vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Як пити настоянку ехінацеї для підняття імунітету

Як пити настоянку ехінацеї для підняття імунітету? Чим вона корисна і якими властивостями відрізняється ? Люди з ослабленим здоров’ям часто стикаються з питаннями пошуку природних лікувальних засобів для підвищення захисних сил свого організму. Нікому не хочеться забезпечувати його хімічними і штучно створеними препаратами. Ехінацея – це рослина, що нагадує ромашку, тільки з іншим кольором пелюсток – бузковим, яке широко застосовується в медицині для лікування багатьох захворювань. Наприклад, вона підвищує імунітет, використовується проти запальних процесів, ефективна для очищення крові.

Как пить настойку эхинацеи для поднятия иммунитета

Властивості рослини

Ехінацея має в своєму складі різноманітні компоненти:

 • магній, цинк, кальцій, залізо, срібло, селен, мідь, марганець та ін;
 • рослинні олії, глюкозу, полісахариди, кислоти, смоли.

Такий багатий склад дозволяє використовувати рослину в лікувальних цілях. Настоянку отримують з плодів і коріння в суміші зі спиртовим розчином. Позитивний вплив ехінацеї для підвищення імунітету обумовлюється тим, що вона забезпечує стимулювання вироблення лейкоцитів в організмі людини, які відповідають за протидію різним вірусам і бактеріям. Наявність полісахаридів чинить імуномодулюючу властивість, залучаючи в роботу всі системи організму.

Ефективність застосування

Імунітет має вроджену та набуту форми. Його зміцнення в чомусь залежить від життєдіяльності людини. Якщо вона часто хворіє простудними захворюваннями, швидко стомлюється і піддається постійним стресам, то ймовірно, що імунітет ослаблений. Захисні сили організму знижені, він не справляється з інфекціями, що може призвести в подальшому до серйозних захворювань і ускладнень.

Настоянка ехінацеї для імунітету рекомендується для прийому під час епідемій, щоб підвищити опірність організму. Крім того, її можна пити, щоб:

 • позбутися від залишків антибіотиків в організмі (наприклад, після тривалого лікування препаратами);
 • вилікуватися від простудних захворювань, ангіни, грипу, ГРВІ тощо;
 • полегшити свій стан при запаленнях і інфекціях носа і горла (тонзиліт, синусити);
 • вивести з організму залишки радіації (після курсу хіміотерапії);
 • поліпшити і активізувати процеси обміну речовин в організмі.

Як приймати настоянку ехінацеї

Ехінацея – досить популярний засіб, він продається в аптеках і випускається в таблетках або у вигляді настоянки. Важливо правильно приймати настоянку ехінацеї для підняття імунітету, щоб її сприятливі властивості принесли організму людини виключно користь. Перед прийомом обов’язкова консультація лікаря та ознайомлення з інструкцією до лікарських засобів.

Порада: настоянку ехінацеї завжди розбавляють в невеликій кількості води і приймають перед їжею (приблизно за 30 хвилин).

Беручи розчин ехінацеї в перший раз, спочатку потрібно перевірити реакцію організму. Випийте 5 крапель настоянки для визначення можливої алергії. Якщо через 3 години ніяких ознак не з’явилося, прийом настоянки можна продовжувати.

В цілях профілактики рекомендується пити настоянку 1 місяць по 20-30 крапель 3 рази на день. Такі курси можна проводити по 2-3 у рік (при відсутності протипоказань). Як приймати настоянку ехінацеї для підняття імунітету, бажано проконсультуватися з фахівцем. Він може призначити кілька тижнів або місяців прийому в залежності від стану організму. Перші зміни можна помітити вже через 2-3 тижні прийому. Однак тривалість лікування не повинна перевищувати двох місяців. Обов’язково необхідна перерва в прийомі настойки. Крім того, не потрібно пити її постійно, так як, якщо людина здорова, їй не потрібно боротися з інфекціями, і стимулювання ехінацеєю сприятиме руйнування імунної системи (вийде ефект, зворотний зміцнення). Допускається зовнішнє застосування настоянки – для полоскання горла.

Незважаючи на рослинне походження, при прийомі настойки необхідно дотримуватися рекомендованого дозування, щоб уникнути побічних явищ і алергічних реакцій. В основному вона добре переноситься, але її потрібно з обережністю приймати людям з особливою чутливістю до рослин родини складноцвітих, до яких відносяться ехінацея і ромашка. Наявність спирту в настоянці у рідкісних випадках може спровокувати деяке порушення уваги і координацію рухів. Можливі й інші побічні ефекти – свербіж, нудота, блювання, легкий озноб, порушення в роботі травного тракту.

Протипоказання до застосування

Ехінацея є практично натуральним і максимально безпечним засобом, який підвищує імунітет, але і вона має ряд протипоказань:

 • дитячий вік (до 7 років);
 • індивідуальна непереносимість;
 • цукровий діабет;
 • знижений артеріальний тиск;
 • туберкульоз;
 • ангіна у гострій формі;
 • атеросклероз головного мозку;
 • онкологічні захворювання;
 • період вагітності і грудного вигодовування,

Настоянка ехінацеї – досить популярний засіб в якості профілактичного заходу для зміцнення імунітету, однак не треба вважати її єдиною, оскільки вона надає в основному допоміжний ефект.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code