vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Яка добова доза вітаміну В6

Добова доза вітаміну В6 залежить від віку і фізичного стану здоров’я пацієнта. Дозування піридоксину розраховується лікарем, який враховує вагу, захворювання, лікарські препарати, здатні створювати в організмі дефіцит цього вітаміну.

Какова суточная доза витамина в6Недолік вітаміну В 6 в організмі утворюється через порушення травлення або від одноманітного харчування. Зазвичай від нестачі страждають діти, літні люди або дорослі, які обмежують себе у м’ясі, молоці, вегетаріанці.

Для них доцільно призначати піридоксин по 5-10 мг на день для профілактики, щоб попередити порушення функцій центральної нервової системи.

Джерела вітаміну В6

Людський організм самостійно виробляє цей вітамін під час перетравлення їжі, яка містить піридоксаль, піридоксамін або піридоксин. Ці речовини містяться у деяких рослинах, молоці, м’ясі, морепродуктах і рибі. Піридоксаль є в кольоровий і білокачанній капусті і м’ясі.

Піридоксамін є тільки у скелетних м’язах тварин та риби.

Він був синтезований в хімічних лабораторіях і продавався у вигляді біологічно активної добавки, але був заборонений і переведений в розряд лікарських засобів. Його безконтрольне вживання у вигляді харчової добавки призводило до інтоксикації всього організму.

Піридоксин – речовина, яка активно утворюється в організмі ссавців тварин. Велика кількість піридоксину знаходиться в м’ясі і молоці. Ця речовина є в шкірці коренеплодів, картоплі і моркви, але щоб його отримати, треба їсти картопляну шкірку в сирому вигляді. Незначні дози піридоксину в овочах не можуть заповнити потребу організму в цій важливій для ендокринної системи речовині.

Вітамін В6 є у кедрових і волоських горіхах, квасолі, ягодах обліпихи і солодкому перці. Всі ці продукти слід вживати в сирому вигляді, тому що вітамін В6 нестійкий і майже повністю руйнується при термічній обробці. Потрапивши в організм людини з їжею, будь-яка з вищезазначених речовин трансформується в піридоксальфосфат в кишечнику. Звідти він надходить у кров і бере участь в біохімічних процесах, що відбуваються в організмі людини.

При порушеннях травлення утворюється нестача вітаміну, який заповнюють прийомом синтетично створених лікарських речовин.

Самим безпечним і зручним для вживання з усіх речовин, джерел вітаміну В 6, виявився піридоксин. Синтезований препарат легко розчиняється у воді і повністю засвоюється в організмі. Тому в аптеках продають піридоксин як джерело вітаміну В6 в ампулах для ін’єкцій і в таблетках по 5 мг у кожній.

Добові норми вітаміну В6

Ендокринна система людини – це велика хімічна лабораторія, яка незалежно від свідомості людини займається утворенням різних ферментів, складних сполук, гормонів. Піридоксальфосфат потрібен організму як основний діючий компонент для утворення різних ферментів азотистого обміну.

Він необхідний при:

 • утворенні еритроцитів;
 • засвоєнні глюкози нервовими клітинами;
 • білковому обміні;
 • трансамініруванні амінокислот;
 • підтримує обмін жирів;
 • гарантує нормальну роботу печінки.

При нормальному стані організму дорослих добова норма вітаміну В6 становить 2 міліграми. Для дітей ця норма менше.

 1. Немовлятам у віці до 1 року потрібно 0,5-0,6 мг.
 2. Діти від року до трьох років потребують споживання 0,9 мг.
 3. У віці 4-6 років дозу збільшують до 1,3 мг.
 4. У 7-10 років організму потрібно 1,6 мг.
 5. Літнім людям, вагітним або годуючим матерям потрібно 2,2 мг на добу.

При появі ознак нестачі вітаміну В6 призначають Піридоксин у таблетках або в ін’єкціях.

Показання для прийому синтетичного вітаміну В6

При дефіциті вітаміну В6 людський організм страждає від нервових розладів, шкірних захворювань. Вітамін В6 призначають у складі комплексної терапії для лікування анемії, захворювань центральної нервової системи. Алкоголізм і гепатит, видалення шлунка і великих ділянок кишечнику, гемодіаліз і прийом великих доз діуретиків вимагають вживання терапевтичних доз вітаміну В6, які призначає лікар.

Однією з ознак нестачі цього вітаміну є:

 • довго незагойні тріщини губ;
 • дерматити;
 • неповноцінне харчування;
 • довгостроково протікаючі інфекції;
 • діарея;
 • ентерит;
 • тривалий стресовий стан;
 • тремтіння в руках;
 • втрата пам’яті;
 • нервовий тик;
 • вугровий висип;
 • ожиріння.

Щоб виключити розвиток гіповітамінозу при значних навантаженнях різного характеру, дорослим рекомендується приймати по 5 -10 мг/добу. Профілактичний прийом вітаміну B6 триває не більше 10 днів, після чого необхідно зробити перерву. Таблетки приймають внутрішньо після їди. Лікувальні дози для дорослих становлять від 20 до 100 мг на добу. Тривалість прийому повинен вказати лікар. Курс лікування становить 1-2 місяці.

Разом з вітаміном В6 рекомендують приймати фолієву кислоту, вітамін В12 і В2. Добову дозу вітаміну В6 треба дотримуватись, тому що надлишок піридоксину може привести до інтоксикації організму. Активна речовина має токсичний ефект і може завдати шкоди печінці, стати причиною порушення роботи ендокринної системи в цілому.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code