vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Як знову завагітніти після переривання позаматкової вагітності?

Питанням про те, як завагітніти після позаматкової вагітності, задається кожна жінка, що пережила цю неприємність. Позаматкова вагітність – зазвичай це не лише психологічна травма від втрати бажаної дитини, але і оперативне втручання в цілісність організму жінки, яке часто залишає які-небудь наслідки. Може бути і такий варіант розвитку подій, що жінка залишиться безплідною після такої патології. Все залежить від міцності організму жінки, від правильності та якості проведення переривання позаматкової вагітності і від того, на якому терміні вона була діагностована.

Как снова забеременеть после прерывания внематочной беременности?

Що таке позаматкова вагітність і чим вона небезпечна

При позаматкової вагітності запліднена яйцеклітина знаходить собі місце прикріплення не в порожнині матки (як годиться), а в матковій трубі або яєчнику. Діагностування позаматкової вагітності на ранніх термінах ускладнене тим, що вона має ознаки яких-небудь захворювань статевої системи: тягнучі болі внизу живота, кров’янисті виділення. Її можна визначити тільки за допомогою проведення аналізу на гормон вагітності (ХГЛ). Тільки він може показати наявність вагітності, а якщо при проведенні УЗД не виявиться присутність заплідненого яйця в порожнині матки, то це буде означати, що дуже великий ризик позаматкової вагітності. Тому якщо у жінки присутні нудота, болі в області статевих органів, мажучі кров’янисті виділення з піхви, раптові появи слабкості і запаморочення, то потрібно, не відкладаючи в довгий ящик, звертатися до лікаря.

Єдиним способом лікування позаматкової вагітності є її переривання. В залежності від строку, на якому виявлена патологія, визначається, наскільки серйозним буде хірургічне втручання. Якщо позаматкова вагітність діагностовано рано, то є ймовірність, що буде видалено тільки плодове яйце із збереженням труби. Якщо ж вагітність була запущена і стався розрив тканин, то може бути видалена не тільки маткова труба, але і навіть матка.

Але питання залишається відкритим. Чи можна завагітніти після позаматкової? Відповідь: так, можна. У разі видалення матки потрібно розуміти, що можливість мати власних дітей буде загублена. Але якщо будуть видалені тільки маткова труба і яєчник, то залишиться шанс на вагітність. При цьому ймовірність успішного зачаття зменшується вдвічі, тому що вся навантаження і відповідальність за цей процес лягає на один вцілілий яєчник.

Але перед цим потрібно тривалий процес відновлення організму і статевої системи.

Реабілітаційні заходи після позаматкової вагітності

Правильне відновлення після перенесеної патології можна сприймати як планування нової вагітності.

  1. Якісна контрацепція. Протягом року після позаматкової вагітності рекомендується захищатися від нового зачаття. Оскільки висока ймовірність рецидиву з-за неповного відновлення репродуктивної функції яєчника і статевої системи в цілому. А також протягом місяця після операції варто відмовитися від статевих контактів зовсім.
  2. Терапія після позаматкової. Перше, що доведеться пройти, це профілактику утворення спайок, які є однією з причин виникнення патології зачаття. Також виконується медикаментозне лікування запальних процесів. Крім цього, в обов’язковому порядку потрібно пройти курс фізіопроцедур, які спрямовані на нормалізацію роботи матки і прилеглих органів.
  3. Встановлення причин виникнення патології. Планування наступного зачаття включає в себе такий важливий етап, як з’ясування причини настання минулого позаматкової. Для цього потрібно звернутися до кваліфікованого лікаря, пройти ряд обстежень та аналізів. Причинами настання патології можуть бути: різного роду інфекції, спайки, порушення гормонального фону, пухлини, аномальна будова маткових труб. В тому числі до причин виникнення позаматкової відносять часті аборти.

Коли і як можна приступити до зачаття дитини після позаматкової

За цей період жінка, яка планує нову вагітність, повинна ретельно стежити за овуляцією і вести її графік, щоб знати, як справно працює залишився яєчник. Тому що менструальний цикл може стати нерегулярним. У складанні графіка овуляції допоможуть спеціальні тести або вимірювання базальної температури і спостереження жінки за власними відчуттями. Під час овуляції жінка часто відчуває больові відчуття в області яєчника, де відбувається дозрівання яйцеклітини. Також в дні овуляції спостерігаються підвищені прозорі виділення з піхви. Графік овуляції стане незамінним помічником у визначенні дні для зачаття.

Якщо зачаття природним шляхом не виходить або стався рецидив позаматкової вагітності, то на допомогу прийде метод ЕКЗ.

Дякуємо сайту cikavosti.com.ua за надання статті.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code