vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Харчова алергія у дорослих: симптоми і лікування

Багато страждають від харчової алергії у дорослих, симптоми і лікування якої потрібно знати для того, щоб уникнути подібних проблем зі здоров’ям.

Пищевая аллергия у взрослых: симптомы и лечение

Так які ж симптоми можуть виникнути при харчовій алергії і з допомогою яких засобів їх можна подолати?

Як виявляється харчова алергія?

Як виявилося, мало хто має уявлення про харчової алергії і часто плутає її з іншими захворюваннями, а адже ця недуга зустрічається досить часто. Так, даний вид алергії проявляється в тому випадку, якщо людський організм має чутливість перед тим чи іншим продуктом. Якщо ж під час вживання певної їжі у нього виникають характерні симптоми, то це, в свою чергу, свідчить про наявність зазначеного захворювання.

Щоб визначити причини, за якими виникає така алергія, були проведені протягом багатьох років різні дослідження, які дозволили встановити наступне. Так, на освіту харчової алергії в першу чергу впливає спадковість, знижений імунітет і інші причини. Крім того, слід враховувати, що зазначена алергія може бути яскраво вираженою, так і прихованої.

Якщо говорити про першу формі алергії, то будь-які її ознаки з’являються тільки тоді, коли людина вже прийняв певний продукт, який здатний викликати алергічну реакцію.

А ось що стосується прихованої форми, то вона має значно динамічний характер. Більш того, якщо своєчасно не відмовитися від тієї їжі, яка викликає неприємні симптоми, то в такому випадку захворювання стане хронічним. Якщо це станеться, то у хворого буде наступати стадія спокою тільки тоді, коли він буде відмовлятися від алергену.

Прихована форма алергії може бути цілодобовою, температурної, стрибкоподібною, а ще супутньої.

Коли у людини утворюється цілорічна хвороба, то симптоми при цьому будуть давати про себе знати постійно протягом дня. Стрибкоподібний вигляд є ще більш неприємною, оскільки тут ознаки будуть з’являтися навіть тоді, коли людина буде приймати ту їжу, яка не є алергічною. При такій формі хворий буде страждати від частих головних болів.

Якщо у людини температурна форма, то вона буде спостерігатися, навіть коли відбудеться незначне охолодження в організмі. При цьому симптоматичні прояви прискорюються.

Що стосується супутньої алергії, то вона вміщує у собі одразу декілька видів, тобто у людини виникають неприємні симптоми не тільки під час прийому того чи іншого продукту, але і на його запах.

Що ще потрібно знати?

Крім того, тип алергії може класифікуватися залежно від прийнятої їжі. Так, дорослі найчастіше страждають від алергії на такі продукти. Це стосується риби, фруктів і різних ягід, різноманітних продуктів моря, яєць, арахісу, шоколадних виробів та меду. Сюди слід віднести горіхи, причому будь-які їх види.

Якщо говорити про те, як проявляється харчова алергія у дорослих, то вона може відрізнятися в залежності від локалізації і форми. Не останньою є і ступінь тяжкості.

Найбільш типові симптоми можуть проявлятися у вигляді свербежу, який утворюється в порожнині рота. У багатьох випадках при алергічної реакції людина страждає від оніміння, у нього набрякають губи, язик, а також слизова, у хворого постійно закладений ніс, з якого виділяється водяниста рідина.

Такі симптоми будуть давати про себе знати відразу ж після того, як людина вживає продукт-алерген. Через деякий час є ймовірність, що будуть ще й інші прояви, характерні для даного захворювання. Сюди слід віднести тягар, спостерігається в області шлунка, постійні запори, у хворого знижується апетит, він відчуває нудоту, коліки, а в деяких випадках прийом їжі закінчується блювотою. Може з’явитися пронос або ентероколіт, який буде мати алергічний характер.

Найчастіше блювотний позив відбувається через кілька хвилин після того, як пацієнт закінчив прийом їжі і навіть через кілька годин. В цей час з організму виходить з’їдена, але не перероблена їжа. А ось такий симптом, як коликию теж може дати про себе знати не відразу після їжі, а на протязі дня. Іноді виникає розлад шлунка, але це відбувається в окремих випадках, під час цього в калі виявляється слиз. Так як при такої хвороби спостерігається постійні больові відчуття в області живота, що негативно позначається і на загальному самопочутті, то не дивно, що в цей період у людини зовсім пропадає апетит.

До самого найбільш яскраво вираженого симптому, який проявляється саме у дорослих, слід віднести рідкий стілець. Він виникає відразу ж після того, як була вжита їжа, що є алергеном.

Якщо хворий страждає від різкого освіти больового синдрому, проносу з виділенням слизу і метеоризму, то це означає, що у нього алергічний ентероколіт. Ця форма захворювання проявляється у вигляді слабкості, головного болю чи запаморочення. Іноді при алергії на їжу може спостерігатися ускладнена дефекація.

До того ж треба знати, що ознаки харчового недуги у дорослих людей можуть з’явитися і на шкірному покриві. При цьому хворий може страждати від атопічного дерматиту, кропив’янки або набряку Квінке, який є дуже небезпечним для здоров’я людини.

Якщо були виявлені ознаки, які описані вище, то слід негайно проконсультуватися з фахівцем, а саме лікарем-алергологом, який для початку проведе необхідне тестування і тільки після припише правильну терапію, яка призначається в індивідуальному порядку. Лікар також розробить і спеціальну дієту, якщо у цьому є необхідність.

Як усунути харчову алергію у дорослих?

Перед тим як почати лікування харчової алергії у дорослих, необхідно визначити продукт, який власне і викликає подібну реакцію. Так, існують певні види їжі, які мають різну ступінь активності. Найвища ступінь у яєць, моркви, різних видів цитрусових, шоколадних виробів, напоїв, до складу яких входить кофеїн, грибів, риби, ягід червоного кольору, динь і меді.

Якщо говорити про середній мірі, то це відноситься до кукурудзі, горосі, картоплі, свинині, персикам і таким крупам, як гречана і рисова.

Слабка алергенна активність спостерігається в кабачках, яблуках і сливах, агрус, баранині. У деяких випадках алергія проявляється не на той чи інший продукт, а на ті добавки, які власне спостерігаються в його складі. Це стосується ароматизаторів, емульгаторів, барвників та інших шкідливих речовин, які додаються для того, щоб поліпшити смак.

Алергію розпізнати буде просто, достатньо ознайомитися з тими симптомами, які були вказані вище.

До того ж важливо – лікування харчової алергії багато в чому залежить від симптомів, ступеня і інших особливостей даного захворювання, які може визначити фахівець. І тільки після того, як лікар встановлює діагноз, можна починати лікувати недугу тими засобами, які він пропише. При призначенні препаратів фахівець, як правило, вибирає саме комплексний підхід. Така терапія здатна усунути не тільки симптоми, які виникають при алергічній реакції, але вона необхідна і для профілактики будь-яких загострень.

Рекомендації

Перш чим відповісти на питання про те, чим лікувати харчову алергію у дорослих, слід враховувати, що під час дотримання призначеної терапії необхідно в обов’язковому порядку дотримуватися ще й спеціальної дієти, тільки вона повинна бути у відповідності з вагою та віком людини. Тут повинні враховуватися і наявність можливих захворювань у пацієнта. Таким чином, харчування при харчовій алергії повинно обов’язково бути збалансованим. До того ж доведеться розпрощатися зі шкідливими звичками у вигляді надмірного вживання алкогольних напоїв і куріння, оскільки вони можуть тільки погіршити і без того складне становище хворого.

Існує дуже багато різних видів засобів, які передбачають лікування харчової алергії. Так, якщо у хворого була визначена гостра форма, то тоді, швидше за все, фахівець пропише йому препарати у вигляді таблеток. В такому випадку відмінно підійде супрастин.

Якщо у людини легка ступінь або ж середня, то тоді захворювання можна усунути лоратадином, кестином, телфастом або ж цетиризином. Тобто при такої хвороби без антигістамінних препаратів просто не обійтися. І не слід боятися можливих побічних ефектів, оскільки такі медикаментозні засоби їх виключають. Вони є безпечними в повній мірі, тому їх можна вживати навіть дітям тільки при цьому слід обов’язково проконсультуватися з лікарем. До речі, у дитини цей вид алергії проявляється у вигляді дисбактеріозу, тому тут лікування передусім спрямоване на фізичний стан мікрофлори, а саме її відновлення.

При цьому ніякі лікарські препарати приймати не потрібно. Однак тут слід завжди бути вкрай обережним і при будь-яких обставинах намагатися уникати того продукту, який викликав алергію, в іншому випадку вона може прийняти хронічну форму і тоді від захворювання буде дуже складно позбутися.

Що стосується сучасних методів лікування цієї недуги, то сюди відноситься така імунотерапія, як аллергенспецифическая. Вона проводиться тільки тоді, коли у людини виникла алергія на життєво необхідний продукт. Але все ж ця процедура підходить більше для дітей, особливо тих, які залежать від грудного вигодовування і страждають від алергії на молоко. А для дорослих ця імунотерапія, як правило, не прописується.

В якості висновку

Необхідно розуміти, що харчова алергія у будь-якому випадку, тобто незалежно від тяжкості її перебігу, потребує звернення до кваліфікованого фахівця. Вся справа в тому, що якщо при даному захворюванні зайнятися самолікуванням, то воно може принести далеко не найкращі результати. До того ж якщо лікарські препарати будуть підібрані неправильно, так і дозування буде теж невірною, то тоді без постійних рецидивів не обійтися.

Всіляких ускладнень допоможе уникнути тільки лікар-алерголог, який і призначить адекватне та ефективне лікування. Тому не слід нехтувати вищевказаними радами, оскільки лікування харчової алергії є тривалим процесом, особливо, якщо звернення до фахівця було несвоєчасним.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code