vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Чому болить головка члена: можливі причини і лікування

Головка статевого члена – найбільш чутлива та уразлива область статевого члена. Причин виникнення болю в головці пеніса може бути кілька. Більшість з них пов’язані з наявністю в організмі венеричної інфекції. Інші з патологією внутрішніх органів, анатомічними особливостями головки і крайньої плоті, запальними процесами. Небезпечною є травма статевого органу, на тлі якої виник біль. Лікування призначається спеціалістом після встановлення основної причини патологічного стану.

1

Причини хвороби

Переважно біль у головці чоловічого статевого органу виникає при сечовипусканні. Подібний симптом свідчить про розвиток серйозного захворювання. Є кілька видів порушень, які можуть супроводжуватися подібними проявами:

 • Запальні процеси в сечовипускальному каналі.
 • Венеричні інфекції.
 • Патології сечового міхура або простати.
 • Наявність каменів у сечовому міхурі або сечовивідних каналах.
 • Фімоз.
1.1

Уретрит

Хвороба характеризується запаленням сечівника. Супроводжується ріжучим болем всередині і на кінчику головки і печіння при сечовипусканні. Існують специфічні і неспецифічні інфекції, що провокують розвиток захворювання. Специфічні передаються статевим шляхом, неспецифічні прогресують при порушенні роботи імунної системи.

Терапія проводиться антибактеріальними препаратами, які підбираються на основі аналізу на бакпосів або ПЛР.

1.2

Баланопостит

Захворювання інфекційного походження, що характеризується больовими відчуттями при виділенні сечі. Являє собою запалення крайньої плоті. Супроводжується гострим болем, різями, почервонінням і сильним свербінням.

Причинами виникнення можуть бути травми, механічні пошкодження, вроджені патології або інфекції. Сприяє розвитку захворювання і неправильна гігієна статевих органів. Або надмірна, коли чоловік постійно використовує антибактеріальне мило, через що порушується мікрофлора, або недостатня, коли слизова постійно піддається впливу інфекцій.

Лікування полягає в призначенні антисептичних і антибактеріальних місцевих препаратів і використанні народних методів: ванночок з відварами ромашки, марганцівкою або фурациліном.

1.3

Венеричні захворювання

Багато статевих інфекцій здатні викликати болі в області голівки статевого члена. Вони сприяють появі нехарактерних виділень без запаху або з неприємним ароматом. Також виникають болі при спорожненні сечового міхура, які пояснюються наявністю гною, що накопичується в уретрі. Вони проходять, коли повністю розкриваються кінці губ сечовивідного каналу в процесі сечовипускання.

Якщо будь-яке венеричне захворювання довго не лікувати, запальний процес може призвести до імпотенції або безпліддя.

1.3.1

Хламідіоз

Вважається найбільш поширеною венеричною патологією. Провокується паразитарними мікроорганізмами – хламідіями. Протягом тривалого часу не супроводжується ніякими симптомами.

Може викликати серйозні ускладнення, в тому числі синдром Рейтера, що супроводжується серйозними порушеннями зору, роботи репродуктивних органів і суглобів. Основні ознаки: підвищення температури, біль, виділення гною з уретри. Лікування комплексне. Основними препаратами є антибіотики. Додатково призначаються протигрибкові та протизапальні засоби.

1.3.2

Трихомоніаз

Хвороба викликає біль при відділенні сечі в області головки пеніса. Провокує розвиток таких хвороб, як простатит, уретрит або епідидиміт.

1.3.3

Герпес

Герпес – венеричне захворювання, викликане першим або другим підтипом вірусу. Може передаватися не тільки через традиційні сексуальні контакти, але і при оральному сексі, якщо активний партнер має висипання на губах. Супроводжується везикулярними висипаннями в паху, на пенісі, зокрема, на його головці.

Висипання представляє собою бульбашки, наповнені рідиною. Починається їх прояв з почервоніння, яке супроводжується печінням і сверблячкою. Бульбашки можуть лопатися і підсихати. Хвороба після зараження залишається назавжди в організмі, періодично рецидивує при зниженні імунітету. Захворювання лікується противірусним препаратом на основі ацикловіру, фамцикловира або валацикловіру.

1.4

Запалення простати або сечового міхура

Запалення сечового міхура називається циститом. З’являється прискореним сечовипусканням і болем в кінці сечовиділення. Лікується антибіотиками. Простатит, залежно від ступеня розвитку, може супроводжуватися також підвищенням температури тіла, нехарактерними виділеннями, імпотенцією. Антибактеріальне лікування з виявленням збудника. Нерідко захворювання можуть бути викликані статевими інфекціями.

Сечокам’яна хвороба характеризується больовими відчуттями, в тому числі і в області головки при пересуванні каменів.

1.5

Фімоз

Патологія представляє себе звуження апаратної крайньої плоті, в результаті чого оголення головки відбувається болісно або не відбувається зовсім. Розрізняють чотири стадії захворювання, кожна з яких характеризується своїми симптомами:

Стадія Симптоми
Перша Оголити головку повністю без болю не можна. Дискомфорт викликає сечовипускання, натискання на головку або ерекція. Спокійний стан характеризується відсутністю неприємних відчуттів
Друга Оголюється головка наполовину. Симптоми посилюються
Третя Головку пеніса боляче чіпати навіть у спокої, при порушенні або спорожнення сечового міхура симптоми посилюються
Четверта Головка майже повністю не відкривається. Сечовиділення супроводжується порушеннями струменя, він стає слабким, сам процес болючим

Основне лікування патології – хірургічне, проводиться обрізання. Терапія доповнюється використанням мазей і стероїдними протизапальними засобами. Вони роблять шкіру крайньої плоті більш еластичною.

1.6

Травми

Часто дискомфорт при сечовиділенні, біль при натисканні в головці провокуються отриманими травмами. Внутрішніх патологій не спостерігається.

Найбільш частими причинами подібних травм є:

 • Активне сексуальне життя. Тягнучі болі, проявляються при спорожненні. Спостерігається їх посилення при торканні. Проходить, якщо зробити перерву в інтимних відносинах.
 • Надмірна мастурбація.
 • Дефіцит мастила в піхві. При контакті найбільш чутливої частини статевого члена з сухою піхвою під час статевого акту з’являються больові відчуття в головці, її почервоніння та ін.

Ці ж причини здатні привести до розриву вуздечки. Після загоєння рани утворюється рубець, який провокує періодичні болі.

1.7

Порушення кровообігу

Патології, пов’язані з порушенням кровообігу в чоловічому статевому органі, включають: цукровий діабет, атеросклероз або облітеруючий ендартеріїт.

Дані процеси розвиваються повільно, тому ознаки з’являються не відразу. Потім відзначаються ниючі болі, ерозії на статевому органі.

2

Можливі наслідки

Найбільш частими наслідками болів патологічного походження є: порушення ерекції, зниження фертильності, ураження ЦНС. Більшість процесів, на тлі яких проявляється подібна симптоматика, викликають порушення сечовипускання і розвиток ракових та передракових утворень.

Існує ризик інтоксикації, формування некротичних областей, розвитку гангрени. Даними патологіями супроводжується близько 5% випадків.

3

Лікування

Лікування спрямоване в першу чергу на усунення причини прояву симптомів – болі.

Це може бути консервативна терапія або хірургічні методики. У першому випадку застосовується фізіотерапія та медикаментозне лікування, в останньому – оперативні втручання.

3.1

Медикаментами

Підбір препаратів залежить від патології. Інфекційні хвороби лікуються антибіотиками, противірусними та протизапальними препаратами. Призначаються також засоби, що допомагають зняти симптоми: спазмолітики, стероїдні протизапальні, анальгетики.

Неінфекційні захворювання лікуються за допомогою симптоматичної терапії або відновної. Застосовуються засоби, спрямовані на зменшення набряків.

3.2

Хірургічне

Характер оперативного втручання залежить від конкретної патології:

 • фімоз лікується обрізанням крайньої плоті;
 • зміна розмірів вуздечки – ринопластикою;
 • патології кровоносної системи усуваються ангіопластикою або тромбектомією.
 • при сечокам’яній хворобі застосовується ультразвукова методика та порожнинна операція, залежно від діаметра конкрементів;
 • при злоякісних процесах проводять резекцію або видалення статевого члена.

Хірургічний метод застосовується у випадку, коли лікування медикаментами не приносить результату або не підходить для усунення проблеми.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code