vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Які вправи включає йога для зачаття?

Найбільш ефективна йога для зачаття, коли проблеми носять психологічний характер, жінка не може завагітніти через стрес або інших проблем. Слід уважно ставитися до організму, застосовувати вправи, тільки якщо вони не доставляють дискомфорту.

Какие упражнения включает йога для зачатия?

Йога при плануванні вагітності

Якщо у жінки є серйозні фізіологічні захворювання, патології, то потрібна медична допомога, вправи не допоможуть завагітніти. Але в більшості випадків дівчата стикаються з психологічними обмеженнями. Вправи допомагають зняти стрес, зменшити дратівливість, заспокоюють. Це благотворно впливає на загальний стан організму, тобто збільшує ймовірність зачаття.

Дуже часто проблеми з рівнем гормонів гальмують настання вагітності, що також може відбуватися з-за стресу. В цьому випадку йога для зачаття буде відмінним помічником на шляху до нормалізації гормонального фону. Ряд вправ спрямований на відновлення нормального менструального циклу, масування залоз, які стимулюють вироблення гормонів.

З психологічної точки зору йога допомагає заспокоїтися, відволіктися від повсякденних проблем, налаштуватися на позитивний лад.

Заняття такого роду корисні будь-якій дівчині, яка планує завагітніти. Вправи сприяють нормалізації кровообігу, підвищенню витривалості, насиченню клітин киснем та поживними речовинами. Це корисно не тільки для зачаття, але і під час вагітності. Дуже важливо не перевантажувати організм, адже фізичний стрес не допоможе впоратися з психологічним, тому ефект від йоги досить відчутний, а виконання статичних вправ безпечно.

Як виконувати асани

Початковим етапом будь-яких вправ в йозі є розслаблення м’язів і розуму. Для цього підходить поза Супта Баддха Конасана, що виконується в положенні лежачи з болстером. Таз і ноги повинні знаходитися на підлозі (ноги в позі лотоса або просто схрещені), а спина й голова – на болстере. Ця вправа корисна для будь-якої дівчини, бо вона знімає спазми, розслабляє нервову систему, зменшує менструальні болі, нормалізує циркуляцію крові в області таза.

Після розслаблення можна перейти до активних вправ, одним з яких є Уттхита Триконасана, що сприяє нормалізації менструального циклу, своєчасному приходу овуляції. Для виконання необхідно в стрибку широко розставити ноги і відвести руки в сторони, а потім нахилитися в одну сторону, при цьому зберігаючи положення рук в одну лінію. Потім слід виконати нахил в іншу сторону. Перебувати в такому положенні потрібно близько 30 секунд, з часом дійшовши до 1 хвилини.

Далі можна почати робити вправи на прогин, серед яких є Макарасана, що сприяє оздоровленню сечостатевої системи. Виконується асана в положенні лежачи на животі, при цьому руки повинні бути зчеплені в замок за головою. Щоб увійти в асану, необхідно одночасно підняти прямі ноги і грудну клітку, продовжуючи дихати в спокійному темпі. Не варто відразу робити таку вправу довго, 20-30 секунд буде достатньо. Ще одна вправа – Шалабхасана – виконується схожим чином, але руки розташовані паралельно тулубу.

Поза Уштрасана теж спрямована на поліпшення роботи сечостатевої системи і нормалізацію гормонального рівня. Для її виконання необхідно встати на коліна і прикласти долоні до стіп, погляд повинен бути спрямований вгору.

Після прогинів необхідно виконувати нахили. Це може бути вправа Упавиштха Конасана, що стимулює приплив крові до тазу, нормалізує менструальний цикл, покращує роботу яєчників.

Для виконання необхідно сісти на підлогу, максимально широко розводячи прямі ноги в сторони. Далі потрібно взятися руками за стопи і нахилитися, намагаючись зберегти спину прямою. Без тренувань не у кожного вийде відразу виконати вправу правильно, але через деякий час все буде легко вдаватися.

Останньою активною вправою стане Саламба Сарвангасану. Вона нагадує всім відому «берізку», але має деякі нюанси. Слід поставити руки на лікті і, підтримуючи поперек, підняти тулуб перпендикулярно підлозі. Далі необхідно прибрати руки від попереку, поклавши їх паралельно підлозі. Вправа сприяє омолодженню статевих органів, але слід її виконувати акуратно. Не рекомендується робити цю асану під час менструацій.

Схожою асаною є Халасана, яка виконується з того ж положення, але ноги заводяться назад за голову. Робити вправу потрібно дуже обережно, не переносячи вагу тіла на шию, коліна залишаються прямими. Ноги мають торкатися опори. Якщо не виходить дістати ними до підлоги, то можна використовувати стіну або стілець.

Завершуються вправи Шавасаною, яка сприяє зняттю стресу і напруги. Необхідно лягти на спину, закрити очі, покласти кисті рук на відстані 30 см від тулуба, долоні направити вгору. У такий асані можна перебувати близько 15 хвилин або довше. Краще не засинати, а розслаблятися, перебуваючи у свідомості.

Пранаяма (дихальна техніка)

Важливими вправами йоги вважаються дихальні, які сприяють поліпшенню стану внутрішніх органів і нервової системи. Однією з ефективних поз, які сприяють настанню зачаття, є Бхастрика. Це різновид втягування живота. Потрібно намагатися притягнути пупок до хребта. Ця вправа допомагає масажувати внутрішні органи, яєчники. При грамотному виконанні стимулюється вироблення естрогену, який необхідний для настання вагітності. Така вправа сприяє омолодженню яєчників, насиченню клітин киснем, поліпшенню кровообігу.

Удджаї – вправа, яка є контрольованим диханням, при якому живіт повинен постійно залишатися втягнутим. Потрібно намагатися максимально притягувати живіт до хребта, при цьому кожен раз затримувати дихання на кілька секунд.

Видихати потрібно дуже повільно, спустошуючи все легені. Вхідне повітря при вдиху повинно відчуватися небом, а звук вдиху треба чути.

Виконувати таку дихальну техніку можна близько 10 хвилин. Удджаї стимулює роботу щитовидної залози, вироблення гормонів, нормалізує менструальний цикл.

Зміцнення м’язів промежини

Поліпшенню стану статевих органів, оздоровленню яєчників і зміцненню м’язів промежини сприяє розтяжка. Вона виконується з опорою. Головною перевагою цієї пози є те, що вона корисна не тільки для настання вагітності, але і під час неї. Єдиними обмеженнями для виконання є менструації.

Входження в асану складається з декількох етапів:

  • слід сісти як можна ближче до стіни, притиснувши до неї область сідниць і стегон;
  • потім необхідно лягти на підлогу перпендикулярно стінці, при цьому ноги потрібно підняти так, щоб вони торкалися;
  • дуже важливо прийняти комфортне положення, в якому легко підтримувати стійкість, після цього можна розвести ноги;
  • для того щоб м’язи тренувалися, слід розслабити ноги, і вони будуть тиснути на себе своєю ж вагою, можна злегка натискати руками, але всі рухи повинні бути плавними, без ривків.

Схожим вправа є поза Метелики, яка виконується із зігнутими ногами і стопами, притиснутими один до одного. При правильному виконанні уздовж стіни йдуть зовнішні краї стоп, а коліна розведені на 180°. Ця вправа має схожий оздоровчий ефект, його правильне виконання вимагає хорошої розтяжки.

Займатися йогою рекомендується кожен день. Краще робити вправи вранці до прийому їжі. Допускається виконувати вправи в денний час. Але не слід їсти за кілька годин до тренування.

Виражаємо вдячність сайту sgotov.com за надану інформацію для статті.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code