vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Якщо виявлено передозування магнію, то які симптоми?

Деякі люди можуть зіткнутися з такою проблемою, як передозування магнію, симптоми якої їм невідомі. Часто це відбувається з‑за того, що багато практично з дитинства знають про те, як корисні для організму вітаміни і мінеральні речовини. Але про можливості їх передозування навіть не замислюються, хоча це може бути небезпечно.

Если отмечается передозировка магния то каковы симптомы

Для того щоб зрозуміти, від чого може статися передозування магнієм і як це визначити, потрібно розібратися, навіщо потрібен магній організму в цілому.

Роль магнію в організмі

Незважаючи на те, що така речовина, як магній, в повсякденному житті менш знайома людям, чим інші вітаміни і мінерали, елемент дуже важливий для організму і має на нього серйозний вплив. Магній відповідає за безліч функцій – вироблення білка, ферментів, активізацію елементів синтезу, вироблення життєвої енергії і т. п. На те, як засвоюються вітаміни в організмі, також багато в чому впливає магній.

Крім цього, магній сприятливо позначається на роботі серця. Так, нормалізується пульс, розширюються кровоносні судини, поліпшується потік кисню в крові, знижується артеріальний тиск і ризик утворення тромбів. Якщо людина перебуває в нервовому або стресовому стані, то це речовина буде надавати заспокійливий ефект.

Дуже важливий магній для жінок. Це речовина сприятливо впливає на репродуктивні функції жінки. Так, при вагітності достатня кількість цієї речовини забезпечить здорове протікання всбого сроку і знизить ризик викидня і передчасних пологів.

Якщо у людини проблеми з травленням, то варто звернути увагу на те, чи достатньо він споживає магнію. Він сприятливо впливає на травні функції, роботу кишечника, роботу товстої кишки, печінки і жовчного міхура.

Позитивно впливає елемент на сечостатеві функції: поліпшується робота сечового міхура, стан жінок при ПМС. Крім цього, магній запобігає утворенню каменів у нирках.

Людям, що страждають астмою, це речовина полегшить процес дихання.

Важливий магній для росту людини, так як відповідає за правильний і стабільний ріст кісток, в тому числі і зубів.

Добова норма магнію

Так як ця речовина важлива для здорового існування організму, необхідно стежити, щоб організм отримував достатню кількість магнію на добу. Для дорослої людини оптимальним варіантом буде прийом 400-500 грамів магнію, для дітей – 200 грам. Якщо людина відчуває фізичні навантаження, стрес або вживає алкоголь, то добова норма речовини підвищується, однак це визначається індивідуально лікарем.

У разі вагітності добова норма повинна бути значно підвищена, аж до 1000 грамів на добу, але тільки після консультації з лікарем.

Магній безпосередньо взаємодіє з іншими вітамінними і мінеральними речовинами. Одні допомагають йому засвоюватися, інші блокують його дію. Наприклад, якщо ви приймаєте антибіотики, то між прийомом магнію і антибіотиків повинно пройти не менше 3 годин. Тому для правильного лікування важливо враховувати дану особливість.

Нестача магнію

Оптимальним варіантом отримання необхідних вітамінів і мінералів є отримання їх з продуктами харчування. Але найчастіше того, що людина щодня споживає разом з їжею, організму недостатньо. Щоб підтримувати рівень магнію в нормальному стані, людина повинна щодня з’їдати такі продукти: каші (особливо гречану і пшоняну), квасолю, боби, горіхи, горох, молоко, фрукти, печінку, м’ясо, сир, яйця, шоколад. Але для поповнення добової норми цих продуктів потрібно з’їсти так багато, що не всім це виявляється під силу. Визначити недолік магнію можна за такими ознаками:

 • часте і швидке стомлення;
 • порушення сну;
 • судоми;
 • мимовільне посмикування повік;
 • оніміння кінцівок;
 • прискорене серцебиття;
 • відчуття «грудки» в горлі;
 • запаморочення;
 • брак повітря.

Для того щоб уникнути цього і отримувати добову норму необхідних елементів, рекомендується доповнювати свій раціон вітамінно‑мінеральними комплексами. Побоюючись нестачі магнію, деякі люди починають приймати його так багато, що це може призвести до передозування. Але воно не менш небезпечно, чим його нестача.

Надлишок магнію

Побоюючись негативного впливу нестачі магнію, деякі люди можуть зіткнутися з іншою проблемою – передозуванням. Зазвичай передозування магнію супроводжується наступними симптомами:

 • зневодненням організму;
 • атрофуванням м’язів;
 • слабкістю;
 • частою втомою;
 • загальмованою поведінкою;
 • зниженим артеріальним тиском;
 • апатією або депресією;
 • діареєю;
 • утрудненням дихання;
 • прискореним серцебиттям;
 • нудотою
 • блювотою.

Коли до організму потрапляє перевищена кількість магнію, то в крові утворюються деякі речовини – іони магнію. Вони є депресантом для організму. Насамперед, це стосується нервової системи, що проявляється в загальмованому стані потерпілого, слабкості та втраті контролю над м’язами. Все це доповнюється порушенням серцебиття – аритмією.

Варто зазначити, що надлишок магнію в організмі – рідкісне явище, бо у здорових людей зайва кількість речовини виводиться з організму без будь‑якої шкоди. Якщо сталося передозування, це може означати, що у людини є проблеми з нирками.

Іншою причиною передозування може послужити надлишковий прийом речовин, які містять магній. Так як у продуктах цієї речовини недостатньо для поповнення добової норми, то для передозування потрібно кілька кілограм таких продуктів в одній порції, тому увагу слід звертати саме на вітамінно‑мінеральні комплекси.

Часте передозування речовиною може викликати розвиток таких хвороб, як серцева недостатність, діабет, хронічна депресія, амнезія і переривання вагітності у жінок.

Якщо є підозри на передозування, слід негайно звернутися до лікаря за допомогою, адже надлишок може призвести до неприємних наслідків, аж до коми, паралічу або смерті.

Перша допомога і лікування

Так як наслідки передозування смертельно небезпечні, потерпілому необхідно терміново надати допомогу. Щоб не сталося отруєння, потрібно зробити так, щоб магній більше не всмоктувався в кров потерпілого. Якщо препарат приймався всередину, то слід рясно промити шлунок водою. Допускається внутрішньовенне введення глюконату або кальцію, речовин, які можуть нейтралізувати магній.

Подібні дії обов’язково повинні проходити під наглядом лікаря, який простежить за правильністю виконання, а після направить пацієнта до лікарні. У лікарні будуть вести повний контроль над речовинами в організмі, розпочнуть послідовну терапію.

Існує й інший варіант вивести надлишки магнію з організму. Цей варіант полягає в тому, щоб вивести речовину з сечею. Для цього можуть застосовувати спеціальні препарати або велику кількість рідини. Передозування може бути пов’язане з порушенням роботи нирок, тому цей спосіб є небезпечним і проводиться тільки під наглядом лікаря.

Таким чином, корисні для організму речовини в занадто великій кількості можуть обернутися неприємними сюрпризами. Щоб цього уникнути, необхідно строго стежити за рівнем прийнятих вами речовин.

Якщо ви наважилися прийняти додаткові вітамінні комплекси, то перед цим обов’язково проконсультуйтеся з фахівцем, надайте йому список продуктів, які ви споживаєте щодня, щоб скласти оптимальну дозу вітамінів і мінералів для щоденного прийому. Найголовніше, при будь-яких підозрах на передозування слід звертатися до лікаря, адже надлишок магнію часто призводить до серйозних наслідків.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code