vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Алергія на продукти харчування: лікування

Алергія на продукти харчування: лікування такого захворювання – це, на сьогоднішній день, один з найважливіших аспектів сучасної медицини. Алергію на продукти харчування іншими словами можна назвати харчовою непереносимістю, яка може стати причиною виникнення таких хвороб, як риніт, дерматит і навіть астма. Харчова алергія здатна спровокувати досить важкий, а того гірше, смертельний анафілактичний шок.

Аллергия на продукты питания: лечение

Такі серйозні ускладнення можуть бути викликані алергією на морепродукти, яйця, рибу і навіть горіхи. Анафілактичний шок здатний виникнути не відразу, а через кілька годин з моменту прийому забороненого продукту, навіть якщо хворий вжив його в дуже малій кількості.

Харчова алергія: як проявляється хвороба? Які ознаки, симптоми і лікування? Алергія на продукти харчування може проявлятися деякими респіраторними або шкірними висипаннями. Вона також здатна викликати деякі порушення травної системи – пронос, різкий прояв болю в області живота і гази в кишечнику.

В процесі розвитку харчової алергії можуть статися і деякі інші відхилення, які не так сильно залежать від ШКТ.

Симптоми можуть бути різними:

 • сильна стомлюваність;
 • часті головні болі;
 • поява сухості у роті або ж, навпаки, досить активне слиновиділення;
 • м’язові болі;
 • сильні больові відчуття в спині;
 • депресивний стан, прискорене серцебиття;
 • біль і ломота в кінцівках, відчуття тривоги і багато іншого.

Якщо зі звичного раціону харчування хворого прибрати той продукт, що викликає непереносимість, то симптоматика алергії пропадає без будь-якого лікування, потрібно буде лише відновити кишкову флору. Найскладніше виявити шкідливий продукт харчування.

Адже проблеми, що виникли в кишковій флорі, провокують появу алергії, харчову непереносимість. Щоб уникнути подібного, раціон харчування і спосіб життя людини не повинні порушувати звичний склад усієї флори кишечника. Цього потрібно дотримуватися для того, щоб не викликати проблем з обміном речовин.

Лікування харчової алергії

Як вилікувати харчову алергію? Як і при звичайній алергії найефективнішим лікуванням є усунення алергену, який викликає небажану реакцію. Набагато успішніше контролюється контакт з певним харчовим алергеном, чим, приміром, з побутовим пилом або пилком.

Але найскладнішим є виявлення того самого продукту, що спровокував небажану реакцію і завдав шкоди здоров’ю людини. Швидко і якісно вирішити це питання допоможуть спеціальні проби на наявність алергії, тест на виявлення харчової непереносимості.

Як визначити і виявити алерген? Для цього дотримуюються дієти, яку для кожного хворого індивідуально розробить лікар дієтолог.

Лікування харчової алергії традиційними медичними методами

Як позбутися від харчової алергії? Які методи лікування застосовують? З метою пом’якшення симптоматики у традиційній медицині прийнято використовувати антигістамінні, протизапальні препарати. Поєднання таких медикаментозних засобів безпосередньо залежить від форми перебігу алергії.

Так, терапія передбачає використання харчових сорбентів, серед них слід виділити наступні:

 • Смекта;
 • Ентеросгель;
 • Фосфалюгель.

Ці препарати нейтралізують алергени в кишечнику і не допускають їх потрапляння у кров.

Для лікування харчової алергії застосовують антигістамінні засоби. Для дорослих часто призначають Цетрин, Лоратадин. Якщо стан важкий, необхідно застосовувати парентерально протизапальні засоби, що містять гормони:

 • Гідрокортизон;
 • Дексаметазон.

Для дітей антигістамінні засоби застосовують в меншій дозі, а гормональні протизапальні засоби тільки в разі загрози життю дитини. У новонароджених дітей та немовлят необхідно виключити можливість попадання алергену в організм.

При грудному годуванні мати повинна переглянути свою дієту, а при штучному застосовують адаптовану молочну суміш. Немовлятам можна давати сорбенти, такі як Фосфалюгель, тільки в малих дозах. Антигістамінні препарати застосовують у вигляді сиропу: L-цет та інші аналогічні засоби.

Якщо суть проблеми полягає в дисфункції кишечника, то краще за все дотримуватись спеціально розробленої дієти, яку складає алерголог.

Це необхідно для запобігання перевантаження травного апарату, а також в якості компенсації всіх поживних речовин, що містяться в продуктах харчування, які потрібно повністю виключити з раціону.

Найчастіше такі дієти є щадними, і складаються вони з небагатьох досить простих прийомів їжі на добу. У сучасній медицині не існує ніякої імунотерапії в боротьбі з харчовою алергією. Іншими словами, немає ніяких щеплень.

Натуральна методика лікування

Цей підхід має тільки одну мету, яка полягає в загальному поліпшенні стану хворого не тільки на емоційному рівні, але і на фізичному. Головним його завданням є самовідновлення всього людського організму, якого можна досягти деякими певними засобами.

Найчастіше це досить довгий процес, хоча дає ефективний результат.

Як правило, такі люди страждають від хронічної застійної алергії, від якої просто неможливо швидко позбутися. Однак, після з’ясування причини розладу і за рахунок величезної сили натуральної методики лікування, можна не тільки з легкістю поліпшити власне здоров’я, але і привести весь організм до норми.

Фахівець, можливо, порадить скористатись одразу кількома способами.

Пам’ятайте, що поєднання кількох способів зможе підвищити ефективність лікування, значно скоротить шлях до повного одужання і відновлення.

Харчування при алергії

Правильне і збалансоване харчування є запорукою здоров’я кожної людини. Людський організм зможе отримати всі необхідні поживні речовини в результаті дотримання дієти, яка буде включати в себе велику кількість овочів і фруктів.

У процесі розвитку харчової алергії, яка вражає травну систему, харчування є одним з найважливіших факторів на шляху до одужання. Саме з цієї причини треба захистити себе від вживання тих продуктів харчування, які здатні завдати чималої шкоди всій кишковій флорі.

Варто уникати продуктів харчування, які виготовляються промисловим чином, де в складі є різні хімічні добавки. Пам’ятайте, що такі продукти не принесуть користі вашому організму.

Ретельно стежте за своїм раціоном і знайте, що коли ситуація знаходиться під контролем, організм отримує необхідні поживні речовини разом з корисною їжею. А це є самим правильним і природним шляхом до одужання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code