vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Застосування вітамінів з магнієм

Хімічний елемент магній володіє корисними властивостями, тому вітаміни з магнієм часто застосовуються в лікуванні і профілактиці захворювання серця і судин. Магній сприяє метаболізму глюкози та синтезу білків, будові кісткової і м’язової тканин. У яких продуктах натурального походження міститься магній? Як змінюється стан здоров’я при нестачі магнію?

Применение витаминов с магнием

У яких продуктах міститься елемент?

Велика кількість магнію в організмі накопичується в кістковій тканині. Але маленькі дози цього хімічного елементу все ж присутні в кожній клітині. Без нього не відбувається поділ клітин і обмінні процеси. У добу нормальною дозою споживання цього хімічного елемента вважається 400 мг для чоловіків, 350 мг для жінок, і 450 мг для вагітних. При деяких соматичних порушеннях потреба організму в отриманні препарату збільшується. Людський організм отримує магній з водою. Мова йде про жорстку воду, так як в більш м’якій воді він присутній у невеликих кількостях. Хімічний компонент присутній:

  • у цельнозернистому хлібі (близько 120 мг на 100 г продукту);
  • вівсяних висівках (320 мг на 100 гр);
  • горіхах (від 120 до 220 мг на 100 гр залежно від сорту рослини);
  • гречаній крупі (до 150 мг на 100 г продукту);
  • гречаному меді (до 250 мг на 100 гр);
  • сої (до 350 мг);
  • квасолі (220 мг на 100 гр).

Найбільший показник вмісту магнію є в какао-продуктах (до 450 мг на 100 гр) і свіжих овочах (приблизно до 350 мг на 100 г продукту). Цей показник зафіксовано в овочах сирих, без попередньої термічної обробки. Під впливом високих температур кількість магнію зменшується, так як він накопичується під шкіркою. Для поповнення нестачі цього компонента в зимовий час бажано включити в раціон харчування продукти, що містять цей елемент – сухофрукти, курагу, родзинки і фініки.

Магній вітамін при нестачі впливає на загальний стан людини. Зокрема, при споживанні м’якої води фіксуються порушення серцевого ритму.

Підвищена імпульсивність протікання нервових процесів, зниження апетиту, втомлюваність, запаморочення, страх і больові відчуття в м’язах, шлункові болі і порушення травлення (закреп або діарея) – ось неповний перелік симптомів, які сигналізують про нестачу магнію.

Якщо людина починає приймати магній, вітаміни групи В, тоді симптоми з часом зникнуть. У випадках тривалого стану причина таких соматичних станів не пов’язана з недоліком цього мікроелемента. Тоді звертаються за лікарською допомогою.

Недолік елемента

Дослідження нестачі елемента в організмі людини проводили американські дієтологи протягом десяти років. Вони класифікували основні захворювання, пов’язані, зокрема, з низьким вмістом магнію в організмі людини. Серед них виділяються наступні захворювання.

Група серцево-судинних хвороб. Для підтвердження гіпотези вчені досліджували вміст магнію в м’язовій тканині серцевого м’яза померлих хворих у стані інфаркту і цілком здорових людей, які загинули під час катастроф. У хворих було зафіксовано на 42% магнію менше, чим у здорових людей. Ще одне дослідження, яке підтверджує гіпотезу впливу елемента на роботу серцевого м’яза, було проведено Гансом Сельє (вчений, який описав стресові стани). В якості експерименту були задіяні миші. Одна група їла їжу, багату магнієм, інша – обмежену кількість для підтримки життєдіяльності. У першій експериментальній групі серцевий м’яз був в нормі, просвіти магістральних судин були чистими. В іншій групі в судинах спостерігалися холестеринові бляшки.

Недолік лецитину (амінокислота, яка перешкоджає утворенню холестерину) пов’язаний з нестачею магнію, який бере участь в утворенні амінокислоти. Після таких відкриттів французькі лікарі протоколи консервативного лікування серцевих захворювань включили застосування макроелемента магнію. Через місяць після такого лікування у хворих рівень холестерину значно зменшився. Ще один факт говорить про користь застосування цього елемента в лікуванні гіпертонії. Особливо це стосується ранніх стадій захворювання. Лікарі рекомендують зранку перед їжею приймати 2 гр сульфату магнію, запиваючи 100 гр води. Таким чином, це допомагає знизити тиск.

Полівітамінними препаратами, що містять магній, лікують інсулінозалежних хворих при діабеті. Компонент сприяє виведенню зайвого інсуліну з підшлункової залози. Лікарі рекомендують приймати полівітамінні препарати, які містять магній та кальцій у співвідношенні 1000 мг:1500 мг протягом місяця. Потім дозу знижують на половину.

Нестача магнію в організмі провокує дратівливість і нервові зриви. В цілях профілактики можна приймати магній, запиваючи какао вранці. У вечірні години полівітаміни можна замінити столовою ложкою гречаного меду, який містить магній. Курс такого лікування два тижні. Потім зробити перерву на місяць і повторити лікування.

Швидка динаміка життя стала джерелом появи нового захворювання – хронічної втоми. Недавні дослідження канадських учених показали, що при дворазовому застосуванні (вранці і ввечері) по 500 мг сульфату магнію серед учасників контрольної групи експерименту (100 осіб), у 90 спостерігалася позитивна динаміка у психоемоційному стані. Поєднання магнію і вітаміну Е сприяє виведенню оксалатних солей з нирок. Прийом 300 мг магнію і 10 мг вітаміну протягом місяця сприяє виведенню солей і навіть маленьких камінців. Таке лікування дешеве і вважається також профілактичним засобом проти утворення каменів.

Для пониження кислотності шлунку застосовують полівітамінний комплекс, який містить магній. Лікарська форма – магнезія, використовується при печії і гастриті. Магній також входить до складу антацидних препаратів альмагель, маалокс та вікалін.

У терапії мігрені, в якості додаткового лікування використовують магній. Після застосування магнезії головний біль слабшає, а інтенсивність появи таких болів знижується. А при супутніх головних болях, пов’язаних з алергічними реакціями чи перед менструальним циклом, застосування магнію в комбінації з вітаміном В6 значно знижує больовий симптом.

Недостатня кількість магнію в організмі людини призводить до виникнення остеопорозу (крихкості та ламкості кісток). Особливо ризик захворювання виникає при менопаузі. В профілактичному лікуванні застосовують магній і кальцій у співвідношенні 750 мг до 1500 мг на добу.

Аналогічну дозу компонентів застосовують при вагітності. Під час формування плоду організм жінки втрачає накопичені мікроелементи на формування кісткової тканини плоду. Тому після пологів у жінки зуби можуть вражатися карієсом і виникає ризик переломів. В ході досліджень появи алергічних реакцій лікарями було встановлено зв’язок між алергічними реакціями та дефіцитом магнію і кальцію в організмі. В цілях профілактики, хворим, які страждають алергічними реакціями, показане застосування цих компонентів у співвідношенні 200 мг:500 мг.

Невеликий висновок

На завершення слід зазначити, що мікроелемент магнію – незамінний компонент метаболічних процесів у клітинах.

В якості додаткового застосування при лікуванні або профілактиці використовують полівітамінні препарати, які містять кальцій та вітаміни В6 і Е. Лікування такими полівітамінними комплексами недороге, але результативне.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code