vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Як потрібно правильно ходити при плоскостопості

Як правильно ходити при плоскостопості? Таке питання часто задають лікарям пацієнти. Стопа знижує навантаження, що виникає при ходьбі, тим самим вона захищає хребет і суглоби від пошкоджень. Завдяки особливій формі стопа дозволяє людині зберігати рівновагу і забезпечує амортизацію при русі.

Как нужно правильно ходить при плоскостопии

Плоскостопість та її види

Проблема проявляється сплощенням зводу стопи і порушенням здатності здійснювати амортизацію. Такі зміни супроводжуються дискомфортом і больовими відчуттями.

Існує кілька видів плоскостопості:

  • поздовжнє, коли склепіння стопи ущільнюється в поздовжньому напрямку;
  • поперечне, при якому передня частина стопи на ділянці між основами пальців є розпластаною;
  • комбіноване, що поєднує в собі два попередніх види плоскостопості.

Існує думка про несумісність плоскостопості зі скандинавською ходьбою. За даними останніх медичних звітів різні форми плоскостопості має приблизно 80% населення земної кулі. Але даний факт не свідчить про необхідність відмови від інтенсивної ходьби. Важливо знати, як правильно ходити при плоскостопості, щоб виглядати привабливо і не шкодити своєму здоров’ю.

Раніше ортопеди відносили інтенсивний рух до протипоказань при плоскостопості всіх стадій. Але досі не існує єдиної думки. Постійний розвиток сучасних технологій привів до появи супінаторів і спеціальних устілок, що дозволяє людям з плоскостопістю забути про незручності при ходьбі. Перш чим вибирати такі вироби, треба обов’язково відвідати ортопеда або подиатра (лікаря, до якого звертаються з захворюваннями стоп) для визначення ступеню порушень. Лікар проведе огляд і зробить рентген, на підставі отриманої інформації поставить діагноз.

Ступеня плоскостопості

  1. Перший ступінь плоскостопості. Зазвичай людина не помічає ніяких змін. В даному випадку після тривалого руху і фізичних навантажень з’являється втома в ногах, до кінця дня може спостерігатися набряк стопи, в результаті дотику до деяких дільниць відчувається біль.
  2. Другий ступінь. Ознаки виявляються легше, сплощення помітно при візуальному огляді. Больові відчуття можуть поширюватися до колінних суглобів.
  3. Третій ступінь. Плоскостопість третього ступеню виявляється легко, оскільки болі присутні постійно, і деформацію неможливо не помітити. Людині складно ходити навіть нетривалий час і спокійним кроком. На стопах помітний набряк, присутні больові відчуття в попереку і суглобах (тазостегновий, колінний). З-за порушень у хребті періодично з’являється головний біль. Пальці помітно деформовані, великий палець розташований назовні. Відзначається наявність врослих нігтів, п’яткових шпор, шишок. На останній стадії плоскостопості людині не захочеться займатися спортом. І в таких випадках обмеження дійсно необхідні, а застосування ортопедичних устілок та носіння спеціального взуття – обов’язкова умова при ходьбі.

Початкова стадія цілком допускає інтенсивний рух. В даному випадку, якщо людина буде правильно ходити, скандинавська ходьба може стати профілактичним заходом, особливо при поєднанні зі вправами, дія яких спрямована на зміцнення суглобово-м’язового апарату.

Необхідність правильної ходьби

При плоскостопості проблема полягає в порушеннях, що сталися в м’язовій системі ніг і в підошовному апоневрозі, а саме – в порушенні їх скорочувально-розслаблюючих властивостей. В залежності від розташування ураженої ділянки, порушення може бути одностороннім або двостороннім. Всі зміни відображаються в процесі ходьби.

При незначних змінах, тобто на початковій стадії, проблема може бути виправлена за допомогою ортопедичних устілок. Якщо ж виявлена плоскостопість другої або третьої стадії, необхідно застосування інших методів, оскільки використання устілок у таких випадках недостатньо. Взуття можна носити тільки ортопедичне. Причому людина повинна стежити за тим, щоб кроки були правильними. Коли стопа пласка, задня частина стопи повернена всередину. Результатом неправильної ходьби є асиметричність м’язів і їх схильність до травматизації.

М’язова тканина страждає від мікротравм і надривів. Якщо людина продовжує ходити неправильно, з часом зв’язки розтягуються, відбувається максимальне зниження зводу, іншими словами, підошва стає абсолютно пласкою. Правильний крок важливий при плоскостопості, оскільки він дозволяє виключити його прогресування.

Лікування зводу правильною ходою

Яка хода вважається правильною? Коли носки черевиків розташовуються паралельно або зовсім небагато повернені всередину, хода є правильною. При ходьбі повинна застосовуватися спеціальне взуття або ортопедичні устілки, вони допоможуть усунути зміщення п’яткової кістки. Вироблення правильного кроку – складне завдання, адже доводиться постійно стежити за ходою, а звикнути до цього спочатку дуже важко. Коли такі правильні рухи стануть звичними, ходьба автоматично буде здійснюватись як треба, і звід перестане опускатись.

Посилений ефект спостерігається при поєднанні цієї методики з лікувальною фізкультурою. Також слід пам’ятати, що для здоров’я м’язової і кісткової систем велике значення має надходження необхідних мікроелементів в достатній кількості. Це означає, що харчуватися треба збалансовано. М’язи ступні стають міцнішими, коли людина пробує ходити босоніж по нерівній поверхні, наприклад, по піску, гальці чи камінню. Деякі ортопеди людям з плоскостопістю рекомендують боротися з неправильною ходою шляхом частого застосування бігу по пересіченій місцевості. Але практикувати цю методику можна тільки в ортопедичному взутті з устілками, які дозволяють коригувати форму стопи.

На початкових стадіях правильна ходьба може вберегти людину від багатьох проблем. Це дійсно дуже ефективний спосіб при незначних змінах в стопі. Лише коли хода буде доведена до автоматизму, можна буде розслабитися і перестати думати про свою проблему. Правильна форма стопи істотно знижує ризик появи проблем з хребтом і суглобами нижніх кінцівок.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code