vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Як проходить визначення статі дитини по узд і на якому терміні?

Напевно, найпоширенішим питанням під час вагітності є визначення статі дитини по узд. Це цілком природно, оскільки вагітна жінка в процесі виношування дитини практично цілодобово спілкується з нею, контактує. Майбутня мати також підбирає ім’я і планує покупку необхідних дрібниць.

Как проходит определение пола ребенка по узи и на каком сроке?

Переваги сучасної медицини

До появи сучасних діагностичних приладів в медицині більшість жінок з ціллю визначити стать спадкоємця користувалися народними прикметами. Та й сьогодні не в кожному населеному пункті є можливість скористатися послугами кабінету ультразвукової діагностики. У будь-якому випадку, доморощені «знавці» програють в суперечці з сучасним обладнанням за право точно визначити стать дитини. Для інтересу наведемо кілька прикладів “народних УЗІ”. Вважається, наприклад, що загострена форма живота вагітної жінки свідчить про майбутнього хлопчика. Більш округлений живіт – це прикмета народження дівчинки. Існує ще не один десяток способів вгадати, хто ж народиться. Але не варто обговорювати ступінь їх ефективності: народні прикмети – вони і є народні прикмети.

Буває і так, що дізнаватися стать дитини майбутні батьки зовсім не хочуть, вважаючи, що краще сюрприз замість запланованого очікування. І це теж – їх право.

Проте, основна маса родин, які очікують маля, прагнуть визначеності у цьому питанні.

Навіщо визначати стать дитини?

З яких причин майбутня стать дитини викликає такий інтерес?

  1. Найбільш часта причина – це бажання все підготувати до народження маленької людини. Адже потім буде не до того, щоб затівати ремонт в кімнаті або шукати відповідного кольору конверти і повзунки. До того ж, підбір імені для дитини – одне з найбільш захоплюючих занять для батьків. Для цього потрібно врахувати положення зірок в гороскопі, найближчі іменини, думку бабусь і дідусів.
  2. Ще однією причиною інтересу до майбутньої статі дитини є чоловіче ставлення до появи спадкоємця. Народження сина навіть в сучасному світі для деяких чоловіків значить більше, чим поява на світ доньки. Або ж – така ситуація. У родині вже є кілька дітей однієї статі, і батьки пристрасно хочуть внести різноманітність в демографічну картину населення дитячої кімнати. Саме тому, щоб отримати правильну відповідь, жінки використовують усі доступні методи – від УЗД до прикмет.
  3. Ну і останньою, досить об’єктивною причиною для визначення статі малюка є медичні показання. Суть в тому, що існує можливість передачі генетичного захворювання в залежності від статі дитини. Найбільш відомий приклад – гемофілія. При цьому захворюванні кров втрачає властивість згортатися. Це загрожує великими ускладненнями для майбутньої дитини при травмах або кровотечах. А це захворювання передається тільки хлопчикам, причому носієм гена може бути і мати дитини. У разі підозри на спадкові захворювання визначити стать дитини навіть необхідно.

Чи шкідливе УЗД для дитини?

Що стосується традиційного і обов’язкового УЗД при вагітності, то його уявна шкода для дитини насправді є міфом, не підтвердженим фактами. Ультразвукове дослідження, незважаючи на побоювання багатьох матусь, абсолютно безпечно. Пояснюється це з тим, що в даному процесі не виділяється небезпечного випромінювання, як при рентгені. Та й втручання до організму вагітної жінки практично не відбувається, якщо не вважати процесу проведення датчиком по животу. Але це не такий вже великий дискомфорт, щоб говорити про небезпеку. За час вагітності, навіть при сприятливому її перебігу, жінка повинна як мінімум тричі відвідати кабінет УЗД. Коли наявні ускладнення, то лікар має повне право призначити додаткові дослідження.

Якщо пара не бажає дізнаватися стать дитини по УЗД, дослідження проводиться на предмет виявлення патологій.

Незважаючи на те, що стать майбутньої дитини закладається з зачаття, в перші тижні вагітності це неможливо визначити візуально. Після 12 тижнів вагітності можна хоча б приблизно говорити про належність дитини до якоїсь статі. На таких ранніх термінах можливі помилки, тому впевнено говорити про те, кого чекає майбутня мама, можливо тільки на терміні 22-25 тижнів. Відвідування кабінету УЗД в цей період покаже динаміку зростання і розвитку плоду. Процедура дозволить лікарю виявити можливі порушення або патології, більш чітко побачити, кого очікувати майбутнім батькам.

Третій раз відвідування кабінету УЗД припадає на 36-37 тижні вагітності. Як не дивно, але в цей період визначити стать складніше. Дитина вже готується до народження, помітно знижує активність. Не обов’язково ультразвукове дослідження застане її в тому положенні, коли статеві органи можна чітко розгледіти.

Визначення статі для двійні відбувається в ті ж терміни, що і при звичайній вагітності. Єдина особливість полягає в тому, що у двійнят і близнюків набагато більше можливостей заховати статеві ознаки від скануючої апаратури. Ховатися може одна або дві дитини, так що тут вже як пощастить.

Проте, не можна сказати, що і одноплідна вагітність застрахована від помилок УЗД при визначенні статі. Достовірність результату дослідження залежить від безлічі факторів. Одним з них є стан обладнання, на якому працює лікар. На превеликий жаль, на сьогоднішній день не в кожній поліклініці або лікарні є сучасні апарати. Тому отримані дані цілком залежать від можливостей техніки. Наступною за важливістю причиною помилки у визначенні статі можна назвати недостатню кваліфікацію та досвід лікаря. Іноді за статеві ознаки хлопчика беруть частину пуповини, а часом, навпаки – з-за неможливості розглянути геніталії робиться висновок про те, що майбутня дитина – дівчинка. Дитина також може перешкоджати правильному вирішенню питання – рухатись, приховуючі приналежність до тієї чи іншої статі.

Більш точні дані дозволяють отримати найсучасніші 3D або 4D апарати УЗД. Як правило, такі послуги надають платні медичні центри. Майбутні матусі з задоволенням користуються можливістю отримати чіткий портрет свого малюка ще під час вагітності. Таке дослідження допомагає побачити статеві органи дитини і виключити можливу помилку.

Якщо ж під час сканування лікар не впевнений у висновках (за будь-якою з вищезгаданих причин), він зобов’язаний попередити про свої сумніви. Це дозволить батькам не робити помилкових покупок, спираючись на неточні дані.

На думку психологів, помилковий висновок УЗД-діагностики при визначенні статі дитини може стати причиною розвитку післяпологової депресії у жінок. А в разі правильного визначення статі є всі шанси на те, що жінка за час вагітності звикне до майбутньої дитини. Навіть якщо вона не цілком відповідає її сподіванням.

Кілька років тому британські вчені опублікували результати дослідження, що дозволили їм зробити своєрідний висновок. Шлюб, в якому чоловік старше дружини, значно підвищує ймовірність того, що у цієї пари першим народиться хлопчик. І навпаки, якщо в парі жінка старша за віком – швидше за все, першою дитиною у них буде дівчинка. Статистичні дослідження підтвердили дану тенденцію, але пояснити її за допомогою науки поки не вдається.

В більшості випадків найбільш вірним прогнозом є інтуїція самої вагітної жінки. Навіть якщо УЗД показує результат, який суперечить внутрішньому відчуттю майбутньої мами, пам’ятайте, що апаратура може помилятися.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code