vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Алергія на солодке у дитини: чим лікувати

Багато батьків зіштовхуються з проблемою: алергія на солодке у дитини, чим лікувати. Алергія на солодке – поширена проблема. Відмовитися від тортів, цукерок, печива, морозива та інших смаколиків вкрай складно будь-якій дитині.

Аллергия на сладкое у ребенка: чем лечить

Алергія на солодке

Дуже важко батькам, діти яких страждають від алергії на солодке. Потрібно постійно бути напоготові, так як маленький може просто не розуміти, чому йому не можна солодке. Дитині треба пояснити, чому йому не можна їсти той чи інший продукт, що з ним може статися, якщо робити це потай від батьків. Так як алергія – явище дуже небезпечне, то в цій ситуації дитини можна навіть налякати, що з ним трапиться щось недобре.

Потрібно виявити чітку причину алергії, щоб знати, які саме види солодощів їсти заборонено. Іноді проблема може виходити не тільки від неслухняності дитини, який ніяк не може впоратися зі спокусою, але й від родичів. Бабусі і дідусі так і намагаються пригостити чимось солодким, вважаючи, що батьки занадто суворі, а від одного разу нічого не буде. Тому їм теж доводиться пояснювати, а іноді навіть набагато довше і популярніше, чим дитині, що таке алергія, чим це загрожує і чому не можна давати дитині солодощі, навіть з найкращих спонукань.

Але втішити батьків можна тим, що дитину не доведеться обмежувати у всіх солодких продуктах. Без солодкого і без глюкози організм людини дуже страждає, дитина може стати дратівливою, у школі у нього може різко впасти успішність, оскільки знизиться концентрація уваги. Це може навіть призвести до депресії. Тому дуже важливо виявити причину алергії. Тоді є сенс обмежувати маленького ласуна і забороняти лише ті солодощі, які викликають подібну реакцію.

Симптоми алергії

У алергії на солодке, як і у будь-якого іншого захворювання, є свої симптоми, за якими можна визначити, що саме сталося з дитиною на даний момент. Звичайно, нові солодощі треба давати з обережністю і уважно дивитися за реакцією дитини на протязі деякого часу.

Як проявляється алергія на солодке у дітей? По-перше, не потрібно чекати ознак і симптомів одразу після того, як дитина з’їв солодкість. Алергія починається через деякий час після того, як в організм потрапив джерело непереносимості. Це і є основною трудністю у виявленні причини, з якої виникає алергія. Вважається, що найбільш поширені симптоми на солодке – це шкірний висип. Висип може з’являтися на всіх ділянках тіла, і зокрема, на обличчі і щоках. Спочатку може бути прояв у вигляді дрібної висипки, але потім вона перетворюється на острівці почервонінь на шкірі, де вже зовсім неможливо розглянути границі прищиків. Такі острівці покриваються характерною скоринкою, неприємною на дотик, яка може лущитися. Зазвичай місця, де локалізуються висипання, дуже сильно сверблять. Чесати такі висипання категорично не рекомендується, тому потрібно стежити за тим, щоб дитина цього не робив. В іншому випадку, він може розчесати їх до крові, що дуже ускладнить процес загоєння.

Вкрай рідко буває так, що алергія дає про себе знати у вигляді набряку горла або набряку на обличчі. В цьому випадку необхідна негайна медична допомога. Просте висипання на шкірі проходить через кілька днів, якщо повністю виключити з раціону дитини той продукт, який викликає алергію.

Шкіра в цих місцях буде товщати і покриватися кіркою. Багатьом батькам слід звернути увагу, що алергія буває і на мед. Реакцію викликає не сам мед, а пилок, яка використовується для його приготування.

Як краще лікувати?

При алергії на солодке у дітей лікування пройде успішно тільки в тому випадку, якщо повністю відмовитися від продукту, що дає реакцію. Щоб дізнатися, що саме потрібно виключати з меню, батькам потрібно показати малюка лікаря-алерголога, який призначить спеціальні тести. Після батькам треба буде стежити за тим, щоб в раціон не потрапляло нічого забороненого. Так само потрібно поговорити з лікарем про те, які заходи варто робити, якщо дитина все-таки з’їв те, що йому категорично не можна. Є безліч антигістамінних препаратів, які допоможуть легше перенести реакцію на чужорідний білок і вивести його з організму. Лікар може порадити і мазі для зовнішнього застосування, якими слід мазати ті місця, на яких виступила висип.

Деякі схильні думати, що з віком алергія на солодке проходить, але це не так. Людина дорослішає, вживає набагато менше солодкого, навчається себе контролювати і тримати в руках.

Бувають випадки, коли алергія виникає на дуже багато солодкі продукти, а як було сказано вище, глюкоза життєво необхідна організму людини для нормального розвитку. У цьому випадку лікувати алергію можна методом десенсебелизации. Полягає цей метод у тому, що дитині вводяться невеликі дози алергену під шкіру. Організм сам повинен буде навчитися їх переборювати. Поступово це допоможе людині позбутися від алергії. Але такі процедури повинен призначати тільки спеціаліст, щеплення повинні робитися під контролем лікаря.

Батькам варто звернути увагу на продукти, в яких не міститься цукор. Їх роблять для хворих на цукровий діабет. Можливо організм буде нормально реагувати на таку альтернативу. Звичайно, коштують такі цукерки значно дорожче звичайних, так і продаються тільки в спеціалізованих аптеках. Але дитині можна пояснити, що таке ласощі коштує дуже дорого і домовитися про те, що йому дозволяється з’їдати тільки по одній цукерці в день. Це може допомогти йому в боротьбі з алергією на солодке, так як доза цукерок буде вкрай малою і не викличе негативної реакції з боку організму дитини. Якщо дотримувати прості правила, то можна насолоджуватися солодким без шкоди для здоров’я малюка!

Будьте здорові!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code