vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Алергія на рибу: лікування

На сьогоднішній день досить широко поширені різні види імунної реакції організму – алергії на рибу, лікування яких потрібно поєднувати з ретельно підібраним раціоном. Для правильної ідентифікації захворювання необхідно вивчити те, як проявляється алергія на рибу. А для того, щоб виробити заходи з профілактики, необхідно розглянути причини появи цієї патології.

Аллергия на рыбу: лечение

Причини алергії

Алергічні реакції зазвичай виникають внаслідок перенасичення організму особливим рибним протеїном – парвальбумином.

У пацієнтів спостерігається алергія на всі види риби – як річкові, так і морські. Але найбільш інтенсивні збудники реакції містяться в тунці, лососеві, угрі, сома та інших представників численних видів і підвидів риб. Крім того, іноді виникає алергія на інші морепродукти, такі як раки або молюски.

При цьому ніяка обробка зазвичай не знижує алергенних властивостей морепродуктів, тому в’ялена, смажена і копчена риба з однаковою ймовірністю викликають алергію. В деяких випадках, можуть провокувати реакцію навіть пари, які з’являються в процесі приготування рибних продуктів, і посуд, в якій готувалася риба.

Багато пацієнтів, які мають алергію на рибу, слідують приписам лікаря і дотримуються сторге дієту. Однак це не позбавляє їх організм від рибного паразита під назвою “гельмінт-анизакидоз”, який сам по собі може бути осередком алергічної реакції. Тому будь-яка спроба поставити діагноз самостійно може призвести до загострення алергії і для виявлення справжнього вогнища необхідна допомога професійного алерголога.

Клінічні прояви та діагностика

Перед тим, як лікувати алергію на рибу, необхідно точно і безпомилково поставити діагноз. Як було сказано вище, це робить кваліфікований алерголог, грунтуючись на дослідженні організму пацієнта. У визначенні захворювання також допомагають наступні симптоми:

 • шкірний свербіж;
 • висипання і пухирі по всьому тілу;
 • поява набряків на шкірі, особливо в області очей;
 • діарея, блювання і т. д.

Ці ознаки можуть виявлятися відразу ж при прийомі їжі, що викликає алергію. На початковій стадії спостерігається поколювання або свербіж ротової порожнини, іноді – напад астми. У перші години після прийняття алергенної їжі настає кропив’янка та порушення моторної функції шлунково-кишкового тракту.

Самостійно діагностувати патологію досить складно. Треба завести щоденник харчування, в якому кожен день відзначати з’їдені продукти, щоб пізніше обчислити, на що саме виникла реакція. Існують і медичні методи виявлення алергії. Найбільш сучасний з них – визначення особливого рівня імуноглобуліну Е в крові пацієнта. Більш простий і розповсюджений метод – підшкірне введення алергену допомогою скарифікатора.

Що робити при алергії?

Пацієнтам, у яких виявили алергію, необхідно дотримуватися безрыбную дієту. Для цього потрібно уважно вивчати етикетки на купуються продукти та при наявності у них невідомого інгредієнта дізнатися, які наслідки може викликати його вживання.

Щоб уникнути загострення алергії потрібно відмовитися від морських делікатесів і стежити за стравами, які подаються в кафе або ресторані. Вони не повинні містити наступних продуктів:

 • рибна ікра;
 • рибне масло;
 • ароматизатори на основі риби;
 • сурімі;
 • суші і всі види ролів. Навіть якщо у них не буде риби, норі може призвести до загострення алергії;
 • креветки і анчоуси;
 • рибні супи, соуси, котлети і т. д.

Зважаючи стійкості парвальбумина до термічного та хімічного впливу необхідно відповідально підходити до приготування страв, які не містять рибу. Потрібно стежити за тим, щоб в посуді для приготування раніше не готували рибні страви. В іншому випадку на сковорідках або каструлях буде міститися деяка кількість парвальбумина – причини алергії.

Крім дотримання суворої дієти, пацієнт повинен приймати антигістамінні засоби і энтерсорбенты, які сприяють виведенню алергічного білка з організму людини. Якщо реакції набувають важку затяжну форму, застосовуються гормональні препарати.

Рибна алергія у дітей

Лікарі рекомендують додавати в меню дитини велику кількість риби, так як в ній міститься якісний білок, фосфор, магній, кальцій, вітаміни груп C, B, A, PP, а також інші корисні для зростаючого організму компоненти. Щоб не зіткнутися з рибної алергією в дитини несподівано, морепродукти краще включати в раціон у віці не менше 8 місяців.

Спочатку риба додається в каші або овочеве пюре з розрахунку близько ¼ чайної ложки на тарілку. Якщо симптоми алергії не з’являться протягом перших хвилин або годин, розмір порцій можна збільшувати. При різкій і агресивної реакції організму потрібно відразу ж викликати швидку допомогу, після чого дати дитині антигістамінний препарат. При цьому дуже важливо дотримуватися дозування, передбачену для віку дитини.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code