vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Згустки в спермі: норма і патологія, лікування

Згустки в спермі утворюються через нерівномірний розподіл білка. Таке трапляється, коли чоловік споживає занадто мало води або веде нерегулярне сексуальне життя. У цьому випадку проблема йде після виключення причини. Але подібний симптом говорить також про низку патологій. Найбільш часто ними можуть бути венеричні захворювання або гормональні збої. Привести до подібного може і травма статевих органів, що супроводжується наявністю в спермі кров’яних включень.

Механізм утворення згустків

Навіть при відсутності патології сечостатевої системи невеликі грудочки або згустки можуть утворюватись у спермі. В такому випадку вони мають прозорий вигляд, желеподібну структуру, в окремих випадках можуть мати жовтуватий відтінок.

Пов’язано це з механізмом захисту сперматозоїдів від ворожої середовища жіночої піхви. Безпосередньо після еякуляції сперма має рідку структуру. Через короткий проміжок часу вона стає густою і желеподібною. Це дозволяє їй залишитися в піхву деякий час. Первісний стан відновлюється для забезпечення просування сперматозоїдів по фаллопієвим трубам. Відбувається це під впливом ферментів. Саме на цьому етапі і можуть утворюватися згустки.

Якщо інтимне життя чоловіка регулярне, в’язкість статевої рідини залишається нормальною. Її густина значно збільшується при тривалому утриманні, а під час розрідження утворюються грудки. При відсутності патології вкраплення виглядає, як щільні шматочки желе або невеликі білі кульки, схожі на половинки рису. Різна щільність виникає через нерівномірний розподіл залозистого білка.

Приводи для занепокоєння

Іноді згустки в спермі можуть вказувати на патологію. Наявність таких факторів вимагає негайного звернення до лікаря:

 • Зміна запаху. Аромат стає неприємним і дратівливим. Це вказує на наявність запальних процесів в організмі чоловіка. Переважно порушення виникає раптово.
 • Незвичайні грудочки жовтого, червоного кольору або хворобливі відчуття при еякуляції. Вказують на активну стадію ряду патологій сечостатевої системи.

Фізіологічні причини

Деякі елементи густої сперми не розряджаються до початкового стану. Головною проблемою тут є не щільні кульки, а густа сперма. Всупереч думці багатьох чоловіків, це не є нормою. Більш густий еякулят стає причиною чоловічого безпліддя. Він призводить до того що, сперматозоїди втрачають свою рухливість і навіть можуть склеюватися.

Якщо причиною підвищення щільності є тривале утримання або прийом алкоголю напередодні, то проблеми самостійно проходять при наступній еякуляції. Якщо цього не сталося, необхідно звернутися до фахівця, здати аналізи і пройти курс лікування.

Причиною підвищеної густоти сперми може стати зневоднення організму. До цього призводить постійне вживання кави або чаю замість простої води. Помилково припускати, що ці напої можуть заповнити необхідну кількість рідини в організмі. Щоб виправити ситуацію, необхідно щодня випивати не менше 0,5 л свіжої води, а загальна кількість випитої рідини повинна бути не менше 1,5-2 л.

Патологічні причини

Поява будь-яких аномалій насіннєвої рідини є наслідком розвитку захворювань або збоїв у сечостатевій системі чоловіка. Деякі з них діагностувати і лікувати можна тільки в умовах амбулаторії.

Якщо зміни в’язкості сперми не пов’язані з фізіологічними процесами в організмі, тоді слід шукати патологічну причину. У цьому лікарю може допомогти сам чоловік, звернувши увагу на симптоми, що передують появі патології. Цілком можливо, що у нього було перенесена травма або застуда.

Припустити наявність тієї або іншої патології можна по вигляду і консистенції грудочок:

 • Дуже щільні згустки, які не піддаються розрідження навіть через тривалий час, свідчать про запальні процеси в репродуктивній системі.
 • Жовті й зелені грудочки з’являються при зараженні венеричними захворюваннями.
 • Якщо консистенція сперми схожа на манну кашу, а кульки немов загрузли в ній, можливий процес склеювання сперматозоїдів.
 • Червоний або рожевий відтінок сперми вказує на проникнення еритроцитів. Діагностується гемоспермія, тобто наявність крові в спермі.

Найбільш поширеними причинами такого явища вважаються наступні:

 • гормональний дисбаланс;
 • тривале утримання;
 • різні пошкодження статевих органів;
 • порушення функціонування статевої чи сечовидільної системи.

Підвищена в’язкість насінної рідини буває також наслідком статевих захворювань, таких як везикуліт, варикоцеле, ЗПСШ, простатит.

Запальні захворювання сечостатевої системи супроводжуються появою хворобливих відчуттів під час статевого акту і відразу ж після нього, появою згустків незвичайної структури і неприємного запаху. До симптомів може додатися підвищення температури, болі в нижній частині живота або при сечовипусканні. Цей випадок вимагає надання професійної допомоги.

Присутність крові в спермі говорить про пошкодження статевих органів, а можливим наслідком може стати серйозний запальний процес, який значно посилить ситуацію.

Терапія

Спосіб лікування залежить від поставленого діагнозу. Його буде призначати лікар-андролог за результатами спермограми та загальноклінічних досліджень. При необхідності проводиться аналіз секрету простати.

Лікування може полягати в прийомі антибактеріальних або противірусних препаратів. При відхиленні від норми гормонів потрібна їх корекція.

Якщо порушення викликане зовнішніми чинниками, часто практикують лікування БАДами і народними методами, особливо в процесі планування дитини.

Ні в якому разі не можна підбирати препарати без схвалення спеціаліста і займатися самолікуванням, оскільки це може погіршити ситуацію.

Профілактика

До профілактичних заходів проти появи згустків в еякуляті можна віднести:

 • регулярне інтимне життя;
 • моногамність;
 • правильний питний режим (запобігання зневоднення);
 • відмова від шкідливих звичок;
 • здоровий спосіб життя.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code