vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Алергія на шоколад: лікування

Алергія на шоколад, лікування якої являє собою цілий комплекс різних заходів, є одним з видів харчової алергії. Причини розвитку такого патологічного стану вельми різноманітні.

Аллергия на шоколад: лечение

Для того, щоб зрозуміти як вилікувати алергію на шоколад, необхідно розібратися в суті що відбуваються в організмі людини патологічних змін.

Алергічні реакції: етіологія та патогенез

Алергічна реакція – це патологічний стан, який виникає як наслідок підвищеної чутливості організму до зовнішніх подразників різної етіології. Основною причиною розвитку таких патологічних реакцій є різка зміна умов життя людини. Що мається на увазі? Часто різні імунні реакції організму розвиваються внаслідок впливу різних зовнішніх подразників.

Якщо дивитися на проблему глобально, то людина, хоч і є істотою, що втілює вищий щабель розвитку життя, є лише одним із видів приматів, тобто тваринам. Кожен вид тварин має певну норму адаптації виду, тобто здатність розвивати певні ознаки, що сприяють виживанню. Різка зміна режиму харчування і кліматичних умов, постійний контакт з хімічними речовинами та урбанізація зробили людину вразливою і слабким. Від впливу зовнішніх факторів страждає, насамперед, імунна система людини. Саме реактивність імунітету і є визначальним фактором у розвитку сенсибілізації, тобто підвищення чутливості організму людини до певних зовнішніх подразників.

Також можна сказати, що алергія – це реакція на взаємодію з алергеном. Алерген – це зовнішній подразник, який викликає відповідну реакцію організму. Алергеном може бути що завгодно: домашній пил, косметика, миючі засоби і продукти харчування. Якщо для одних людей ці “зовнішній подразники” абсолютно нешкідливі, то люди, які мають певну схильність до алергічних реакцій, повинні уникати контакту з алергенами.

Алергія на шоколад: сприятливі фактори

Крім того, що алергія виникає як наслідок контакту з алергеном, існує ряд факторів, що привертають до розвитку алергічних реакцій.

Серед патологічних станів, що сприяють розвитку алергії на шоколад та інші харчові продукти можна виділити наступні:

  • несприятливі екологічні фактори;
  • часті гострі респіраторні інфекції, ослабляють імунітет;
  • гіперчутливість;
  • генетична схильність;
  • захворювання, що пригнічують імунітет;
  • різні важкі загальні захворювання і так далі.

Всі ці фактори послаблюють організм і імунітет людини і роблять його сприйнятливим до різних подразників, якими і є різні харчові алергени.

Симптоми харчової алергії

Як проявляється алергія на шоколад? Ознаки і симптоми алергії бувають дуже різноманітні. Це пов’язано з тим, що коли в організм людини потрапляє алерген, в ньому починають циркулювати антитіла, які викликають алергічну реакцію негайного типу. Алергічна реакція негайного типу являє собою імунну відповідь організму на алерген. Таким чином, через 15-20 хвилин після того, як ви з’їли шматок шоколаду, у вас можуть з’явитися перші ознаки алергії, якщо в організмі вже відбувся процес сенсибілізації і виробилися антитіла, які активно починають руйнувати алерген.

Відразу після того, як алерген потрапив в організм людини, у неї з’являються такі характерні ознаки:

  • свербіж у роті;
  • набряк губ і язика або відчуття, що мова онімів;
  • закладеність носа і водянисті дуже рідкі виділення з нього.

Крім того, пацієнти з вираженою харчовою алергією страждають від порушень в роботі шлунково-кишкового тракту. Вони часто страждають від закрепів або, навпаки, діареї, а також від кольок, зниження апетиту і тяжкості в шлунку. Крім того, у пацієнта може спостерігатися блювання, коли блювотні маси являють собою не перевірене вміст шлунка.

Для харчової алергії дуже характерні шкірні прояви, причому у дітей вони зустрічаються частіше, чим у дорослих пацієнтів і більш яскраво виражені. Шкірні висипання представляються у вигляді кропив’янки або висипань різного розміру і локалізації. При цьому шкіра пацієнта сильно свербить, що призводить до розчісування. У дітей нерідко розчісування алергічної висипки призводить до її повторного інфікування і запалення шкірних покривів.

Алергічні реакції можуть стати причиною розвитку серйозних ускладнень, що загрожують здоров’ю та життю пацієнтів. Саме з цієї причини, при перших проявах алергічних реакцій слід негайно звертатися до лікаря.

Комплексне лікування алергії на шоколад

Лікування алергії на шоколад слід почати з того, що харчовий алерген слід повністю виключити з раціону харчування пацієнта. На ряду з цим, слід призначити пацієнту різні протиалергічні (антигістамінні) препарати, які здатні швидко і ефективно боротися з такими симптомами харчової алергії, набряк слизових оболонок, шкірний свербіж і так далі. Так само може бути призначена симптоматична терапія, спрямована на усунення симптомів захворювання з боку ШКТ (шлунково-кишкового тракту) або органів дихання.

Високоефективним визнаний такий метод лікування алергії на шоколад як аллергенспецифическое імунологічне лікування. Даний метод полягає в тому, що пацієнтові “прищеплюють” певні алергени і організм поступово звикає до них і перестає на них реагувати.

Не варто займатися самолікуванням і відчувати на собі сумнівні засоби від алергії. При перших симптомах захворювання слід негайно звернутися до лікаря – алерголога, який визначить тяжкість патологічного процесу і призначити адекватну терапію і відповідну дієту.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code