vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Які відчуття при вагітності на ранніх термінах відчувають жінки

В організмі жінки в період очікування дитини відбуваються значні зміни, і відчуття при вагітності на ранніх термінах можуть бути дуже різними. Деякі дами зовсім не помічають ніяких ознак зачаття. А ось уважні обличчя прислухаються до свого тіла і помічають найменші зміни у своєму стані.

Какие ощущения при беременности на ранних сроках испытывают женщины

Вагітність – не хвороба, але процес важкий. Підготуватися до неї треба відповідально, так як жінці потрібно багато сил. Чим здоровіше майбутня мама, тим більш міцним народиться маленький чоловічок.

Перші жіночі відчуття в період вагітності

Лікарі ведуть відлік строку з останньої менструації. У цей період яйцеклітина починає дозрівати, матка на ранніх термінах вагітності готується до свого становища зростанням ендометрію. Яйцеклітина, запліднена сперматозоїдом, ділиться і починає свій рух до головного жіночого органу. Там вона закріплюється і починає поступово розвиватися.

Вранці це почуття виражається в неможливості встати з ліжка, а ввечері, ледь дочекавшись 18-19 годин, хочеться швидше лягти спати, тому що очі злипаються. З надмірною сонливістю на ранніх термінах вагітності пов’язано те, що організму потрібні витрати енергії набагато більші, чим були раніше.

Жінка повинна розуміти, що в цей період зайва фізична активність і не потрібна їй. Це може бути небезпечним для виношування малюка. Варто дати організму перепочинок.

У ці ж дні і тижні жінка відчуває, що її груди набухає і відчувається біль у молочних залозах. Таке становище пов’язане з зростанням гормонів, зокрема, естрогену. Ця ознака вважається хорошим показником – організм готовий до виношування плоду. Немає ніякої загрози раннього викидня. Поступово організм пристосовується до свого нового становища, і больові відчуття зійдуть нанівець.

Багато пані відчувають відчуття тяжкості в животі. Воно починається в момент овуляції і посилюється. Часом у вагітних тягне живіт і з’являються кров’янисті виділення. В цей період зародок дістався до матки і починає там закріплюватися. А ендометрій в цьому місці руйнується, і частина його виходить у вигляді таких виділень.

Крім різної болю на ранніх строках вагітності у майбутньої мами починається нудота і блювота. І необов’язково це може бути вранці, хоча такий стереотип існує. Настільки неприємні прояви можливі і вдень, і ввечері, і навіть вночі. Токсикоз буває різним. Хто-то його зовсім не відчуває. Хтось страждає від його неприборканих нападів, а у кого-то буває лише легке відчуття шлункового занепокоєння – скоріше, не нудить, а лише трохи нудить.

Токсикоз, як і набухання грудей, пов’язаний зі збільшенням рівня гормонів. Іноді він стає найпершою ознакою цікавого положення жінки. Гормональні зміни впливають і на роботу ШКТ. Почуття переїдання, відрижка, печія – досить часті явища на ранніх термінах вагітності.

Емоції і психологічний стан вагітної жінки

Невеликий термін вагітності впливає і на емоції жінки. Не тільки гормони є всьому причиною. Дама починає відчувати себе не просто дружиною, а й мамою майбутнього малюка.

На психологічному стані вагітної жінки можуть відображатися страхи з багатьох випадках, пов’язаним зі своїм новим становищем. Деяких майбутніх мам турбують 9 місяців очікування, майбутні пологи, можливо, матеріальна сторона майбутньої життя. Для будь-якої представниці прекрасної статі важливий фактор втрати своїй привабливості, в тому числі і сексуальної. В результаті у жінки з’являється плаксивість.

Не всі чоловіки розуміють, що мамі його майбутнього дитини в такій ситуації потрібна підтримка. Не зайвим буде сказати їй про те, що вона красива і кохана. Необхідно приділяти більше уваги дружині. В якихось випадках закрити очі на її дратівливість. Все це пройде, а в майбутньому дружина оцінить участь чоловіка. Вагітність змінює не тільки особливо чутливих натур, але і так званих «залізних леді». Навіть їх може торкнутися депресія на ранніх термінах.

Сентиментальність – ще один прояв вагітності. Багато майбутні мами при будь сумної сцени у фільмі, сумної пісні, сумному оповіданні починають лити сльози. І зупинити їх буває складно навіть близьким людям. Це теж нормальні відчуття для дами в стані очікування народження малюка.

Майже всі майбутні мами приблизно з 2-3 тижня вагітності починають по-іншому сприймати запахи, зорові образи. У них міняються смакові пристрасті. І від цього теж залежить емоційне самопочуття. Вчені вважають, що загостреним сприйняттям жінка оберігає майбутньої дитини від зовнішніх негативних впливів – особливе чуття здатне вчасно розпізнати небезпеку. Звичайні аналізи можуть стати причиною емоційної напруги. На ранніх термінах деякі жінки бояться здавати мазок, боячись викидня. Виникає занепокоєння, нервозність. У такому випадку лікар повинен заспокоїти, роз’яснивши, що нічого страшного у звичайних медичних процедурах немає.

Емоції можуть впливати і на фізичний стан. Іноді виникає безсоння, яка проходить, як тільки жінка заспокоїться і не буде переживати з найменших приводів. Близькі люди повинні розуміти, що вагітна жінка живе вже не тільки для себе, але і для майбутнього малюка. Треба допомогти їй пережити настільки важкий період свого життя.

Озноб під час вагітності

Під час вагітності жінці необхідно звертати увагу на будь-які зміни у стані здоров’я, щоб не завдати шкоди маляті. Будь-яке нездужання на ранньому терміні може стати причиною викидня. Часто в цей період жінка відчуває озноб. Причин його появи може бути кілька:

  1. Озноб – ознака настання вагітності. У цьому випадку такий стан організму цілком виправдано. Для формування плоду температура 37 градусів є оптимальною. Така температура зазвичай буває під час сну, але трапляється і в періоди неспання. Вся справа в тому, що жіночий організм готується до свого нового стану, змінюється гормональний рівень. Не варто одразу звертатися до лікаря або вдаватися до звичних протизастудним препаратів. Найкраще більше гуляти на свіжому повітрі, перестати турбуватися. А якщо жінка хвилюється, то можна проконсультуватися зі своїм лікарем жіночої консультації.
  2. Озноб – початок хвороби. І таке теж може бути. Зазвичай захворювання супроводжується ще якимись симптомами. Якщо температура тіла тримається вище 37 градусів, відчувається значне погіршення здоров’я, то можливо настала застуда. У такому разі відвідування лікаря необхідно.
  3. Озноб – ознака завмерлої вагітності. Такий стан можливо в першому триместрі вагітності. Жінку морозить через інтоксикації – це пізній ознака такого стану. А першими ознаками є: закінчення токсикозу, повернення до звичайного стану молочних залоз, кров’янисті виділення з піхви. Звернення до лікаря необхідно як можна раніше. Пацієнтці зроблять УЗД і діагностують проблему.

Якщо виникає якась незрозуміла ситуація у стані здоров’я, то краще проконсультуватися з досвідченим фахівцем.

Небезпечний переліт вагітним жінкам

Вагітність триває значний час – 9 місяців. Не дивно, що у багатьох виникає питання про те, а Чи можна літати літаком, якщо термін маленький. І стюардес теж хвилює це питання, як з їх роботою убезпечити себе у випадку вагітності.

Однозначно відповісти на це питання неможливо. Одна мама скаже, що протягом усього часу очікування малюка літала, і не раз. Для іншої перельоти погано впливали на здоров’я. Всі жінки різні, індивідуальні організми, вагітність протікає у одних легко, в інших з ускладненнями. Але в загальних рисах лікарі стверджують, що всі вагітні погано реагують на зміну тиску. Токсикоз під час польоту ускладнюються, а боротися в тих умовах з ними набагато важче, чим на землі.

Радіація на великій висоті здатна зруйнувати клітини, що іноді стає причиною безпліддя у стюардес. Але вагітним не варто її боятися із-за дуже малої дози опромінення, крім першого місяця. Саме в цей період будь-який несприятливий фактор можливо позначиться патологією розвитку плода.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code