vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Як правильно приймати вітамін С при застуді і чим він корисний?

Усі з дитинства знають, що приймати вітамін С при застуді не тільки корисно, але й необхідно. Але як саме і в яких дозах його приймати і чи є якісь протипоказання на цей рахунок? Пропонуємо розібратися в даних питаннях.

Как правильно принимать витамин С при простуде и чем он полезен?

У чому користь вітаміну С?

Відомо, що організм людини не в змозі виробляти і накопичувати вітамін С, або L-аскорбінову кислоту, і саме тому вкрай важливо щодня вживати в їжу продукти, які містять в собі таку аскорбінку.

Особливо велике значення має аскорбінова кислота при застуді, у складі комплексної терапії. Навіть невелике підвищення концентрації вітаміну С в організмі допомагає істотно скоротити термін хвороби, а ще полегшити симптоми застуди. Якщо лікування підібраний грамотно, то одужання наступає менш чим за 7 днів.

Крім того, вона стимулює загоєння ран і сприяє зрощенню переломів. Вона також допомагає організму засвоювати залізо, підвищує імунітет, працює як антиоксидант.

Добова потреба вітаміну С може бути різною для кожної людини. Цей показник залежить від статі, віку, наявності шкідливих звичок і навіть від клімату і характеру виконуваної роботи. Будучи вагітною, жінка повинна вживати до 80 мг аскорбінової кислоти щодня. Але прийом неодмінно зобов’язаний проходити під спостереженням лікаря, оскільки підвищений вміст цього вітаміну в організмі може призвести до небажаних наслідків, аж до викидня.

Кому особливо потрібен вітамін С?

Зате, наприклад, при наявності застуди, стресу, якщо є звичка до куріння, потреба в аскорбіновій кислоті підвищується. Крім того, потрібна підвищена доза вітаміну С у разі проживання в несприятливих кліматичних умовах, з збільшенням віку (оскільки вітамін тоді гірше засвоюється), а ще в разі прийому оральних протизаплідних засобів.

Вчені зійшлися на думці, що здорова людина потребує в добовій дозі вітаміну С у розмірі 100 мг. При простудних захворюваннях рекомендується збільшена дозування, але не більше 200 мг, оскільки надлишок аскорбінки призводить до підвищення рівня виділяється щавлевої кислоти, а це не найкращим чином позначається на нирках. До того ж надмірно високі дози вітаміну С перешкоджають повноцінному засвоєнню глюкози, а це може призвести до запаморочень і преддиабетическому станом організму.

Своє застосування аскорбінова кислота знайшла і в косметології. Так, спеціалісти в цій галузі вважають, що завдяки антиоксидантним властивостям вітамін С здатний стимулювати шкіру на вироблення колагену, а ще вирівняти колір обличчя і усунути пігментні плями на шкірі. Крім того, наявність цього вітаміну допомагає шкірі легше переносити вплив сонячних променів.

Експериментально доведено, що, починаючи з дози 600 мг, вітамін З перестає приносити користь організму і може нашкодити. З-за того, що такі дози збільшують кількість вільних радикалів у крові людини, зростає ризик розвитку серцевих хвороб, передчасного старіння, появи ракових захворювань.

У яких речовинах є цей вітамін?

Краще всього для профілактики застуди і під час лікування збільшити дозу аскорбінової кислоти за рахунок корекції раціону. Для цього потрібно як можна частіше вживати напої з шипшини та чорної смородини, цитрусових, а ще бажано не виключати свіжу зелень, особливо петрушку. Крім того, вітамін С багата капуста (як свіжа, так і квашена), а ще солодкий перець, помідори, печені бульби картоплі, яблука. Так що зовсім необов’язково робити акцент виключно на лимонах. Вживати вітаміни при застуді дуже корисно. Хоча вони не можуть запобігти захворюванню, але прекрасно пом’якшують перебіг хвороби, а при щоденному профілактичному застосуванні можуть знизити ймовірність захворіти як мінімум наполовину.

Аптечні препарати на основі аскорбінової кислоти призначаються, якщо виявлені явні ознаки нестачі вітамінів. При застуді, як правило, призначають такі лікарські препарати, як Фервекс, Колдрекс, Терафлю та ін. Звичайно, в складі таких препаратів міститься не тільки аскорбінова кислота, але і жарознижуючі та протинабрякові компоненти, тим не менш саме вітамін С посідає серед них одне з перших місць по ефективності.

Дітям аскорбінову кислоту призначають у період епідемій грипу і ГРЗ у вигляді дитячих таблеток з апельсиновим смаком. Крім того, вітамін С має велике значення для дитячого організму в період, коли організм активно зростає. Але батьки повинні враховувати, що сам по собі вітамін С досить нестійкий і швидко руйнується. Так що зберігати продукти з його вмістом занадто довго не варто. Крім того, при обробці на високих температурах вітамін С розпадається і користь від нього сходить нанівець. Для того щоб набрати добову дозу, буде достатньо одного апельсина, одного солодкого перцю, пари молодих бульб картоплі, двісті грам капусти (годиться будь-який сорт). Доза вітаміну С для дитини в холодну пору року становить від 25 до 75 мг щоденно. Так, для діток у п’ятирічному віці 25 мг буде достатньо, а від 6 до 14 років цей показник збільшується в два рази.

Для дітей, у яких підвищений рівень гемоглобіну, прийом вітаміну С не рекомендований. Крім того, незважаючи на всю корисність цього вітаміну, він може викликати алергію у дітей, так і дорослих. У дітей алергічна реакція може проявитися появою шкірних висипань, порушенням роботи травної системи, сонливістю.

При появі алергічної реакції необхідно припинити прийом вітамінів, а ще виключити з раціону продукти, які містять аскорбінову кислоту. Якщо алергічні прояви дуже важко переносяться, то призначаються ін’єкції, щоб якомога швидше їх вирішити. Щоб переконатися, що алергеном є саме вітамін С, можна замовити спеціальні лабораторні дослідження в найближчому медичному центрі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code