vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Як застосовують вітаміни при мастопатії?

Вітаміни при мастопатії застосовують для регулювання обмінних і гормональних процесів в організмі. Їх прийом виправданий високою ефективністю. Вітаміни при мастопатії впливають на перебіг хвороби і дозволяють швидше вилікуватися. Вони сприяють різкому посиленню впливу на недугу різних протизапальних і гормональних лікарських засобів, при цьому знижують всі явища побічного характеру. Під впливом вітамінів відбувається різке поліпшення роботи печінкових структур, які природним шляхом нормалізують гормональний обмін у організмі пацієнта. При цьому відбувається поліпшення роботи імунної системи, що мобілізує внутрішні сили організму для усунення різних недуг. Вітаміни стабілізують дію нервової системи і надають профілактичну дію при стресах, що погано впливають на розвиток будь-якої хвороби, в тому числі і мастопатії.

Как применяют витамины при мастопатии?

Групи вітамінів, які бажано вживати при хворобі

Для лікування мастопатії застосовується комплексний підхід, який здійснюється спільним впливом на хворобу протизапальних, гормональних засобів і полівітамінних комплексів. Разом з цим можна отримувати вітаміни з їжею. Це досягається використанням методів раціонального харчування.

Для боротьби з мастопатією знайшли широке використання такі вітаміни, як а, D, E, C, Р і Ст. Ці групи мають свої відмітні ознаки і по-різному впливають на організм під час хвороби. Нижче будуть наведені їх основні властивості:

 1. Ретинол, або вітамін А. Є одним з основних природних регуляторів таких гормонів, як естрогени. Його дія призводить до нормалізації вмісту цих сполук у крові людини при надлишку. Це, в свою чергу, знижує здатність тканин епітелію і стром молочних залоз до розростання, тим самим зменшуючи хворобливі відчуття. Ретинол добре бореться з канцерогенними речовинами. Прийом вітаміну А протягом тривалого періоду може запобігти перехід мастопатії в різні злоякісні форми. Зазвичай лікарі рекомендують використовувати ретинол допомогою курсів тривалістю в шість місяців. При цьому рекомендована норма використання препарату може досягати до 5000 ОД в 24 години.
 2. Вітамін D: не дає розвинутися злоякісних форм мастопатії. Його використовують разом з лікарськими засобами на основі кальцію, так як вітамін D3 сприяє всмоктуванню в організм цього металу, потрібного кісткових структур людини. Доза прийому цього вітаміну коливається в залежності від пори року, наприклад, взимку його можна використовувати в кількості до 10 мкг на 24 години.
 3. Вітамін С, або аскорбінова кислота. Добре стабілізує стінки різних судин і не дає вийти рідини із судинних систем на грудних тканинах, що значною мірою знижує збільшення молочної залози та усуває набряк при мастопатії. Ця речовина має антиоксидантні властивості і виводить всі радикали з організму людини. При цьому різко покращується обмін у таких органах, як альвеолярні синуси. Лікарі рекомендують приймати цей препарат щодня протягом одного або двох місяців.
 4. Рутин, або вітамін Р. Має схожі на аскорбінову кислоту властивості, але при цьому посилює і доповнює її вплив на організм людини. Тому лікарі рекомендують хворим вітаміни С і Р використовувати спільно. Для цього можна застосувати такий лікувальний засіб, як «Аскорутин», яке поєднує в собі обидва види цих вітамінів.

Інші групи потрібних речовин

Для боротьби з мастопатією треба приймати не тільки вищевказані препарати, але і такі вітамінні засоби, як з’єднання з індексами У та О. Розглянемо першу групу з них. Вона складається з вітамінів з індексами від 1 до 6. При мастопатії зазвичай використовують наступні препарати:

 1. Вітамін В1 добре впливає на організм хворого, знімаючи стреси і усуваючи неврози. Під час мастопатії він допомагає зняти хворобливі відчуття.
 2. Вітамін В2 захищає хворого при різних стресових ситуаціях, які можуть призвести до переходу хвороби у злоякісну форму. Він ліквідує неврози, усуває набряки і больовий шок.
 3. Вітамін В6 різко зменшує кількість пролактину, який синтезується гіпофізом. При цьому поліпшується робота серцевого м’яза і стабілізується діяльність судин. Нервова система під впливом цього вітаміну починає нормально функціонувати. Лікарі рекомендують використовувати на добу до 50 мг вітаміну В6. Його п’ють протягом півроку, потім припиняють. Якщо знадобиться, то подібний курс повторюють.

Якщо у пацієнта немає непереносимості зазначених вище препаратів або чутливість до них не завищена, то при мастопатії можливий прийом всіх перерахованих вітамінів. Це не принесе шкоди хворому.

Але треба бути обережним з полівітамінними комплексами. Під час застійних явищ в молочній залозі не можна приймати чи слід обмежити використання таких лікарських засобів, у які входить вітамін К – вікасол. Дана речовина збільшує згортання крові, що може призвести до закупорки дрібних кровоносних судин тромбоцитами. Це посилює неприємні явища при цьому захворюванні.

Вітамін Е та його основні властивості

При мастопатії для усунення різних гормональних відхилень особливо ефективний вітамін групи Е. Він надає на організм хворого наступне дію:

 1. Це речовина не дає розвернутися радикалам, так як відноситься до антиоксидантного групі.
 2. Вітамін Е виробляє хороший протираковий ефект, який не дозволяє пухлини грудної залози при мастопатії перейти в злоякісну фазу.
 3. При використанні препаратів з цією речовиною різко поліпшується обмін ліпідів, що усуває збільшення людини у вазі при лікуванні гормональними засобами.
 4. Вітамін Е посилює дію гормону прогестерону на тканини молочної залози. При цьому зменшується зростання фіброзних тканин під час кістково-фіброзною мастопатії.
 5. Якщо у жінки розвивається передменструальний синдром, то використання вітаміну Е допоможе зняти симптоми цієї недуги.
 6. При застосуванні препаратів з цією речовиною посилюється ефективність регенерації тканинних структур з-за збільшення кількості вироблюваного колагену.
 7. Вітамін Е частково знімає запальний процес у молочній залозі.

Щоб це речовина дало позитивний ефект, його потрібно використовувати в дозах 600 мг на 24 години приблизно 60 днів, але, можливо, при важких випадках цю дозу треба підвищити. При цьому бажано проконсультуватися з лікарем.

Вітамінні комплекси і харчові продукти при лікуванні мастопатії

Краще всього застосовувати полівітамінні комплекси, у яких знаходиться відразу кілька потрібних компонентів. Наприклад, можна порекомендувати такий препарат, як «Тріовіт». У нього входять вітаміни С, Е, попередник ретинолу – бетакаротен і селен. Вони взаємно доповнюють один одного, добре зміцнюють імунітет людини. Це підвищує опірність організму до мастопатії. Селен сам перешкоджає розвитку старіння тканинних структур та усуває некроз в молочній залозі.

Вітаміни можна отримати і з харчових продуктів. Для цього в щоденний раціон харчування треба ввести:

 1. Молоко і молочні продукти (сир, масло), риб’ячий жир, печінку, солодкий перець, абрикоси і персики. Вся ця їжа багата вітаміном А (ретинолом).
 2. Рослинні масла і злакові культури (їх паростки) багаті речовинами, в які входить вітамін Е.
 3. Брюссельська капуста, шипшина, смородина, лимон, шпинат і багато інші продукти містять велику кількість вітаміну С.
 4. Курячі яйця, масло вершкове, жирна риба особливо багаті таким корисним речовиною, як вітамін D.
 5. У м’ясних продуктах, горіхах, висівках знаходяться компоненти, які містять у собі багато вітамінів групи В.

Треба зазначити, що, на відміну від таблеток, які містять лімітоване кількість того чи іншого вітаміну, при застосуванні харчових продуктів важко домогтися їх точного дозування.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code