vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Як протікають треті пологи і як до них підготуватися?

Лікарі всього світу стверджують, що перші і повторні пологи, другі, треті пологи і подальші дуже сильно відрізняються. Вагітності можуть сильно відрізнятися: перша і друга може протікати важко, а третя – легко і практично без проблем.

Как протекают третьи роды и как к ним подготовится?

На розвиток і перебіг третьої вагітності і наступних пологів впливає безліч факторів: вік породіллі, її соціальний статус, результат попередніх вагітностей і пологів, здоров’я та перенесені захворювання між вагітностями.

З одного боку, виносити дитину після 30 набагато складніше, чим у двадцять років, але з іншого – на боці жінки досвід і тверезе розуміння того, що з нею відбувається.

Перед третьою вагітністю майбутня мама знає, до чого потрібно готуватися і чого варто очікувати від самого незвичного періоду у житті жінки.

Їй не страшний токсикоз, постійні відвідування лікаря, вона знайома з усіма заборонами і рекомендаціями. Але в той же час на руках жінки можуть перебувати старші діти і домашнє господарство, що заважає насолодитися вагітністю повною мірою.

Зазвичай в залежності від ситуації третя вагітність настає відразу ж після другої або з великою перервою, коли старші діти підростають, і жінка знову хоче відчути себе молодою і сильною. Це стає обдуманим кроком і передбачає ретельну підготовку.

Як впливають треті пологи на організм жінки

Вважається, що кожна вагітність і пологи – це омолодження організму. Багато хто помічав, що жінки, які народили в пізньому віці, виглядають молодше своїх ровесниць, у них пізніше проявляються симптоми менопаузи.

Незважаючи на те, що жінка досвідчена, їй необхідно знову ставати на облік, здавати аналізи і регулярно відвідувати лікаря, слідувати його радам. Перед появою третьої дитини організм може повести себе зовсім не так, як у попередніх вагітностях. Наприклад, якщо у жінки був токсикоз першого триместру, в цей період він може бути і навпаки. Потрібно також відвідувати заняття для вагітних, особливо якщо попередні пологи були давно.

Зазвичай треті пологи і вагітність третім малюком проходять легше, чим попередні. Організм жінки, матка, тазові кістки, внутрішні статеві органи вже пройшли «тренування» і народити дитину набагато легше. Але в той же час вік жінки стає головною турботою лікарів. Після 35 років збільшується ризик народження дитини з синдромом дауна та з порушенням центральної нервової системи. Саме тому під час третьої вагітності жінці можуть призначати додаткові аналізи. Серед них прокол міхура і аналіз навколоплідних вод. Він допоможе точніше визначити ризик народження дитини з особливостями.

З-за попередніх пологів третя за рахунком вагітність може проходити «швидше»: жінка може раніше дізнатися про своє становище, відчути ворушіння плода вже на 16 тижні вагітності, пологи можуть початися трохи раніше покладеного терміну.

Особливості перебігу третіх пологів

Існує декілька особливостей перебігу пологів:

  • м’язи вже народжували жінки втрачають свою еластичність, зростає ризик кровотечі;
  • перейми можуть бути не такими інтенсивними, як у перших двох пологах, розрахувати їх та відрізнити від тренувальних дуже складно, при недостатній родової діяльності дитина може почати задихатися, щоб уникнути гіпоксії, лікарі нерідко стимулюють пологи;
  • плацента не може відокремитися повністю, за необхідності може знадобитися термінове хірургічне втручання;
  • у той же час у жінок, які народжують третю дитину, спостерігається хороша вироблення молока. Воно з’являється у великій кількості вже в перші години після пологів.

Треті і наступні пологи можуть проходити набагато швидше попередніх, виникає небезпека екстреного розродження. Щоб уникнути цього, жінці необхідно лягти в пологовий будинок за кілька тижнів до передбачуваної дати пологів.

Якщо під час попередніх пологів траплялися розриви або рубці на промежині їх необхідно змащувати спеціальними гелями, мазями та кремами. Ця процедура допоможе зробити тканину більш еластичною і уникнути неприємних наслідків під час пологів.

Під час третіх пологів важлива не тільки еластичність м’язів матки, але і тонус. Під час вагітності необхідно займатися спеціальною гімнастикою, а коли живіт почне інтенсивно рости, скористатися бандажем. Він підтримає м’язи в тонусі і зніме додаткове навантаження з попереку. За кілька тижнів до пологів рекомендується проводити процедури контрастного душу. Це також підтримає м’язи в тонусі. Головне не перестаратися – гаряча вода може призвести до скорочення матки і мимовільного розродження.

На самому початку пологів лікар проколює навколоплідний міхур. Це робиться з метою зменшення розмірів матки для кращого скорочення її м’язів при пологах. Відразу після пологів жінці необхідно пройти обстеження на УЗД, щоб переконатися, що матка правильно скоротилася і на ній немає рубців і розривів.

http://www.youtube.com/watch?v=6nNA6CnOoTU

Підготовка до третіх пологів

У ході планування жінка повинна ретельно підготуватися до появи ще одного члена сім’ї:

  1. Розрахувати термін вагітності так, щоб пологи потрапляли на найкомфортніше для жінки та її рідних час.
  2. Пройти консультацію у гінеколога і терапевта, вилікувати всі хвороби, відвідати стоматолога і пропити курс вітамінів разом з чоловіком для хорошого здоров’я дитини.
  3. Пояснити старшим дітям, що скоро у них з’явитися брат або сестра, розповісти про всі труднощі, з якими зіткнеться їх родина, і про те, що від них чекають допомоги і розуміння.
  4. Перед третьою вагітністю необхідно зайнятися фізичними вправами, які допоможуть зміцнити прес, м’язи грудей і стегон. Це допоможе уникнути розтяжок і полегшить виношування малюка.
  5. Стежити за харчуванням і при наявності зайвої ваги дотримуватися сувору дієту до вагітності, а з її виникненням харчуватися тільки здоровою їжею.

Треті пологи шляхом кесаревого розтину

Зараз існує безліч показань до кесаревого розтину. Вони можуть бути як з гінекологічним показниками: вузький таз, деформація кісток, неправильне розташування плода, слабка пологова діяльність та ін так і з-за різних захворювань матері: міопія високого ступеня з відшаруванням сітківки, черепно-мозкові травми, хронічні захворювання внутрішніх органів (наприклад, цукровий діабет).

http://www.youtube.com/watch?v=7tCnHmOHihg

Сучасні технології дозволяють майбутній мамі ще до пологів визначитися з тим, як вона буде народжувати. Якщо є ймовірність народження здорового малюка і мінімальної загрози здоров’ю та життю матері, то перевага віддається природним пологам. Але в деяких ситуаціях потужний період необхідно виключити.

Зазвичай після пологів шляхом кесаревого розтину всі наступні пологи йдуть тим же шляхом. Більшість лікарів не радять виношувати і народжувати більше двох дітей із-за загрози розриву матки під час вагітності та третіх пологів. Але сучасні медичні умови не тільки дозволяють стати матір’ю втретє, але і народити природним шляхом (у разі, якщо усунені причини попередніх кесаревих розтинів).

Слід пам’ятати, що третя вагітність і пологи після кесаревого розтину – це величезний ризик не тільки для здоров’я матері і малюка, але і для їхніх життів.

Лікарі наполягають, щоб жінки під час третьої вагітності після кесаревого розтину відразу ж лягали в лікарню на збереження, щоб весь час перебувати під пильним контролем медиків.

Період відновлення організму після третього кесаревого розтину може бути набагато довше, чим після перших і других пологів. Бажано, щоб більшу частину турбот про малюка і особливо важку домашню роботу по господарству на кілька місяців взяв на себе чоловік, старший дитина або хто-небудь з родичів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code