симптом може бути пов’язаний з гормональним дисбалансом або ендометріозом. Визначити, що саме стало причиною рясного і тривалого кровотечі можна тільки після того, як лікар проведе обстеження.

Якщо відторгнення плодового яйця пройшло без ускладнень, і жінка є гінекологічно повністю здоровою, то до дати початку аборту додають кількість днів, що дорівнює тривалості її повного менструального циклу. Отримана дата і буде тим числом, коли повинні початися чергові місячні.

Дана система обчислення підходить приблизно в 60% випадків після переривання вагітності медикаментозним способом. Але можуть бути і відхилення в кілька днів (приблизно 10).

Фактори, що впливають на відновлення менструального циклу

Після аборту місячні у деяких жінок протікають «незвично». Вони можуть бути тривалішою, сильніше і болючіше. Як правило, такі симптоми проходять протягом кількох місяців. Після того як організм повністю відновиться, менструальний цикл прийде в норму. На відновлення організму впливають різні фактори. Ось деякі з них:

  • наявність хронічних захворювань;
  • гінекологічні хвороби;
  • гормональні збої;
  • захворювання щитовидної залози або надниркових залоз;
  • тиждень вагітності, на якій був зроблений аборт;
  • якість використовуваного фармацевтичного препарату.

Варто зазначити, що даний спосіб переривання вагітності не дає 100% гарантії, хоча і досить ефективний. Лікарські препарати, що приймаються не завжди здатні спровокувати викидень. З цієї причини затримка місячних після аборту повинна послужити приводом для звернення до гінеколога. У пацієнтки можуть також спостерігатися інші симптоми, наприклад, токсикоз. Самостійно визначати наявність вагітності за допомогою аптечних тестів не рекомендується. Відбуваються гормональні зміни в жіночому організмі вплинуть на показання тесту і дадуть помилковий результат. Кращим способом підтвердити або спростувати викидень є УЗД обстеження.

Крім того, після аборту жінка повинна користуватися засобами контрацепції, так як не виключено повторне зачаття. Тому якщо після проведеного фармакологічного аборту у жінки не настає менструальна кровотеча в передбачуваний термін, їй слід звернутися до лікаря. Біль внизу живота, яка буває схожою з переймами, а також підвищення температури тіла може свідчити про те, що в порожнині матки залишилися частинки плідного яйця, тобто викидень стався не повністю.

У тих випадках, коли медикаменти не допомогли і не стався викидень, медицина не рекомендує зберігати вагітність, якщо раптом жінка передумала і захотіла виносити дитину. Навіть якщо препарат не спровокував відторгнення плодового яйця, він міг йому нашкодити. Така вагітність вже вважається небажаним, так як велика ймовірність вроджених патологічних вад.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code